Skocz do zawartości

Lampy HQI


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

bmwsrc, powiedz z opinii innych jaka moc jest lepsza dla MH? Czy zestaw proponowany przez Ciebie zawiera 70 czy 150W? Jak sprawa ze stojakiem? Jest już nieco lepszy w zestawie? Jeśli nie to czy można wziąść taki zestaw tylko bez stojaka?

 

Do prac przy lakierze zdecydowania większość kupuje 150W. Taki polecam. Wymieniałem już 70W na 150W bo było za mało światła. Cena podana w poście z przed kilku dni dotyczy lampy ze źródłem o mocy 150W.

 

Statyw jest w dalszym ciągu ten sam. Sprzedaję kilka sztuk w miesiącu i na razie nie mam informacji, że coś jest nie tak...

 

Można kupić poszczególne elementy zestawu. Ceny podam po weekendzie...

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oglądałem dziś metahalogen w markecie JULA - 150W (249 zł)- strasznie ciężkie takie cudo. Strumień świetlny 10800 lm - jest moc.

 

No popatrz... a u mnie ok 50-70 zł taniej. I założę się, że nie dają żarnika firmy Osram.

 

Waga około 7 kg.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwsrc, a mógłbyś podesłać link jak to wygląda?

 

P1110455.JPG

 

bmwsrc na jaką wysokość można ustawić lampę , tzn. czy na dach sedana, suva starcza ?)

 

Z tego co pamiętam to statyw ma całkowitą wysokość ok 1,8m.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wstawię jeszcze jedno zdjęcie lamp, w które miałem przyjemność zaopatrzyć kolegę Piotra z Auto Spa Detailing ;)

 

1181.jpg?ver=1

 

Więcej w tym temacie:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=17559

 

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwsrc, wiesz może jaki model żarówki znajduje się w obudowie MH? Może mi się wydaje ale odnosze wrażenie że światło wpada w kolor zielony.

 

Nie wiem czy to było w tym wątku, ale nie bez znaczenia jest żarówka. Najlepiej brać taką z oznaczeniem 930 lub jeszcze lepiej 942. Przyładowo żarówki z serii HQI mają słabe odwzorowanie kolorów (Ra76-85). Sprawdzałem na stronie Osrama. Lepiej zabrać coś z HCI-Ts lub CDM-Td 942

 

 

Gdzie i za ile można nabyć taki statyw? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwsrc, przypomnisz na szybko cenę takiego zestawu jak ten na zdjęciu? ;)

Full, żeby wyjąć z paczki, złożyć i odpalić :)

 

260 zł przy przedpłacie na konto...

 

bmwsrc, wiesz może jaki model żarówki znajduje się w obudowie MH? Może mi się wydaje ale odnosze wrażenie że światło wpada w kolor zielony.

 

Nie wiem czy to było w tym wątku, ale nie bez znaczenia jest żarówka. Najlepiej brać taką z oznaczeniem 930 lub jeszcze lepiej 942. Przyładowo żarówki z serii HQI mają słabe odwzorowanie kolorów (Ra76-85). Sprawdzałem na stronie Osrama. Lepiej zabrać coś z HCI-Ts lub CDM-Td 942

 

Gdzie i za ile można nabyć taki statyw? :good:

 

Oczywiście, że wiem jaki to model bo to ja je sprzedaję...

 

Jest to ten model: POWERSTAR HQI-TS EXCELLENCE - HQI-TS 150 W/NDL

 

Zgadza się, można wziąć żarówkę HCI-TS, która ma wskaźnik oddawania barw na poziomie Ra95 więc o 15 wyższy niż te, które ja sprzedaję. Nie widzę problemu aby je wprowadzić zamiast obecnych...

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy do inspekcji lakieru nie nada się lepiej naświetlacz led 20 W który jest dużo tańszy??

 

Do inspekcji, z tego co wiem, większość używa latarek właśnie do tego celu produkowanych.

 

Do korekty polecam metalohalogen ze źródłem o mocy 150W.

 

Zwykły ledowy 30-watowy naświetlacz daje około 2000lm a metalohalogen 150W dale 12500 lumen więc różnica ogromna...

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
bmwsrc, jak się kształtują ceny w 2014 ? Interesuje mnie komplet 150W

 

Też byłbym zainteresowany za jakiś czas....pozdrawiam

 

Bez zmian czyli 260 zł za 1 kpl.

 

Ps. do 17 lutego jestem na urlopie i nie jestem w stanie wysyłać paczek...

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.