Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
704759 Taki jest efekt końcowy kiery wlałem trochę więcej alkoholu

OBSESSED GARAGE MAN !!!

Super wyszło :D

jakie wymiary garażu bo już zapomniałem.

btw. Pozdrów Marka i zapodaj foty z furami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuflady to szyny meblarskie ale takie które wytrzymują max 30kg i blaty 18mm . Do moich potrzeb wystarczające bo leżą na nich tacki z narzędziami

 

Moim potrzebom też wystarczą :) Dzięki za przydatne informacje. Teraz na zakupy po stal i do pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

704759 Taki jest efekt końcowy kiery wlałem trochę więcej alkoholu

OBSESSED GARAGE MAN !!!

Super wyszło :D

jakie wymiary garażu bo już zapomniałem.

btw. Pozdrów Marka i zapodaj foty z furami :D

 

Garaż ma wymiar 6.20 x 4 = 24.2m2

Marka pozdrowię jak tylko się z nim spotkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to 8x8 jedyny mankament to wysokość zaledwie 2.1 m

Bardzo uciążliwa taka wysokość? Mam zamiar postawić garaż którego dach będzie tarasem.Trochę mnie trzyma wysokość.Wychodzi mi takie 2,2m chyba nie będzie tak źle?

I jeszcze pytanie o szerokość 3,5x6m wewnątrz powinno starczy do swobodnego operowania polerką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706931 pytanie o szerokość 3,5x6m wewnątrz powinno starczy do swobodnego operowania polerką?

Blaszak ma wymiary 3x5 i na moje jest ciasno. Tu tylko pol metra wiecej na szerokosc i 1m na dlugosc. Pewnie da sie... ale do swobodnego polerowania auta czy zmiany kol to ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi takie 2,2m wysokości chyba nie będzie tak źle?

otwórz maskę samochodu i zmierz ile ma by nie wyszło że nie otwiera się na max bo opiera się o sufit te 2,2m może być mało. lub wjedziesz jak @Pajko suwem to już nic nie będziesz w stanie zrobić ani to umyć, ani polerki, ani głupiego akumulatora nie wymienisz bo musisz na max-a otworzyć maskę

Może zrób delikatny spad przed garażem (tylko nie tak jak można spotkać w domach szeregowych/bliźniakach że na 2 metrach podjazdu masz spadek 2.5m bo niczym tam nie wjedziesz i wpuść garaż te 50-100cm w podłoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to 8x8 jedyny mankament to wysokość zaledwie 2.1 m

Bardzo uciążliwa taka wysokość? Mam zamiar postawić garaż którego dach będzie tarasem.Trochę mnie trzyma wysokość.Wychodzi mi takie 2,2m chyba nie będzie tak źle?

I jeszcze pytanie o szerokość 3,5x6m wewnątrz powinno starczy do swobodnego operowania polerką?

 

 

Minimum szerokosc to 4 m, minimum, absolutne, długość 6 m na biede styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wybudowałem nowy garaż o wymiarach 8 szer. i 6 dł. Uważam, że mogłem zrobić 1m dłużej ale w porównaniu do poprzedniego gdzie miał wymiary 3x10m i 2.3m wysokości jest ekstra bo w nowym mogę sobie pozwolić nawet na podnośnik kolumnowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach przerobienie stodoły na garaż . W przybliżeniu Długość 6-6,5 m , szer 4-4,5 m . Czy w takim przypadku 4 ledy 50W rozmieszczone na dłuższych ścianach po 2 na stronę w odległości od siebie 2 m wystarczy , czy lepsza opcja będzie na środku każdej z 4 ścian dać jeden . Wysokość 3 m . Dodam iż na stojaku posiadam MH 150W . Przydało by sie jeszcze cos na sufit , jakieś oprawy tylko jakie , ile i jak je rozłożyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że światła nigdy za dużo. mam 2 oprawy po dwie świetlówki(2x36W) liniowe na suficie i planuję w narożnikach przy suficie dać naświetlacze led 20W. na razie mam tylko jeden naświetlacz przy suficie i jeden na statywie do doświetlania. Co do barwy to najlepiej mi się robi przy neutralnej (okolice 4000k) później ciepła (3200k) a najgorzej przy zimnej (6500k) Dwa rodzaje światła to podstawa. Na świetlówkach widać grube rysy, odpryski kamieni, mazy a na naświetlaczach widać mniejsze ryski, holsy i mazy(ale jakoś tak inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę swoim.

Garaż w części "użytkowej" na samochód, czyli od wjazdu do flagi ma ok 6x3,5m i 2,7m wysokości. Po lewej stronie regaly na kosmetki i sprzęt, umywalka, a obok wejście drzwiami do reszty domu. Przy obu końcach auta gniazdka z prądem. Za flagą druga połowa garażu jako magazynek (na koła, rowery, jakieś leżaki, grill, przetwory, itp.) z drzwiami na podwórko.

garaz_flaga.jpg

 

garaz_flaga3.jpg

 

PS. Jakby ktoś chciał to mam drugą taką flagę 1,5x1,5m chętnie oddam w dobre ręce za pare dyszek - PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
707563 PS. Jakby ktoś chciał to mam drugą taką flagę 1,5x1,5m chętnie oddam w dobre ręce za pare dyszek - PW ;)

ktoś Ci to robił ?

ja planuje taka zasłonka na brama garażowa - żeby przy uchylonej bramie nikt nie widzial co robię w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Bruuuum[/ref], jeżeli nie masz zgody właścicieli logo to raczej nie chwalił bym się zdjęciami

Bo? :D A jak sobie powycinam z etykiet i ponaklejam będę miał zgodę? Prosiłbym żebyś mi nie udzielał rad na jakiś temat, z którego zakresu nie masz wiedzy... Może sprawdź pojęcie 'dozwolonego użytku prywatnego'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

707955 Może sprawdź pojęcie 'dozwolonego użytku prywatnego'.

Przeczytaj jeszcze raz co Ci wolno w ramach tego pojecia, bo chyba doszlo do nadinterpretacji .

Moim zdaniem kiedy podzieliles sie fotka na forum, juz przesadziles ze "swoimi prawami".

Kolego jeśli jesteś kolejnym, który nie wie o czym pisze, proszę oszczędź sobie... Na codzień przy pracy mam do czynienia z tą tematyką, więc nie musisz mi tłumaczyć czegoś, czego widocznie nie rozumiesz...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.