Skocz do zawartości

Seat Toledo II, 2002 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Kaban, póki co wygłuszona tylko podłoga w dziale bagażnika i to nie w celu wygłuszenia, ale aby wykładzina nie wycierała już lakieru ;) Natomiast reszta podłogi to nowe wygłuszenie z ASO, bo poprzednie się rozpadło i zgrzybiało przez przeciekającą uszczelkę drzwi.

 

Będzie kasa to wygłuszę piankami całe auto łącznie z podsufitką, bo wiem, że to zwiększa komfort jazdy i jest zdecydowanie ciszej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaban, póki co wygłuszona tylko podłoga w dziale bagażnika i to nie w celu wygłuszenia, ale aby wykładzina nie wycierała już lakieru ;) Natomiast reszta podłogi to nowe wygłuszenie z ASO, bo poprzednie się rozpadło i zgrzybiało przez przeciekającą uszczelkę drzwi.

 

Będzie kasa to wygłuszę piankami całe auto łącznie z podsufitką, bo wiem, że to zwiększa komfort jazdy i jest zdecydowanie ciszej :good:

Ale czy słyszysz róznicę w samym wygłuszeniu bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całą Twoją relację i scęka mi opadła na podlogę, i nie mogę znaleźććć wsyskich zębów :D nawet tych w spadku po dziadku ;-)

Nie pierwszy raz widzę, gdy kobieta robi coś naprawdę niesamowitego! Kiedyś było to na forum car audio. Jako, że trochę bawiłem się całkiem amatorsko w wygłuszanie swojego samochodu, to może i Ciebie uda się namówić i trochę w tę stronę zerkniesz? Proponuję do wygłuszenia wszystkie drzwi, wewnątrz i pod tapicerką. Oprócz wyciszenia, to lepiej będzie brzmiał dźwięk. Więcej znajdziesz na forum car audio.A czy przypadkiem nie zakleiłaś otworu odpływowego z bagażnika? Wygłuszanie też zwiększa wagę samochodu, może nie jakoś drastycznie, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy słyszysz róznicę w samym wygłuszeniu bagażnika?

 

hmm narazie nie, bo to tylko podłoga bez nadkoli. A przynajmniej nie wsłuchiwałam się.

 

Jako, że trochę bawiłem się całkiem amatorsko w wygłuszanie swojego samochodu, to może i Ciebie uda się namówić i trochę w tę stronę zerkniesz?

 

zerkam, co jakiś czas ;) narazie wszystko o czym myślę to tylko plany i marzenia ;) jednak audio pozostaje oryginalne.

 

A czy przypadkiem nie zakleiłaś otworu odpływowego z bagażnika?

 

:D spokojnie na otwór odpływowy jest wycięte kółeczko w macie piankowej ;) bo i tak jest on zabezpieczony takim wystającym plastikiem z otworem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy zawiesiła mi się przeglądarka na pierwszej stronie :shock:

 

Po 15 minutach oglądania zdjęć myślałem, że wszystkie nie zmieszczą sie na 1 stronie :lol:

 

Jak ja poświecam kilka godzin na zabawę z samochodem to jestem uważany za dziwnego a w takim układzie to serio nie dziwie sie rodzince :kox: Sam potrafie sporo zrobić przy samochodzie, sciagalem zderzak żeby założyć wiekszy intercooler ale nawet do głowy mi nie przyszło żeby wszystko tak dokładnie tam myć i jeszcze coś tam zabezpieczać jakimiś środkami :oops:

 

Podziwiam za włożoną prace, znam facetów którzy sami nie potrafią zderzaka ściągnać a jeśli kazałbym im chłodnice demontować to w ogóle strach w oczach :dontknow:

 

 

 

Aaaaa no i nadal zbieram szczęke z podłogi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak wiadomo pogoda ostatnio wcale nas nie rozpieszcza, ciągle szaro i ponuro

:/ a w dodatku temperatury coraz niższe, więc postanowiłam założyć Tolkowi koła zimowe.

 

mini737.jpg

 

mini738.jpg

 

Koła czyszczę zawsze na bieżąco po każdym sezonie :D więc pozostaje tylko załadować je do auta i pojechać na działkę, na której zostawiłam podnośnik.

 

Od ostatnich zabiegów pielęgnacyjnych przy Tolku trochę minęło, a w tym czasie przejechał około 600 km, co nie jest jakimś dużym przebiegiem, ale pogoda robi swoje.

 

mini739.jpg

 

mini740.jpg

 

mini741.jpg

 

mini742.jpg

 

mini743.jpg

 

mini744.jpg

 

Ponieważ zapomniałam wziąć Glorii, do wstępnego mycia posłużyła pseudo pianownica kerchera i szampon Presta z odrobiną Magifoam. Fotek brak :/ bo aparat odmówił posłuszeństwa.

Kropelki po spłukaniu, auto jeszcze nie do końca czyste (fotki robione telefonem). Dla przypomnienia na lakierze leży Cquartz, a na szybie przedniej Gtechniq G1

 

mini745.jpg

 

mini746.jpg

 

mini747.jpg

 

mini748.jpg

 

mini749.jpg

 

Nadkola spłukane tylko wodą, bo droga powrotna do Warszawy wiedzie przez błotko, więc nie ma sensu ich dopieszczać teraz :D

 

mini750.jpg

 

mini751.jpg

 

i już na kołach zimowych :)

 

mini752.jpg

 

mini753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAkk, ja wymieniłam uszczelki na nowe, wytrzymują one około 2-3 lat. Jest też sposób aby przykleić wewnątrz drzwi folię, która kieruje wodę bezpośrednio do odpływów. Oba te sposoby są stosowane w ASO. Słyszałam też, że niektóre osoby uszczelniają sylikonem sanitarnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązałaś problem wody w aucie? U staruszka w leonie zbiera sie woda przy drzwiach i przecieka do środka...

Tutaj masz tutka z forum Toledo:

http://www.toledoclubpolska.pl/viewtopi ... c337c01520

Sposób z folią wg opinii wielu osób, również mojej, jest najbardziej skuteczny i przy prawidłowym montażu w 100% zlikwiduje problem "mokrych dywanów". Przy okazji montażu folii w swoim Leonie zrobiłem mały patent z odizolowaniem zamków od wilgoci żeby zamki nie zamarzały w zimie. Zobaczymy czym to poskutkuje. Jak się sprawdzi to i tutorial się zrobi :)

 

P.S.

Justyna, czy wspominałem już, że jesteś moją idolką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Justynko, proszę o informację gdzie można kupić te maty wygłuszające firmy GMs które zastosowała Pani do bagażnika w swoim dopieszczonym Tolku. Mam podobny problem w aucie żony - wykładzina bagażnika wyciera lakier, podobnie jak zapasowe koło wyciera lakier wnęki koła.

 

Z góry dziękuję za info i POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuore Sportivo, kupiłam dokładnie tu gdzie kolega tfelek, ;)

 

kupowałem do wygłuszenia drzwi u nich :) polecam http://www.bitmat.pl/

 

:good:

 

Justyna, czy wspominałem już, że jesteś moją idolką :D

 

chyba wspominałeś :D muszę kiedyś zobaczyć Twojego Leona :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.