Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


Rekomendowane odpowiedzi

kobart tu masz foto tych fibr z auchana

 

Obrazek

 

To niestety u mnie w wawce na górczewskiej ich nie ma. Byłem dzisiaj sprawdzić ponownie i ich nie było. Kupujecie je normalnie na dzile gdzie są szmatki, worki na śmieci, itp. czy gdzieś w innej części Oszołoma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te biało niebieskie z auchan to dla mnie tragedia. nawet do wycierania szyby czy wnęk ich nie używam. dałem żonie do kurzu i też słabo;)

 

teraz w selgrosie kupiłem vilede po 5,90 netto za chyba 3 sztuki, te są okej pod warunkiem że wytniemy metkę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te biało niebieskie z auchan to dla mnie tragedia. nawet do wycierania szyby czy wnęk ich nie używam. dałem żonie do kurzu i też słabo;)

No dokładnie, są takie plastikowe, w ogóle nie chłonne.

Natomiast te kolorowe pakowane po 5 (FORCAR) coś za 7zł są bardzo dobre (i tańsze od tych biało-niebieskich). Tyle tylko że farbują przy pierwszym praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A co powiecie o fibrac z Lery Merlin ??

Pakowane są w 5 paki i kosztuje 10zł.

Wystepuje u nich haczykowanie dłoni, nawet po kilku praniach.

Nie stosuje ich na wosk ale przy QD czemu nie.

 

Czekam na wasze opinie jeśli je macie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend woskowałem mojego kombika i kilka MF takich tanich testowałem.

Do polerowania wosku nadawała się tylko czerwona z Tesco (czyba Autoland albo top drive) i Jan Niezbędny do podłogi (ta mięciutka strona). Obie kosztują poniżej 20zł i uważam że zakup innych mniejszych tańszych to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu kupować fibry w markecie które po pierwszym ich wypraniu można wypierniczyć do kosza?

Za ~ 20/30 zł w sklepie detailingowym kupić można już całkiem przyzwoite "ścierki " np.:

1 http://autonablask.pl/produkt/chemical- ... cm-x-40cm/

2 http://autonablask.pl/produkt/puszysta- ... niebieska/

3 http://autonablask.pl/produkt/poorboys- ... cm-x-40cm/

4 http://detailershop.pl/pl/p/Wet-Wet-Loo ... -40-cm/807

 

wole jedną taką jak 3 paczki z marketu przez które świat można oglądać bo są tak cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te o których piszesz to są normalne MF, to jest temat o MF tanich.

Jeżeli sądzisz że wnęki będę wycierał Jasminem albo innym z w/w to sooory :)

Najlepszy stosunek cena jakość imho to są MF od Urbana (9zł/szt) które nawet w trakcie korekty się sprawdzają do woskowania i QD.

Do wnęk i wnętrza desanty za 2zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję w sklepie po 2.50 fibry do auta dość dobre

 

 

hmm zastanawia mnie jedno..zawsze fibry prałem tak,że do ciepłej wody dolewałem płynu do prania ubrań np czarnego i prałem ręcznie mikrofibry potem płukałem... i czy realne jest to,że jak mikrofibra wyschła i popsikałem na nią APC to APC nie widoczne dla oka rozpuściło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te o których piszesz to są normalne MF, to jest temat o MF tanich.

Jeżeli sądzisz że wnęki będę wycierał Jasminem albo innym z w/w to sooory :)

Najlepszy stosunek cena jakość imho to są MF od Urbana (9zł/szt) które nawet w trakcie korekty się sprawdzają do woskowania i QD.

Do wnęk i wnętrza desanty za 2zł/szt

mam tego Urbana, faktycznie niezła ale jak dla mnie cena/jakość to tylko żółte Eurowy po 4,49 sztuka albo bardzo podobne fibry po 3,99, w sumie to gramatura i wielkość są podobne tyle ze kosztują dwa razy mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marketowych mikrofibr mam te z Leroy Merlin oraz z Tesco i te drugie są dużo lepsze. W tych z LM po praniu powstało kilka ostrzejszych włosków :/ Mikrofibry z Tesco się całkiem dobrze trzymają, używam ich do brudniejszej roboty oraz do przecierania wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.