Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Nie chcę żeby ludzie we mnie cebulą rzucali na mieście. :)

Zerwę i po sprawie, ewentualnie zrobię delikatniejszy poniżej przetłoczenia tak jak sugeruje InspektorKot.

 

Od 3 miesięcy szukam intensywnie Fiesty ST ale to co jest na rynku to... :)

Póki co pozostaje mi jeździć tym wozidłem. Tak z nudów chciałem coś wymodzić, ale lepiej bym zrobił gdybym ten czas wykorzystał na nową warstwę wosku. :)

 

a tam pierniczysz... :D

Fajnie to wygląda. Nie patrz na to co inni gadają tylko jak Tobie sie podoba to jest ok.

Waliłeś Plastidip w sprayu czy galon z kompresora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Póki co położyłem Sprayem. Wyszło przyzwoicie, ale też warunki zrobiłem odpowiednie.

Garaż sterylnie, folia itp. Sam środek bardzo fajny, ale polecane 3-4 warstwy to ciut mało.

U mnie wyszło 5, każda kolejna warstwa psiukana po 30 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem po raz pierwszy auto bez spłukiwania, Dodo Juice Low On Eau. Trochę przestraszony całą procedurą, mycie poprzedziła wizyta na bezdotyku: opianowanie z Glorii Hyper Wash Megsa i spłukanie.

 

Pierwsze wrażenie - zapach, przyjemny ananasowy dawał się wyczuwać podczas mycia, klasyczny wygląd butelki i etykiety Dodo:

 

out.php?i=825071_dsci0029.jpg

 

W wiaderku około 12l wody, na taką ilość 16 zakrętek płynu, woda zmieniła kolor na mleczny, do mycia używałem rękawicy wełnianej Megsa, do kół zywkłej gąbki do mycia samochodów.

 

out.php?i=825074_dsci0030.jpg

 

 

Kilka fotek "brudnego" auta, zalegała na nim jedynie minimalna warstwa filmu drogowego, koła ciut gorzej, ale bez tragedii:

 

out.php?i=825075_dsci0031.jpg

 

out.php?i=825076_dsci0032.jpg

 

out.php?i=825078_dsci0034.jpg

 

Pierwszy przejazd rękawicą, połowa dachu i od razu rękawica brudna, czytając o tego typu produktach, całkowicie byłem na to przygotowany, tak jakby cały brud wchodził w rekawicę, pozostawiając wodę w wiadrze czystą, tak samo jak fibrę do wycierania:

 

out.php?i=825079_dsci0035.jpg

 

http://fotoo.pl/show.php?img=825080_dsci0036.jpg.html

 

Tak wyglądała rękawica po umyciu całego auta bez kół, do wytarcia użyłem 2 ręczników, jeden to za mało jak a moje auto.

 

out.php?i=825081_dsci0037.jpg

 

Koła myły się równie bezproblemowo (oczywiście mowa jest o kołach zadbanych, na których zalega jedynie 2-3 tygodniowy pył z klocków). Nie może być tutaj mowy o usuwaniu czegokolwiek zapieczonego, nie próbowałem nawet myć ich od środka, ot takie umycie tyle ile widać, ale trzeba zrozumieć idee tego typu mycia. (moje jaskrawe wiaderka zepsuło swym odbiciem te zdjęcia, ale lecimy :P ):

 

out.php?i=825082_dsci0038.jpg

 

out.php?i=825083_dsci0039.jpg

 

out.php?i=825084_dsci0040.jpg

 

A tak wyglądała gąbka po umyciu 4 kół (nie była nowa na początku, ale wyraźnie wchłonęła troche brudu):

 

out.php?i=825085_dsci0041.jpg

 

Tutaj reszta wody, tyle zostało po umyciu całego auta razem z kołami, zużyłem jakieś 7-8 litrów:

 

out.php?i=825087_dsci0042.jpg

 

Tutaj już efekty po myciu... cudownej przemiany nie będzie, ale auto jest po prostu czyte, bez zacieków i waterspotów nawet na czarnych szybach, za to duży plus.

 

out.php?i=825088_dsci0043.jpg

 

out.php?i=825089_dsci0045.jpg

 

out.php?i=825090_dsci0046.jpg

 

Później była już bardziej standardowa zabawa, czyli Sonax BSD na lakier, Edurance na opony, szyby umyte Megsem Perfect Clarity Glass Cleaner'em, tak to wyglądało po wszystkim:

 

out.php?i=825098_dsci0049.jpg

 

out.php?i=825099_dsci0052.jpg

 

Tak wygląda miejsce po myciu auta, to dla tych którzy mieliby pokusę myć auto w miejscu do tego zakazanym... niestety miejsce "zbrodni" wyraźne, ale ujdzie... :kox:

 

out.php?i=825100_dsci0053.jpg

 

Całość niech zwieńczy "najs reflekszyn szot"

 

out.php?i=825101_dsci0050.jpg

 

Podsumowując - w takich warunkach jakie mam obecnie, produkt godny rozważenia, jak zużyję Dodo zdecyduję czy wpuścić się w galon Optimum, bo cenowo wychodzi słabo. 250ml Dodo kosztowało około 55 złotych, umyję tym auto max 4 razy... Dodając płukanie na bezdotyku przed każdym myciem, całość wyniesie jakieś 25zł, ale ja mam ciut inny przelicznik, więc ujdzie.

 

PS

 

Z "co zrobiłem przy swoim aucie" wyskrobałem mini test, jak moderatorzy uznają za stosowne, proszę o przesunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marszo ja tak samo jak Ty :mrgreen:

Nie sobie ale dzis:) i tak samo UC na rotacji z Polishem od Flexi.

Potem PB PP na Finishu od Flexi, potem Megs#16

Nie ukonczyłem całego bo na dach nie miałem jak wleźć a o zderzaki najnormalnirj w swiecie sie bałem ze spale plastik :oops:

Powiedz mi przyjacielu:

-do jakiej predkosci rojbujałes maszynę?

Ja na duzym padzie do 1000 obrotów a na małym do 1500.

-czy po UC jechałes jeszcze czyms czy nie trzeba? Ja po UC i po IPA polernąłem jeszcze raz Poor Boyem PP, ale nie wiem czy potrzebnie hmmm

Mozna po UC i Ipe dawac od razu wosk? Pytam bo czeka mnie mietek kompresor a chce go zrobic całego a nie jak dzis co w tez czasu zbrakło.

tn_CAM00267.jpg.eeaabda64396accad361bb16e7f23e15.jpg

tn_CAM00263.jpg.78a06edc211bfdb8d244a5b8d776464d.jpg

tn_CAM00262.jpg.73a812db62cd183339975d34958562be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

639, Ja działałem na padzie 135mm i rozpracowywałem na 1500 obr z delikatnym dociskiem, a ostatni przejazd na 1800 z turbo delikatnym dociskiem. Nie wiem czy robiłem zgodnie z filozofią KA, ale po UC na rotacji czyniłem następujące czary :mrgreen: : Ipa/benzyna ekstrakcyjna->cleaner->ASS/Auto Balm BH więc wydaje mi się, że Twoje postępowanie było właściwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po dwóch miesiącach walki z skrzynią biegów poskładałem auto do kupy :D krótkie przełożenie główne (przeszedłem z 3,54 na 4,17) + lekkie koło zamachowe robi robotę, jest mega krótko ale mega szybciej :D frajda niesamowita. Niestety konto w banku uszczupliło się o kilkanaście setek. Teraz czeka mnie mycie ;) dwa miesiące auto stało pod chmurka i to na dodatek pod drzewem :/ żywicy na aucie więcej niż mam włosów na głowie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Korzystając z długiego weekendu przygotowałem trochę autko siostry do sprzedaży.

 

Pre wash:

VP Neutral Snow Foam + APC Shiny Garage + szampon Strawbery, również od Shiny Garage.

Całość z pianownicy.

 

Mycie: szampon Strawbery SHINY GARAGE + detale pędzelkiem

 

Felgi: Valet PRO Bilberry Wheel Cleaner

 

Suszenie: mam tam jakieś ręczniki z UK ;)

 

Następnie na całość nałożyłem maszynowo Lare EPL-41 wosk BANANA WAX od VALETPRO :ad:

 

Nie bawiłem się w dokładne oczyszczenie lakieru za pomocą glinki. Nie chciało mi się... (Wiem wiem :acute: )

 

Na opony nałożyłem Tyre Dressing firmy Autoglym.

 

Czarne plastiki wokół lusterek, tylne chlapacze oraz grill nasmarowałem Bumper and Trim gel również od Autoglym.

 

Szyby umyte za pomocą Rain-x 2w1.

 

Wnętrze odkurzone, plastiki i deska przetarte wilgotną fibrą. Niedawno nakładałem Natural Look więc nie było potrzeby ponownego smarowania.

 

Kilka zdjęć bez żadnego podkręcania czy przerabiania:

 

n7ko9naxftyn.jpg

 

ifh0h1z0v42k.jpg

 

13uim9tfb49n.jpg

 

q86ghal3qr6g.jpg

 

79cwyrkbqpss.jpg

 

voo10vt7282i.jpg

 

m7eh8327eygr.jpg

 

om44o6rr44y7.jpg

 

I to by było na tyle.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dzisiaj, a wczoraj ...

Maska już po korekcie, jest idealnie, ale całość trochę psują odpryski.

Na całość maszynowo HDC, a potem Carbon. :roll:

Na oponach AG Rubber Cleaner Plus ( bardzo fajny efekt, łatwiejszy w nakładaniu od Endurance, jedyny minus to zapach ropy).

Na szybach świeży zakup, Gtechniq G1 ( w porównaniu do RainX, różnica kolosalna ) :good:

 

DSC06625.jpg

DSC06630.jpg

DSC06631.jpg

DSC06632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtasTDI, czyżby tak popularne i lubiane 19' z X5 ?? :-]

 

WojtasTDI, masz coś ciekawego na oku albo nie bardzo ;) ?

 

 

Dzisiaj byłem w Krakowie po nowe koła i kupiłem.

Z x5 jak dla mnie juz oklepane koła, u mnie teraz będzie felga z Audi ;) Ale to pochwalę się jaka jak założe na gotowo wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.