Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

FK 1000 samo IPA tylko po myciu?
na IPA po myciu albo po finishu zależy jak masz czas.

 

Czyli do FK na zimę bez cleanera całkowicie tak?

 

 

Jeszcze pytanko co do AG Car Glass Polish:

Nakładając maszynowo DA (1-2 bieg?) od razu aplikuję na pada i rozprowadzam czy lepiej najpierw rozprowadzić po szybie ręcznie, dać czas do przeschnięcia i potem polerować DA?

 

ponawiam pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która "szmatka" do polerowania wosku?

- KOCH CHEMIE MICROFASERTUCH GRAU MIKROFIBRA (Gramatura 350, rozmiar 40x40cm)

 

- COBRA GOLD PLUSH JR. MIKROFIBRA DO POLEROWANIA 40X40CM (70/30 z poliestru i poliamidu. Gramatura tej mikrofibry to 380g/m2)

 

- FLEXIPADS RĘCZNIK Z MIKROFIBRY BIAŁY 40X40CM

 

- CHEMICAL GUYS CHUBBY MIKROFIBRA DO POLEROWANIA (Ręcznik ten charakteryzuje się dużą gęstością mikrowłókien (100.00/cm2). Grubość 6.35 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG Interior Cleaner zniszczył mi plastiki od panelu klimatyzacji w Maździe 626, zostały białe plamy... i to używałem go w małej ilości z pianowniczki!!!!!!!!

Używam w Maździe 6 na każdym plastyku i nic się nie dzieje.

Mass

zależy od wosku .

Cobrą też wypolerujesz

Biały flexi też uzywam i jestem zadowolony do neutrali i sealantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG Interior Cleaner zniszczył mi plastiki od panelu klimatyzacji w Maździe 626, zostały białe plamy... i to używałem go w małej ilości z pianowniczki!!!!!!!!

Używam w Maździe 6 na każdym plastyku i nic się nie dzieje.

Mass

zależy od wosku .

Cobrą też wypolerujesz

Biały flexi też uzywam i jestem zadowolony do neutrali i sealantów.

 

Kolego a Tobie po SG interior cleaner nie zostają białe plamy? pewnie jak nałożysz to od razu wodą ciepłą przemywasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście przecierałem go nawet mokrą a nie wilgotną szmatą, nie zostawiam go do wyschnięcia i tak jak pisałem nakładałem go z pianowniczki, wiec ilość środka była niewielka

jedyny minus, że był bardzo gorący dzień. zdjęcia mogę podesłać ale nie prędko bo to auto ojca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweettt, Interior Cleaner ma bardzo fajny zapach przy pracy. I powinien być bezpieczny dla każdego plastiku wewnątrz, jeśli temperatura była bardzo wysoka to :idea: Najlepiej z tematem uderz do Shiny Garage, bo jednak wszystkie niepożądane efekty produktów najlepiej zawsze z producentem wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozcieńczeniu np 1:10?? czyli 400ml wody+40ml APC
To co podałeś w ml to rozcieńczenie 1:11

 

1:10 to byłoby 360ml wody + 40ml APC

 

To taki szczegół, ale kole mnie w oczy.

 

Poza tym oczywiście to rozcieńczenie będzie odpowiednie. Nie bój się testować - sprawdź na mniej widocznym elemencie czy po wyschnięciu nie zostawia białych śladów, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozcieńczeniu np 1:10?? czyli 400ml wody+40ml APC
To co podałeś w ml to rozcieńczenie 1:11

 

1:10 to byłoby 360ml wody + 40ml APC

 

To taki szczegół, ale kole mnie w oczy.

 

Poza tym oczywiście to rozcieńczenie będzie odpowiednie. Nie bój się testować - sprawdź na mniej widocznym elemencie czy po wyschnięciu nie zostawia białych śladów, itp.

 

Ty na poważnie mówisz że 400 ml wody + 40 ml APC to stosunek 1:11?

Czyli wychodzi że 40 ml wody i 40 ml APC to stosunek 1:2.

To jaki jest stosunek 1:1???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam butelkę 500ml ile muszę wlać APC a ile Wody by uzyskać stężenie powiedzmy takie by nie zaszkodziło niczemu w srodku? np 1:20 ??

Do 500ml wody wlewasz 25ml APC i otrzymujesz 525ml roztworu APC 1:20. Jak będzie za słaby to sobie dolejesz pare ml i będzie ok. Zdroworozsądkowo, na oko, nie koniecznie jak w aptece.

 

W dziale Shiny Garage jest informacja odnośnie Interior Cleaner'a, że jego moc jest porównywalna z Lime 1:3-5.

To jaki jest stosunek 1:1???
:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to zostało mi podjac decyzję co brać

 

SG Blink

 

Sg Lime APC

 

ValetPro

 

 

który z nich nie narobi szkód i będzie najlepszy?

 

Kolego bo to już naprawdę przestaje być śmiesznę. Napisałeś 25 postów na forum z czego chyba 10 o tym jak wycierać fibrą plastiki, kolejne 10 o to jaki APC i 5 o to jak go rozrobić z wodą żęby było odpowiednie stężenie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.