Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

kilka dni temu zawoskowałem autko woskiem Collinite 476 po raz pierwszy. Efekt, w połączeniu z QD od CB Pro Detailer, jest piorunujący. Jednak autko się trochę zabrudziło poprzez tą beznadziejną i niespodziewaną pogodę. Moje pytanko jest takie:

Czy mogę podjechać na myjnię bezdotykową i umyć autko również programem czyszczącym z proszkiem czy szamponem (chodzi o program pierwszy) czy powinienem użyć jedynie wody do umycia? Pytam dlatego, gdyż nie wiem jak zachowa się Colli , jak potraktuje się go tym środkiem czyszczącym :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bartolini9,jak wszystko było zrobione zgodnie ze sztuką to nie powinno mu się nic stać,ale ogólnie nie myjemy samochodów nawoskowanych proszkiem,lepiej jak sobie go spłuczesz wodą demineralizowaną a jak przyjdzie ładna pogoda to na dwa wiaderka,szampon i do dzieła :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę podjechać na myjnię bezdotykową i umyć autko również programem czyszczącym z proszkiem czy szamponem (chodzi o program pierwszy) czy powinienem użyć jedynie wody do umycia? Pytam dlatego, gdyż nie wiem jak zachowa się Colli , jak potraktuje się go tym środkiem czyszczącym :)

Pozdrawiam

 

Nie będzie problemu. Coli to mocny zawodnik i proszek mu nawet kilkukrotnie nie zaszkodzi.

Generalnie po samej demineralnej też powinno być dobrze po to masz auto nawoskowane :)

 

Qub@

może lepiej plastx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś stacjonarny sklep z kosmetykami do aut w Londynie? Najlepiej we wschodniej części? Jestem na miejscu i chętnie bym podjechał coś kupić, a na internetowe zakupy już nie mam czasu. Niestety nie mogę żadnych namiarów na necie znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz już pytałem ale się nie dowiedziałem więc raz jeszcze:

Zrobiłem sobie licznik w aucie PlastXem od Megi już jakiś czas temu i mam na liczniku taką jakby tłustą mgłe. Kolory tęczy. Nie wiem jak to nazwać.

Jak zrobię kolejny raz licznik to po robocie zastosować coś na odtłuszczenie czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk Niewiem jak z pastami KOCHchemie ale na moje E46 zamówiłem

FG500

IP2000

FF3000

A FG500 wogóle nie użyłem tylko na bagażnik bo tam robiłem test past i padów całe auto zrobiłem IP2000 pózniej FF3000 było :good:

U ojca w Mercedesie CLS ta sama kombinacja byłem zadowolony oczywiscie po wcześniejszym wymyciu i wyglinkowaniu. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.