Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pimps, ja przecieram panel zawsze po skończonej robocie, mycie zostawia się na koniec.

 

No tak tylko ja chciałem już po S17 jechać cleanerem i kłaść wosk. Auto jest zadbane, dlatego chciałem to zrobić na średnim padzie a potem clenaer. Więc S17 ma przygotować auto do cleanera a potem wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps, ja przecieram panel zawsze po skończonej robocie, mycie zostawia się na koniec.

 

No tak tylko ja chciałem już po S17 jechać cleanerem i kłaść wosk. Auto jest zadbane, dlatego chciałem to zrobić na średnim padzie a potem clenaer. Więc S17 ma przygotować auto do cleanera a potem wosk.

 

S17+

IPA, zmywacz, mocne APC co by ładnie sholl'a wymyc + mycie

cleaner

wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie dało dobrego efektu.
bo jak nie ma lakieru bezbarwnego to nie ma z czego tego efekty wyciągnąć :P

Autko odstaw do lakiernika :) i niech to najlepiej całe zrobi jednym kolorem bo teraz to tam masz chyba wszystkie odcienie czerwieni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli Nielsen Brillance nałożę na gumowe dywaniki

Kiedyś kładłem dressing do opon na gumowe dywaniki, ale trochę to śmierdzi i są śliskie. Budżetowo zapodaj jakiś dressing do plastików wewnętrznych i będzie ok. Dywaniki nie sa wystawione na działanie wody tak jak plastiki na zewnątrz auta. Ja stosuje Vinyl&Rubber Care w rozcieńczeniu 1:5 albo Aplle Plastic Dressing. Szkoda marnować dressing do opon na dywaniki. Ale można :) Na myjni fajnie kropelkują jak opłukasz wodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem . Miałem malowanie całe auto 4 miesiące temu , przy odbiorze powiedziałem ci mi sie nie podoba i żeby to poprawił . Miałem w jednym miejscu masę drobnych kropek i powiedziałem żeby poprawił , poprawił tak jak prosiłem a ze auto odbierałem troszkę w zmrok popatrzyłem czy tego nie ma i tyle , nastepnego dnia patrząc pod słońce ujrzałem matową plamę i od razu zadzwoniłem powiedziałem że jest matowa plama usłyszałem że sie spoleruje po zimie itp itd ok . Ale dziś postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej pod słońce bo może akurat sam bym dał radę i ujrzałem masę białych kropek które widać z odległości ok 7-10 cm . Moje pytanie brzmi co z tymi fantem robic ? Jechać do lakiernika i dogadywać sie na zwrot gotówki albo na malowanie ? malowanie miejscowe czy całościowe ? Przepraszam za jakość zdjęć ale nie mam lepszego aparatu . Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję odświeżyć auto po zimie do czasu korekty którą zrobię + - w maju.

Do tej pory używałem SRP + Colli, zastanawiam się jednak nad Cherry Glaze.

Moje pytanie - czy pozostać przy SRP czy zainwestować w Cherry Glaze?

Czy "kanapka" Cherry Glaze + Colli posiedzi tak samo długo jak z SRP?

 

Pozdrawiam,

 

West

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie powiększyłem to zdjęcie to zadałem sobie jedno pytanie to lakierował lakiernik czy 'malarz' ??? nigdy w życiu nie widziałem jeszcze tylu kraterów (oczka silikonowe) co prawda trochę ściętych przez polerkę na tak małym obszarze :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie powiększyłem to zdjęcie to zadałem sobie jedno pytanie to lakierował lakiernik czy 'malarz' ??? nigdy w życiu nie widziałem jeszcze tylu kraterów (oczka silikonowe) co prawda trochę ściętych przez polerkę na tak małym obszarze :wallbash:

Oczka silikonowe wygladalyby jak rybie oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impex, powiększ sobie to zdjęcie maksymalnie zobacz na lewy górny róg i napisz jeszcze raz to samo ;) typowe oczko silikonowe. Rozejście się lakieru w jednym punkcie tworząc krater. Efekt zniwelowany przez polerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę lakieruję i to na bank nie są oczka silikonowe !

bardziej mi to wygląda jakby lakier siadł w źle przygotowanym podłożu np jakichś dziurkach w szpachli które były zalane podkładem i posiadało.

 

zdecydowanie do poprawki ! jeśli nie poprawi to powiedz że zawieziesz do kogoś, ktoś Ci wyceni poprawkę a On zapłaci. No chyba ze Ci zwróci kasę ale na to bym nie liczył.

W ogóle to jak można takie coś zrobić, skoro klient przychodzi i pokazuje taki feler to staje na głowie żeby to zrobić jak należy a nie odwalam taką manianę, pomijając fakt że stydziłbym sie oddać takie auto.

 

 

BTW listwy były demontowane do lakierowania bo są tak dziwnie uwalone.....

 

[ Dodano: 10 Marzec 2014, 20:48 ]

impex, powiększ sobie to zdjęcie maksymalnie zobacz na lewy górny róg i napisz jeszcze raz to samo typowe oczko silikonowe. Rozejście się lakieru w jednym punkcie tworząc krater. Efekt zniwelowany przez polerkę
oczka są bardziej symetryczne, te kratery nie są tak ładnie równe (chyba że to foto tak przekłamuje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "kanapka" Cherry Glaze + Colli posiedzi tak samo długo jak z SRP?

 

podbijam :-]:-]

 

Cherry Glaze to AIO nastawione maksymalnie na wygląd, moim zdaniem przykrywanie go colim trochę mija się z celem. A "w kombinacji" posiedzi zapewne z 70% krócej....jak nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej auto bylo lakierowane w okresie zimowym i ze wzgledu na roznice temperatur odnosnie weży doprowadzajacych powietrze z kompresora do miejsca w ktorym auto bylo lakierowane,w wezach prawdopodobnie skroplila sie woda.Gosc, ktory lakierowal ten samochod nie posiadal odpowiednich odwadniaczy, ktore eliminuja wode z wezy i w trakcie lakierowania woda razem z lakierem została natrysnieta na element.Po wyschnieciu materialu lakiernik probowal to usunac poprzez papier scierny i polerowanie.Biale kropki ktore widac to jest to zaschnieta pasta polerska.Zdjecie, ktore kolega przedstawil jest zdjeciem powiekszonym-calkiem inaczej wygląda dziurka nieposzpachlowana, inaczej wyglada oczko silikonowe, a to co jest tutaj przedstawione na zdjeciu na 100% jest to woda w lakierze.

 

Podobny efekt takich oczek mozna uzyskac natryskując rozpylaczem wode na element po czym pokryć ta wode farbą.Po uzyskaniu pyłosuchości farby wystarczy przetrzec to szmatką elektrostatyczną-efekt bedzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa nieco wyschnięte woski? Można coś z nimi zrobić aby nadawały się do użycia?

Domyślam się, że trochę z nich woda wyparowała, więc może dodać odrobinę wody i lekko podgrzać? Nic się z woskiem nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko dotyczące renowacji reflektorów.

do tej pory zabezpieczałem klosze woskami po korekcie papierkami i maszyną. czy macie jakieś doświadczenia z lakierowaniem na koniec klarem? pytam bo na klosz podkładu gruntującego się nie nałoży jak na zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.