Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Art, napisz dokładnie jak to robiłeś maszynowo. Mam czarną gabkę wykańczającą.Napisze poprostu czego oczekuję. Mam dość styrany lakier. Auto poprzednio miał mój tata który je mył szczotka do felg :wallbash:

chcę usunąć rysy koliste, jakieś inne rysy powstałe przez szczotkę, lśniący lakier z głębią koloru. Czyli troche lepiej jak zwykły przysłowiowy Kowalski. Auto to Seat Toledo 1M z końca 99 r o kolorze chabrowym LS5N. Mój plan jest taki:

Mycie aktywną pianą i osuszenie auta ręcznikiem z MF

Meguiars Swirlix

AF Tripple

Collnite 476 i później na to Chemical Guys butter wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Osobiście mogę polecić w odpowiednim stężeniu Tenzi Truck lub Bival 3M ;)

 

Bival 3m nie widzę w małych opakowaniach. Tenzi Truck wezmę pod uwagę. Dobrze sobie radzi z ciężko zabrudzonymi silnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi Truck wezmę pod uwagę. Dobrze sobie radzi z ciężko zabrudzonymi silnikami?

 

Tenzi Truck i Dimer to tzw. chemia do czołgów :)

 

Ja usuwałem Dimerem ślady oleju z kostki i bez większych problemów poszło. Zwróć tylko uwagę, żeby może tym Tenzi/Dimerem nie pryskać po plastikach (mam nam myśli osłone ozdobną silnika, filtr powietrza itd :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procent,

 

ja leciałem niebieskim 3M. Kilka kropel na niego i jazda do wypracowania.

 

Dodaj do tego chociażby naftę oświetleniową żeby oczyścić ze smoły i glinkę.

 

Czy coś zdziałasz SwirlX na lakierze Seata, nie wiem, niech się wypowiedzą Ci co tym pracowali i mieli styczność z seatowskimi lakierami, ja tym nigdy nie pracowałem.

 

U mnie dobre efekty przyniósł UC maszynowo(w tamtym sezonie ręcznie, masakra jak ręce bolą) na to Tripple i FK 1000p. Ostatnio z nudów na Trippla położyłem Red'a i FK Pink Wax. Testerek kosztuje 20 zł, a na jakieś 4 smalcowania starczy.

 

Czy jest sens kładzenie Butter Wax'a na Collonite, chyba nie ;)

 

Dalej niech poradzą bardziej doświadczeni, ja na razie auto moje, taty i kumpla ogarniam :)

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiaskowac i pomalowac na nowo

 

Najlepsza opcja.

 

Ewentualnie z tego co widzę, to możesz założyć druciaka na flexa i objechać jarzma.

Albo malutki młoteczek i delikatnie je "obkuć".

 

Jeżeli masz zacisk na aucie to uważaj na gumowy wąż i na gumkę uszczelniającą tłoczek.

 

A jeżeli masz zacisk tak jak na zdjęciu, to piasek -> proszek -> nowe gumki i tłoczek.

 

Nie wyniesie to tak dużo, a będziesz mieć pewność że tłoczek się nie zblokuje za x czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procent,

 

 

 

Czy jest sens kładzenie Butter Wax'a na Collonite, chyba nie ;)

 

 

Art

 

 

Jest sens.Colli wiadomo. Ogromna trwałość słaby wet look. Butter odwrotnie. Połączenie na przygotowanym lakierze da świetny efekt oczywiście na czas obecności Buttera. Ale w lecie wytrzyma miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanka:

1 Czy można ręcznie użyć pada/gąbki maszynowej z rzepem do przetarcia VP Achillesa ? (z czasem przyda się do polerki rotacyjnej)

2 Czy można zrobić pierwsze podejście Achillesem gąbką polishing (dla lepszego "zebrania") i drugie gąbką finishing ? (np. obiema stronami Tri Colora)

3 Mam zielony aplikator Sonax z mikrofibry...może on wystarczy do Achillesa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi Truck i Dimer to tzw. chemia do czołgów :)

 

To się dobrze składa bo właśnie czołg mam do wyczyszczenia. Stał 30 lat w bagnie, wczoraj go wyciągnałem :-]

 

A niec poważniej - czy każdy środek, który ma dimer w nazwie jest... dimerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niec poważniej - czy każdy środek, który ma dimer w nazwie jest... dimerem?

 

Ja mam na myśli środek o nazwie Dimer - możesz kupić w Selgrossie, w Realu albo Tesco też chyba widziałem.

 

A czy są jakieś inne z "dimer" w nazwie to nie wiem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś takie dwa preparaty:

1. http://allegro.pl/piana-a...3119494805.html

2. http://allegro.pl/amor-do...3119492632.html

 

Może to głupie, że dopiero teraz pytam ale jednak: co o nich sądzicie ogółem?

 

-W jakim stężeniu rozrabiać nr. 1 ? Będe używał do felg alu lakierowanych w samochodzie i motocyklu. Czy moge tez spsikać nim plastikowe kołpaki w innym samochodzie? Czy moge spsikać nim zderzak po trasie żeby owady lepiej zeszły?

 

-W jakim stęzeniu używac nr. 2 do przecierania plastików? Sprzedawca powiedział, że mogę użyć tez tego preparatu do wyczyszczenia skóry (potem muszę nałożyć mleczko - tez kupiłem już). Prawda czy może lepiej skórę potraktować czym innym? Aaa i jeszcze ciekawi mnie czym może skutkować kontakt tego preparatu z plastikami w aucie w za dużym stęzeniu?

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niec poważniej - czy każdy środek, który ma dimer w nazwie jest... dimerem?

 

Ja mam na myśli środek o nazwie Dimer - możesz kupić w Selgrossie, w Realu albo Tesco też chyba widziałem.

 

A czy są jakieś inne z "dimer" w nazwie to nie wiem :dontknow:

 

Ja chyba jeszcze mam środek, który ma w nazwie DIMER.

O taki chyba:

http://allegro.pl/dimer-2kg-preparat-pi ... 32600.html

 

O tego typu środek chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bival 3m nie widzę w małych opakowaniach. Tenzi Truck wezmę pod uwagę. Dobrze sobie radzi z ciężko zabrudzonymi silnikami?

 

W moim Ursusie, gdzie smar i olej wycieka z każdej szczeliny, Bival nie pozostawił nawet farby na silniku w odpowiednim stężeniu. Tenzi Truck jest podobnego działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.