Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Ja na wiosne bede stawiac taki 4,5 x 8. Jak z wentylacja i punktami rosy ? jakieś problemy macie ?

Czy na te duze blaszaki potrzeba zgoda budowlana ? ( Slyszalem ze na blaszaki powyzej 25m2 - jakos tak - juz trzeba ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosne bede stawiac taki 4,5 x 8. Jak z wentylacja i punktami rosy ? jakieś problemy macie ?

Czy na te duze blaszaki potrzeba zgoda budowlana ? ( Slyszalem ze na blaszaki powyzej 25m2 - jakos tak - juz trzeba ... )

 

nie tylko na blaszaki powyżej 25m2 ale na każdego rodzaju garaż jest już potrzebny plan, pozwolenia. Niestety takie nasze prawo :wallbash: .

Choć z blaszakami można by było się spierać bo to jest zabudowa powiedzmy przenośna - można rozmontować i zmontować ponownie w innym miejscu. Trzeba by się było zagłębić w przepisy czy nie ma jakieś luki, furtki na tego typu konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie do 25m2,potem zgłoszenie,wiem bo sam przez to przechodziłem.

Teoretycznie każdy blaszak,altana w Krakowie powinieneś stawiać na zgłoszenie do 25m2,a powyżej na pozwolenie na budowę.

 

Poza tym wszystko zależy gdzie(w jakim mieście,rejonie) chcesz postawić. Każde miasto ma inaczej lub może mieć inne przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał knzz, na garaż trzeba zawsze mieć pozwolenie na budowę (bez względu na powierzchnię). Brak konieczności starania się o pozwolenie dotyczy budynków gospodarczych do 25m2, a budynek gospodarczy to w świetle prawa nie garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak konieczności starania się o pozwolenie dotyczy budynków gospodarczych do 25m2, a budynek gospodarczy to w świetle prawa nie garaż.

 

Dlatego trzeba umiejętnie lawirować między przepisami :D

 

Poza tym z roku na rok jest inaczej. Znajoma stawiała wiatę w tym roku i musiała się "wyspowiadać" ze wszystkiego i np. przyczepili się o brak rynien.No to dopisała,dorysowała rynnę.Potem przyczepili się że rynna nie może być z prawej strony tylko z lewej,bo inaczej będzie podmywać sąsiada,więc propozycją żeby do ścieków,co z tym idzie odprowadzanie ścieków $$$.I tak w kółko,skończyło się że odprowadza do beczki,a ta woda będzie podlewać kwiatki i dopiero odpuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety staram się o pozwolenie na budowę bo blaszak będzie 8x8. Pytałem w starostwie o te zgłoszenia do 25m2 i można postawić ale na ziemi bo gdy postawimy go na wylewce oni traktują to już jako jakiś fundament a blaszak będzie do niej przykręcony na kotwach czyli stale związany z gruntem i już trzeba mieć pozwolenie na budowę. Mi tak powiedziano więc lepiej skompletuje papierki i postawie konkretny plac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki minimalny metraż żeby można było w miare swobodnie pracowac przy aucie? Czy 4 x 6 bedzie ok? Wiem , ze najlepiej bylo by postawic cos wiekszego ale jednak wielkosc dzialki mnie ogranicza cos ogrodu trzeba zostawic :)))). Moze ktos ma taki garaz 4x6 i jest wstanie powiedziec jak to wyglada w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 garaże, jeden 6x6 i drugi 6x5 i gdy postawię jedno auto w tym mniejszym to miejsca jest bardzo dużo, więc 6x4 do prac przy jednym aucie będzie wystarczająco, ideałem by było 7x4, bo przy dłuższym samochodzie trzeba ciut przestawić do przodu lub do tyłu w zależności co robimy ale to już całkiem dla wygodnych :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki minimalny metraż żeby można było w miare swobodnie pracowac przy aucie? Czy 4 x 6 bedzie ok? Wiem , ze najlepiej bylo by postawic cos wiekszego ale jednak wielkosc dzialki mnie ogranicza cos ogrodu trzeba zostawic :)))). Moze ktos ma taki garaz 4x6 i jest wstanie powiedziec jak to wyglada w praktyce?

 

 

 

Mój garaż ma teraz wymiary 4,2 x7 ,ostatnio wydłużyłem go o 1m kosztem zakrycia jednego okna w domu :) , bo jednak brak przestrzeni dawał się we znaki .W sumie nie jest źle , ale do naprawdę swobodnej pracy przydałaby się szerokość minimum 5 metrów , szczególnie jeżeli chodzi o prace wewnątrz auta . Weź również pod uwagę , że pewnie będziesz chciał w garażu wstawić jakieś szafki, sprzęt itp , to wszystko też zajmie trochę miejsca . U mnie nie ma możliwości nic poszerzyć , gdyż jedną ścianą garażu jest dom , a drugą mur od sąsiada, ale gdybym miał taką możliwość to 5 metrów szerokości było by minimalnie , dlugośc 6,5 - 7 m jest OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja bym tam zamieszkał :-]

 

Po pierwszych fotkach myślałem że jakiś mały ten garaż, druga cześć fotek mi nieco wyjaśniła sytuacje :D ile tam jest metrów ?

 

Fajne miejsce dla VIP'ów ;)

metrów jest niecałe 200, półki, szafki i socjal trochę zajął.

Miejsce jest na umycie, odkurzenie i polerkę oraz na odstawienie samochodu po robocie.

4 auta wejdą lekko jak trzeba to wejdzie i więcej lecz po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mycia auta gratis mycie klienta ? Kanapa wydaje się dość blisko stanowisk. Zazdroszczę przestrzeni i arsenału :) Wykończenie kwestia gustu :)

O gustach się nie dyskutuje to wiadomo od lat:)

Kanapa jest w dobrym miejscu i nie leje się na nią woda jeśli o to chodzi, całymi dniami siedzimy na niej i jesteśmy zadowoleni z jej ustawienia, widzimy wszystko co nasi ludzie robią z naszymi samochodami jak na dłoni, takie było zamierzenie żeby siedzieć jak najbliżej i mieć radość z podpatrywania efektów pracy, czy to mycie, środki, czy polerka zawsze z jednego miejsca wszystko widać.

Fakt gdyby to była myjnia i ludzi by było naście dziennie to by nie było sielanki, ale nie takie miałem założenie.

To studio jest tylko dla nas i naszych znajomych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.