Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Eryczek napisał(a):

@piotrek233, fajny patent👍. Nawet nie wiedziałem że tak można.

Ja przerobiłem chyba wszystkie markowe, wszystkie długo nie wytrzymują. Nie ma co przepłacać. Kupuje gumki i wymieniam.
 

Nie wiem czy do Twojego auta będą w etce. Do Seata nie ma w etce. Ale zmierzyłem jaką długość potrzebuje w wyszukałem najdłuższe jakie są i prostu z długości docinam.
Przykładowa aukcja https://allegro.pl/oferta/gumka-wycieraczki-aero-vw-touran-golfplus-aso-8689949572

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek, przez wiele lat kupowałem Bosch Aerotwin, ale w zeszłym roku postanowiłem zaryzykować Oximo i bardzo tego żałowałem. Przy Boschu nie miałem nigdy problemów ze skakaniem, popiskiwaniem i smużeniem.

W Audi mam oryginalne wycieraczki i rozmazują wszystkie zabrudzenia po szybie, a strona pasażera jest w większości brudna.

Osobiście wolę zapłacić za sprawdzone produkty niż połasić się na oszczędności. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Slovak, w poprzedni aucie, dwa ostatnie komplety wycieraczek miałem właśnie Boshe Aerotwin i nie miałem do nich zastrzeżeń. 

Tiguan ma obecnie oryginalne wycieraczki VW ponieważ kolega od którego go kupiłem, wszystko robił w ASO VW, wycieraczki też tam wymieniał. Nie ma do nich zastrzeżeń. Działają przyzwoicie. Chyba na tym samym poziomie co Aerotwiny ale pewności nie mam bo z Boschami rozstałem się 1,5 roku temu.

Komplet wycieraczek (przód i tył) do Tiguana, Boscha to koszt ok 130 zł, ori VW - 210 zł. Różnica procentowo niby duża ale kwotowo kilka złotych. Pytanie w związku z tym co jest lepsze. Po poście @AndrewZSzdecydowałem że wrócę chyba jednak do Aerotwinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany miałem wcześniej Valeo przez 5 lat i teraz na jesień kupiłem Bosch... I dzisiaj jechałem w deszczu i myślałem że mnie trafi.. wycieraczki zostawiają kilka mazów i skaczą po szybie jakby guma niesamowicie stwardniała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zakładałem Bosch AeroTwin, nigdy nie było z nimi problemu. Dwa lata temu do V40 i rok temu do A4 założyłem Oximo. W V40 wytrzymały rok i zaczęły mazać, niedawno zmieniłem je na Wurth'a, przez pierwsze 3 miesiące jest petarda, zobaczymy jak dalej. W A4 jeszcze się trzyma Oximo ale pewnie już niedługo więc raczej tez kupię Wurth'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja zauważyłem taką prawidłowość, że jak regularnie czyszczę przednią szybę, to wycieraczek nie muszę w ogóle wymieniać. Zauważyłem, że na szybie często zostają takie "poprzyklejane" kropki i płyn do szyb tego nie rusza. Trzeba mocniej poczyścić raz na 2 tygodnie i szyba czysta i mniej porysowana. Testuję to od 7 lat na kilku samochodach i nie zmieniałem ani razu wycieraczek.

Dlatego wszystko zależy od tego, jak mamy brudną szybę i gdzie parkujemy - z drzew leci często coś w rodzaju "kleju".

Dodatkowo ma znaczenie jaki płyn stosujemy.

Jeszcze raz w miesiącu przeciągam wycieraczkę ostrym nożykiem, by zebrać z niej taki "osad".

Możecie przetestować. Nawet na myjni nie domywa tego osadu na szybach. Dlatego czyszczę ręczniczkiem papierowym z chemikaliami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.