Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na srebrnym z DG105 pod spodem szału mima :/

Sam Duraglos o wiele lepiej wyglądał.

Wniosek-BSD tylko przed zimą dla uproszczenia mycia.

Aplikacja też kiepska.Osobiście więcej nie kupię.Przy takim poziomie namachania się wolę DG AquaWax-prostsza aplikacja i podobna trwałość, a i wet look konkret (chodź to nie do końca QD do odświeżenia przed zimą OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podzielam zdanie nefifer13. Moim zdaniem BSD zamula efekt, nie ma tego połysku, klarowności. Po samym DG 105 lakier jest bardzo śliski a przez BSD śliskość maleje. Również wolę dedykowany DG Aquawax. Aplikacja AW jest banalna, nawet na mokre auto stosuję, w niskich temperaturach i jest rewelka. No i efekt wet look pierwsza klasa. Brud również łatwo schodzi, jak to po sealantach DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molech, wszystko to co napisałeś to prawda, ale... Sonax BSD jest łatwiejszy "w nałożeniu". siedzi dłużej i lepiej zrzuca wodę. ;) Dlatego jest to fajny produkt, ale nie idealny i nie dla wszystkich. The end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dziś bsd zaciekawił..pierwszy raz mi się mazał, a używałem go już wielokrotnie na różnych autach i na woski i bez, problemu nie było a dziś ? pacjent to astra f czerwień renolak (mazany kilka lat temu w garażu pana stefcia) przejechany megsem uc na to położony wosk wybrany przez właściciela (k2 jakiś ultra wax) a po odczekaniu ze dwóch godzin z ciekawości chciałem położyć sonaxa i za cholery nie dało się dotrzeć, zostały jakieś smugi nie do pozbycia..maska na nowo robiona i zostawiona pod woskiem. Pomijając fakt fantastycznego wosku ktoś coś wie co się wydarzyło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktos testowal BSD na alufelgach ? jak z wytrzymałoscia ?

Zadziwiają mnie czasami twoje pytania :/

Prawie 3 lata na forum, 230 postów a takie pytanie zadajesz... Już nie raz się ten temat przewijał, że na felgach sprawdza się dobrze i daje radę.

Ja osobiście kładę go na felgi, do miesiąca daję radę i kilka średnio mocnych bezdotyków wytrzymuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmos, nie kosmos, zawsze fajnie przelecieć sobie felgi BSD. Lepiej wyglądają i brud słabiej przywiera no ale to każdy przecież już wie.

 

Każdy robi jak mu pasuje i na co go stać. Jeden przeleci felgi BSD a inny położy jakąś powłokę i będzie ją jeszcze czymś wspomagał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobka01, Mateuszowi chodziło o to, że przecież na samochodzie i na felgach jest lakier, więc czemu by nie stosować BSD na felgach ;)

Pięknie Panie, o to mi chodziło 8-) Dlaczego pytanie jest z kategorii głupich? Bo jaki to problem oczyścić chociażby same przody ramion (po polskiemu to..?) cleanerem czy innym wynalazkiem, położyć BSD i zobaczyć co będzie za tydzień. Ludzie na tym forum lubią robić z prostych rzeczy matematykę i na odwrót. Ja zawsze po każdym myciu przelatuję felgi jakimkolwiek QD i dziękuję bardzo. Ładnie się błyscą, mniej łapią kurz i brud, nie mam waterspotów i wszystko pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze po każdym myciu przelatuję felgi jakimkolwiek QD i dziękuję bardzo. Ładnie się błyscą, mniej łapią kurz i brud, nie mam waterspotów i wszystko pięknie.

 

No i cała filozofia używania QD na felgach wytłumaczona ładnie tym jednym zdaniem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
sobka01, Mateuszowi chodziło o to, że przecież na samochodzie i na felgach jest lakier, więc czemu by nie stosować BSD na felgach ;)

Pięknie Panie, o to mi chodziło 8-) Dlaczego pytanie jest z kategorii głupich? Bo jaki to problem oczyścić chociażby same przody ramion (po polskiemu to..?) cleanerem czy innym wynalazkiem, położyć BSD i zobaczyć co będzie za tydzień. Ludzie na tym forum lubią robić z prostych rzeczy matematykę i na odwrót. Ja zawsze po każdym myciu przelatuję felgi jakimkolwiek QD i dziękuję bardzo. Ładnie się błyscą, mniej łapią kurz i brud, nie mam waterspotów i wszystko pięknie.

jeeez

paaanie specjalistooo i praktyku. Dziekujemy za pomoc i trafne uwagi. testujesz cos teraz czy wylewasz do kibla ?

 

Ja nie mam czasu na testy i chce polozyc cos na felgi sprawdzonego i trwalego. Nie mam gdzie zdejmować felg po tygodniu. Ostatnio wdalem sie w dyskusję ze bsd na wosku na felach nie wytrzyma nawet tygodnia a mam nowki alusy nie smigane i chce je dobrze zabezpieczyc. Stad pytanie. Jest temat ? Jest. BSD to nie recepta na wszystko.

 

Po QD felgi mniej lapia brud? QD to pic na wode - taki lubrykant stworzony zeby nie trzec brudu w lakier na sucho szmata.

 

To co dla Ciebie wydaje sie oczywiste dla nie ktorych nie jest albo nie sprawdza sie na ich lakierze. W tysiacu bezwartosciowych postow kazdego dnia ktore sie pomija ciezko wylowic cos pozytycznego. Tak zgadza sie "temat sie przewijal". Wszystko tu sie gdzies przewija, polowa to znawcy nazw tysiaca produktow a nie potrafia ich uzywac. A ja chce znac konkretne wyniki testow wytrzymalosciowych BSD na felgach ... Bo nie mam czasu na testy tylko na szybka decyzja co nalozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021 byłeś i nie mówiłeś ;)

Ja co miesiąc lecę felgi BSD i już nawet nie smalcuję.

Chociaż jak dziś zobaczyłem kropelkowanie FK1000 na letnim komplecie a były smarowane w październiku... po ściągnięciu. Wiadomo leżały i się utwardzały ale efekt :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.