Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, boT napisał:

nie podniecajcie się panowie bo naprawdę nie ma czym 🙈😉  

Ale kto się podnieca?

11 minut temu, boT napisał:

Mam u siebie prawdziwe 50 watów 150cm z Philipsa

😄

A ja nie mam studia tylko garaż gdzie będę coś robił kilka razy do roku 🙂 Czy jest sens kupować podnośnik kolumnowy za 12 tys jeśli 2x do roku sam zmienię koła? Tak samo jest z tymi ledami. Świecą? Świecą 🙂 mam 12 w garażu 25m2 i jest ok 🙂 Nie widzę potrzeby inwestowania w lepsze i droższe. U kolegi @Stolaar zwróciłem tylko uwagę na ilość co za tym idzie pobór prądu 🙂

@Stolaar przemyśl jeszcze fotowoltaikę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88  może nad wyraz to ująłem 😋 

Do wymiany kół wystarczy ci dobra żaba, i masz na dożywocie, a nawet zwykły lewarek który będzie używany w idealnej pozycji poziomej też gwarantuje poprawną wymianę, a takie lampy nie gwarantują poprawnego działania i parametry są przekłamane więc prawda w oczykole, stwierdzam tylko fakty. 

Bo jeżeli mam porównać do czegoś tak jak ty to zrobiłeś to mogę, nie ma problemu... Idziesz do sklepu po kiełbasę, i bierzesz tą kiełbasę z całą masą substancji, spulchniaczy, konserwantów, wzmacniaczy smaku, i resztę tablicy mendelejewa czy wolisz swoją u wedzoną kiełbaskę czy szyneczkę? 

Czy kupując chleb, w sklepie kupujesz chleb ze spulchniaczami , konserwantami i innymi wypełniaczami? Czy normalny na zakwasie, mące, solą ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boT bez sensu porównanie. Czy te lampy wpłwają na moje zdrowie? Nie... Jedzenie to inna sprawa. Sam nie kupiję najtańszego szajsu. Lampy mogą jedynie gorzej świecić. Do inspekcji lakieru i tak używa się światła punktowo a nie całościowo. U mnie mają świecić, oświetlić garaż i miejsce pracy. Robią to co mają robić. Próbujesz coś udowodnić ale coś ci nie wychodzi. Napisz wprost czego w świetle tych lamp nie ujrzę a co ujrzę w twoich philipsach 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 @Fredi88 @Fredi88@Fredi88 napisałem że mam porównanie waterprofa i tego chinola, mam takie i takie. Przeczytaj jeszcze raz, dają dużo mniej światło  w porównaniu z waterprofem co znacznie wpływa na mniejszą ilość i widoczność defektów wzdłużnych... Druga sprawa oko się nie meczy, nie pierdziel że nie wpływa na zdrowie, za mało robisz w takim razie zeby odbiło się to w późniejszym czasie 😉 rób jak uważasz ale nie wciskaj mi kitu 🙂każdy jest kowalem swojego losu... Życzę Ci jak najlepiej, i nie róbmy z tego kłótni 👊😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boT napisał:

za mało robisz w takim razie zeby odbiło się to w późniejszym czasie

Od tego zacząłem... 

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

nie mam studia tylko garaż gdzie będę coś robił kilka razy do roku

To że są lepsze lampy jest oczywiste. Te na moje potrzeby są wystarczające. Choć wykonanie górnolotne nie jest, tak jak i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stolaar a jak Ty masz to na obwody porobione? Fajnie zrobiles ze tam gdzie nie weszla 120cm dales 60cm. Robi to wszystko razem spójną całość. Ja zmieniam u siebie teraz i na 36m2 dałem 27szt. Po rozmowie z Tobą zdecydowałem się na neutralne światło. 

Masz fote gotowego auta przed wydaniem.przy tym oświetleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kicaj napisał:

@Stolaar a jak Ty masz to na obwody porobione? Fajnie zrobiles ze tam gdzie nie weszla 120cm dales 60cm. Robi to wszystko razem spójną całość. Ja zmieniam u siebie teraz i na 36m2 dałem 27szt. Po rozmowie z Tobą zdecydowałem się na neutralne światło. 

Masz fote gotowego auta przed wydaniem.przy tym oświetleniu?

Wczesniej miałem około 20 sztuk, teraz doszło drugie tyle i niebawem chyba wleca kolejne 60cm na przedłużenie bocznych ścian w których są 120cm 🙂 Barwa neutralna jest dla mnie idealna, wcześniej miałem barwę zimna i jakoś męczyła oczy przy dłuższej pracy. Każda sciane mam podłączoną na dwa obwody, czyli ściana lewa jeden włącznik, lewy skos sufitu drugi, ściana na wprost jeden włącznik, środek sufitu kolejny itd, do aplikacji powłok jest mega 🙂 Dziś kończę pracę nad autem, wieczorem wleci powłoka i jutro robię zdjęcia z pierwszym autem w nowym świetle 🙂

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę małą modernizacja u siebie, wszystko aby uzyskać jak najwięcej miejsca. 

Wieszak na chemię ułatwił sprawę z organizacją butelek. 

Regał mieści całą resztę czyli, maszyny, fibry, aplikatory, pady itp..

Najbardziej mnie cieszy rozwiązanie z kompresorem. Robił niemiłosierny hałas i zajmował dużo miejsca. Dlatego wyprowadził się do pomieszczenia obok, gdzie poszła dziura w ścianie i wąż na złączkę a do tego oddzielny wyłącznik, którym można wyłączyć kompresor z garażu. Efekt to cisza i dużo więcej miejsca.

W planach jeszcze lampy na prawą ścianę i póki co tyle.

IMG_20200228_075336084.jpg

IMG_20200227_134842509.jpg

IMG_20200228_075931002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stolaar13 dzięki. Ja też dodałem troche światełek.  Jeszcze dojdzie kilka zmian. Dokoncze szafe to wrzuce fotki ale na tą chwile to wygląda tak.  Dzis auto na szybko umyte NO RINSE bo udalo mi się w koncu ogarnąć garaż i wjechać. 

Zawsze uwielbiałem jak ktoś miał czysto i schludnie w studio i chciałbym namiastkę tego w garażu. Udalo mi się sporo rzeczy wyniesc do gospodarczego i robi sie coraz przejrzyściej. 

 

20200301_122441_copy_1600x800.jpg

20200301_180919_HDR_copy_1600x800.jpg

  • Lubię to 3
  • Super 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stolaar napisał:

Niebawem już będzie zmiana koloru tego drewna, ciągle jeszcze się zastanawiam na jaki kolor 😄

Też uważam że lepiej nie bedzie. Zrobi się za ciemno. Chyba jedyna opcja to taka na styl skandynawski ale noe bedzie już tego klimatu co teraz...

A to właśnie wyróżnia Twoje studio. Może cos mądrego wymyslisz ale jakos nie mogę sobie zmiany na lepsze wyobrazić.  Zresztą Twoje studio i nic nie mamy do tego, możemy sobie tylko pogadać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stolaar teraz masz wykostkowana podloge? Pod nia jakies ocieplenie? Ja zwalilem sprawę bo pod plytkami nic nie mam i od podlogi zimno... Nadmuch z pieca muszę zrobic na dole przy podłodze żeby bardziej komfortowo bylo... A jak Ty ogrzewasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pablo15005 napisał:

@Stolaar teraz masz wykostkowana podloge? Pod nia jakies ocieplenie? Ja zwalilem sprawę bo pod plytkami nic nie mam i od podlogi zimno... Nadmuch z pieca muszę zrobic na dole przy podłodze żeby bardziej komfortowo bylo... A jak Ty ogrzewasz? 

Kostka + chlorokauczuk, który średnio się sprawdza. Pod podłogą jedynie cienka warstwa styropianu, ale nie ma co narzekać, jest ok. 🙂 Nagrzewnica olejowa obecnie, aczkolwiek niebawem będą i z tym zmiany 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest temat. Za ok miesiąc w końcu zacznę wykańczać swój wymarzony garaż. Niestety powierzchniowo nie urywa dupy bo ok 16m2 ale swój to swój. I mam pytanie odnośnie oświetlenia.

Co polecacie. U rodziców w garażu mam plafony led i nie jestem z nich zadowolony miały super świecić a jest kupa.

Chciałbym porządne lampy tak jak montują w różnych studiach, jako ze garaż jest trochę wąski a z jednej strony jest dużo gratów ( licznik na wodę/ instalacja do deszczówki ) planuje zrobić boczne oświetlenie tylko z jednej strony a przy robieniu drugiej będę obracał auto. Możecie coś ciekawego polecić? Na co zwrócić uwagę, jaka moc jest minimum warta uwagi do naszych prac, jaka ilość lumenów już powinna nas zadowalać?

Druga sprawa. Jak radzicie sobie z oświetleniem tylu auta jeżeli stoi ono powiedzmy 0,5-1m od bramy? Wiadomo ze na suficie raczej montaż tej lampy nie ma sensu. Czy umieszczacie lampy jakoś w rogach? Chodzi mi o miejsce zaznaczone na zdjęciu


02734d381f6ddf6f27b1ce4d4d460bab.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za jakiś czas będę kompletować oświetlenie i zapewne będą to świetlówki 850 Philips/Piła w takich oprawach ja foto. Też mam z jednej strony ścianę a z drugiej będzie parawan i lampy mobilne gdyż będę robić to w pracy a połowę hali zajmuje ploter.d780a8f85477f06641993630eb260bee.jpg3b41b190a724ae1b4b34d0b89ed84b46.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.