Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


Rekomendowane odpowiedzi

Fluffy ze swoją ceną jest OK. Mój kupiony w tamtym roku radzi sobie jeszcze całkiem nieźle, ale dokupiłem Dry Me Crazy Jr. do docierania po fluffym.

 

Ktoś tutaj na forum dał dobrą wskazówkę, by mokrą mikrofibrę przed powieszeniem do wyschnięcia dobrze strzepać. Włókna wtedy "stają" i nie kładą się, a fibra lepiej zachowuję swoją puszystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej166, znam ten temat. Problem z tym, że nie w domu teraz tylko bywam i poprosiłem o pranie Mamę. Jak zauważyłem, że maże to zapytałem, za pomocą czego to prane było - niewysoka temperatura w szarym mydle. Schło naturalnie. Jak wrócę to wypłuczę w wodzie z octem i napiszę coś więcej, po jednym razie nie stwierdzam, że się popsuł.

 

Jedynie co mnie denerwuje to ta metka, której nie mogę ładnie się pozbyć - muszę na to uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupcie sobie jakiś preparat do prania mikrofibr. Mam takie stare fibry z Tesco, które przez ostatnie 4-5 lat byly prane tylko w zwykłych proszkach i płynach do prania, ogólnie zrobiły się już dość sztywne i takie jakby szorstkie, więc używałem je tylko do szyb, plastików itp.

Postanowiłem na zimę wszystkie fibry wyprać. Wyprałem je w detergencie sonusa, gdy schły, strzepnąłem je i powiem wam że ich miękkość bardzo się poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
do docierania pasty idealnie sprawdza się żółty EUROW za piątaka

 

Zgadzam się. Dla mnie to najlepsze, niskobudżetowe fibry. W jednym ze sklepów można je nabyć nawet za 3,79zł. Wg producenta mają 350g/m2 więc tyle co fibry Urban, a są o ponad połowę tańsze. Po wielokrotnym praniu nie czuję żeby się specjalnie przerzedziły lub stały się nadmiernie szorstkie jak np. APT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
do docierania pasty idealnie sprawdza się żółty EUROW za piątaka

 

Zgadzam się. Dla mnie to najlepsze, niskobudżetowe fibry. W jednym ze sklepów można je nabyć nawet za 3,79zł. Wg producenta mają 350g/m2 więc tyle co fibry Urban, a są o ponad połowę tańsze. Po wielokrotnym praniu nie czuję żeby się specjalnie przerzedziły lub stały się nadmiernie szorstkie jak np. APT.

 

Mimo wszystko to dwie różne mikrfibry i niestety różnią się nie tylko ceną ale i jakością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zrobiłem ostatnio test, umyte auto próbowałem osuszyć samym fluffym , a później znowu mokre auto jednym jankiem. Fluffy zostawił mazy na każdym elemencie , janek osuszył idealnie. Piorę zawsze w białym jeleniu w płynie. Jeżeli ktoś stoi przed kupnem fluffego, osobiście polecam za ta kasę kupić 3 janki.

 

Podzielam twoje zdania. Kupiłem na próbę Janka i gdybym dziś stał przed wyborem czy kupić fluffegoo czy 3 Janki, wybrałbym tą drugą opcję. W moim odczuciu Janek lepiej absorbuje wodę niż fluffy.

 

Ostatnio w ręce wpadła mi MF firmy Debest 'Ścierka podłogowa XXL'. Nie polecam, bardzo słabo chłonie wodę, ciężko się z nią pracuje :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zupełnie przypadkiem drogą kupna zanabyłem właśnie ścierke podłogową z firmy Anna Zaradna czy jakoś tak ;) Kosztowała coś koło 10 zł, rozmiar jak do podłogi - XXL - jak na moje warto, w hierarchii moich MF stoi w okolicach eurowa, a dodatkowo jest 2x większa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zupełnie przypadkiem drogą kupna zanabyłem właśnie ścierke podłogową z firmy Anna Zaradna czy jakoś tak ;) Kosztowała coś koło 10 zł, rozmiar jak do podłogi - XXL - jak na moje warto, w hierarchii moich MF stoi w okolicach eurowa, a dodatkowo jest 2x większa ;)

 

Podzielam twoje zdania. Kupiłem na próbę Janka i gdybym dziś stał przed wyborem czy kupić fluffegoo czy 3 Janki, wybrałbym tą drugą opcję. W moim odczuciu Janek lepiej absorbuje wodę niż fluffy.

 

Ostatnio w ręce wpadła mi MF firmy Debest 'Ścierka podłogowa XXL'. Nie polecam, bardzo słabo chłonie wodę, ciężko się z nią pracuje :thumbdown:

 

Rozumiem że nie tylko sprawdzacie poziom zbierania wody ale też czy nie narobi biedy na lakierze ?? :o

 

Rzadko się trafia tania "ściera" która dobrze zbiera i jest bezpieczna dla lakieru :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.