Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tam diesla do osobowki juz nie kupie.

Dziwne masz podejście - kupiłem 7-letniego, przez 3,5 roku zrobiłem 80 tys. olej cały czas pełen syntetyk wymieniam co 10 tys. trochę kopci jak to diesel ale dolewam max. 200-300ml pali 6,0L więc :dontknow:

kupowanie diesla mija sie z celem

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile pada:

 

1. Turbo

2. Wtryski

3. Dwumas

 

:o:o:o:o ??

U siebie mam obecnie na blacie coś koło 285 tys. km. Nie mam pewności, że na 100% przebieg nie jest cofany aczkolwiek jest na to bardzo duża szansa sądząc po ostatniej wizycie w ASO w Niemczech i późniejszym stanie licznika kiedy auto kupowałem.

Sprzęgło wymieniałem 2 lata temu - przebieg miałem wtedy coś około 240 tys km (sprzęgło było jeszcze fabryczne). Generalnie dałoby radę jeszcze na nim pojeździć ale że robiłem coś przy skrzyni biegów to przy okazji wymieniłem zestaw sprzęgła.

Dwumasę mam jeszcze fabryczną. Przy wymianie sprzęgła mój zaufany mechanik pomacał dwumasę i powiedział, że jest jeszcze w bardzo dobrej kondycji więc lepiej ją zostawić ponieważ te zestawy nowych dwumasów są w jego opinii strasznie gówniane i potrafią się już po 60 tys km wysypać. Póki co jeszcze u mnie nic nie wali, nie łomocze i dwumasa wygląda na jeszcze nie wyjechaną.

Wtryski - z historii serwisowej wynika, że w którymś tam roku przy przebiegu około 120 tys km wymienili 2 wtryski w ASO w Niemczech. Reszta wtrysków jest fabryczna. Korekcje na zimnym silniku mam w obrębie 1,10 (najsłabszy jeden wtrysk) a pozostałe 5 wtrysków w granicach 0,2-0,8. Po rozgrzaniu silnika korekcje są takie:

7vd6.jpg

 

Tak więc nie ma reguły - w jednym aucie te elementy będą śmigać 250 tys km a w innym po 100 tys km padnie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne masz podejście -

no juz takie mam, diesel jest dobry do traktorów.

 

Nie wiem czego nie rozumiesz?

Byl czas co robilem po 40 000 km rocznie. Wtedy niby spoko, ale jak bym koszt napraw przeliczyl na bene to mysle ze i tak bym na bezolowiu wyszedl lepiej.

Teraz jedno auto pali mi srednio 8,5 litra bezlolowiowej, drugie 12 - 14 litrow tez bezolowiowej i jestem szcze$liwy ze nie musze sluchac tych cholernych traktorow przy porannym odpalaniu.

 

Jak bede potrzebowal pickupa czy busa to wtedy pewnie wejdzie diesel, ale jak cos to tylko nowka.

 

Dobre diele skonczyly sie na 3 litrowkach w baleronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie dziś wkur...?

Wkur... mnie kretyn, który w korku wjechał mi w dup..... bo...bo pisał sms-a. Całe szczęście skończyło się na lekkim zadrapaniu. Zjechaliśmy na bok jezdni, celem ocenienia strat. Mówię do kretyna zadrapanie jest, ale nie wiem co z czujnikami cofania, muszę to sprawdzić. Więc proponuję oświadczenie, a jeżeli nic się nie stało to z niego nie skorzystam. A kretyn, poszedł do bagażnika swojego auta ... pogrzebał, po czym przynosi dwa blistry z firmowymi pendraivami Play'a i pyta... "może dam panu drobny gift i tak sprawę załatwimy" :shock:

Więc mu odpowiadam: może pan ten gift da policjantowi, to będzie mniejszy mandat bo chyba na liczbę punktów to panu nie wpłynie pozytywnie..... to ja wypisze oświadczenie.

Co za społeczeństwo... to już nawet nie można przyznać się do błędu.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno dobrze mówi... 3 lata temu to nawet pod 3,5 tys. chodził,a regenerowany w Turbo Tec-u to 2500zł wołali...

 

krd, No ok, to wiem, ale ile czasu od wymiany do następnej wymiany upływa przy założeniu, że ktoś dba? :o:o

 

Ja po pierwszej wymianie dbałem jak trzeba(wiedziałem że jest nowa,że użytkuję ją tylko ja więc tak jak zadbam to tak długo pochodzi),a to taki klops że jednak nie do końca.Różnica tylko taka że w ten czas wybuchło,olej poszedł na tłoki,IC,wydech(dobrze że kata już nie miałem) i koszta wzrosły dość sporo żeby to po domywać),dlatego teraz "dmucham na zimne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, SMSy w korku i nie tylko to codzienność. Wczoraj widziałem jak Pani jadąca wolno w korku sąsiednim pasem rozłożyła sobie na kierownicy katalog IKEA. Przeglądanie chyba było zbyt monotonne i musiała to sobie umilić kawą w drugiej ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, SMSy w korku i nie tylko to codzienność. Wczoraj widziałem jak Pani jadąca wolno w korku sąsiednim pasem rozłożyła sobie na kierownicy katalog IKEA. Przeglądanie chyba było zbyt monotonne i musiała to sobie umilić kawą w drugiej ręce.

 

Gdyby miała automat, to mogłaby wykorzystać wolną nogę i ... np. wykałaczką pogrzebać w zębie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kracz :> mam zamiar zaraz w innym dziale napisać, że ten mecz poprawił mi humor, a na pewno jego wynik :D

 

ja Pier :zly::zly::zly::zly::zly::zly::wallbash::wallbash::wallbash: przegrali !!!!!!!!! co za ciołki.. 4 drużyna świata i taka kompromitacja.. nie mam pytań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek305, Kompromitacja?? pierwsza 8-ka rankingu jest na tym samym poziomie. ktoś musiał odpaść nie da się wygrać turnieju bez atakującego który pociągnie grę w złym momencie. Niestety bez Wlazłego dużo nie ugramy. Na szczęście już raczej z Anastasim się pożegnamy i wróci Wlazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznes365 w sumie to nie padła tylko zaczęła się przycinać i czyszczenie nie pomagało, ale mechanik obiecał poprawić żeby smigało, przebieg 190 000 turbo wygląda na ogrinał ale ego nikt pewny nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się cudów nie spodziewał po tym meczu skoro nie mogli ustawić 3 osobowego bloku w miejscu gdzie przez 80% akcji bił jeden zawodnik, z jednej pozycji :dontknow:

 

Zagrywka do dupy, bloku zero, ataki w kosmos, nic przez środek, cud że tak daleko doszli i nie przegrali 0:3 z różnicą po 10 pkt bo stali nei grali. To nie ta sama drużyna co kiedyś i dobrze że przestałem oglądać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, SMSy w korku i nie tylko to codzienność. Wczoraj widziałem jak Pani jadąca wolno w korku sąsiednim pasem rozłożyła sobie na kierownicy katalog IKEA. Przeglądanie chyba było zbyt monotonne i musiała to sobie umilić kawą w drugiej ręce.

 

Tragedii ni ma. Pamiętam jak kiedyś kiedyś na autostradzie leciwa Zafira jadąca 150 miała problem, żeby utrzymać się na pasie. Postanowiłem wyprzedzić i jak najszybciej się oddalić od wariata- jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem starszego pana z rozłożoną przed nosem mapą, kierującego kolanem :kox:

Zatrąbiłem, popukałem się w czoło, ale chyba nie zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrąbiłem, popukałem się w czoło, ale chyba nie zrozumiał.

A on spojrzał i pomyślał sobie: "oho - tego pana tam boli".

Powiem Ci, że szkoda fatygi na takich ludzi - robiąc takie rzeczy i tak nie zrozumieją, że mogą kogoś zabić.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Chat, SMSy w korku i nie tylko to codzienność. Wczoraj widziałem jak Pani jadąca wolno w korku sąsiednim pasem rozłożyła sobie na kierownicy katalog IKEA. Przeglądanie chyba było zbyt monotonne i musiała to sobie umilić kawą w drugiej ręce.

 

a co wg Ciebie kobita miała robić stojąc w korku? patrzeć przed siebie i utrzymywać maksymalną koncentrację? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.