Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I tak 99,8% kierowców po kilku pierwszych dniach "jarania się" łopatkami, sekwencyjną zmianą biegów jeździ potem w 100% w trybie automatu ;)

 

Ale kierownica ładna :good:

Wiadomo,że jadąc w korku nie będzie się non stop klepało łopatkami,ale przy zabawowej jeździe po winklach jest to dobra opcja 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kubik, jeszcze dużo zależy od tego co jest pod maską.

Na początku grudnia jeździłem nowym Golfem 1.4 DSG - całe 122KM 8-) . Ponieważ na forum jest wielu miłośników tej marki, napiszę tylko że łopatki przy kierownicy auta z tym silnikiem to przerost formy nad treścią.

W wakacje za to miałem przyjemność przejechać ok 100km Paskiem CC 3.0 DSG (300kucy :kox: ). Skrzynia tylko 6 biegowa ale TAM łopatki na kierownicy dawały meeega frajdę z jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, jeszcze dużo zależy od tego co jest pod maską.

Na początku grudnia jeździłem nowym Golfem 1.4 DSG - całe 122KM 8-) . Ponieważ na forum jest wielu miłośników tej marki, napiszę tylko że łopatki przy kierownicy auta z tym silnikiem to przerost formy nad treścią.

W wakacje za to miałem przyjemność przejechać ok 100km Paskiem CC 3.0 DSG (300kucy :kox: ). Skrzynia tylko 6 biegowa ale TAM łopatki na kierownicy dawały meeega frajdę z jazdy :mrgreen:

Ma się rozumieć 8-)

Ja latałem w gt86 więc fun factor był i 730d,tylko tam po prostu nie mogłem się dogadać,ze skrzynią,więc pomagało mi to jako tako mieć moc wtedy i ile ja chce :mrgreen:

A passek nie 3,0 tylko 3,6 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatki jarają na początku w normalnej jeździe korzysta się z "D" bądź "S".

Czasami jednak są ciepłe wieczory, kiedy samochód jest umyty a latarnie ładnie rozświetlają ulice... W takim momencie łopatki są obowiązkowe!

 

W wakacje za to miałem przyjemność przejechać ok 100km Paskiem CC 3.0 DSG (300kucy :kox: ). Skrzynia tylko 6 biegowa ale TAM łopatki na kierownicy dawały meeega frajdę z jazdy :mrgreen:

 

Jak już to 3.6 V6 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatki jak tylko są we furze to cały czas korzystam, niezależnie czy trasa ze średnią 30km/h czy 100km/h czy autostrada czy górskie kręte drogi, trasa Warszawa-góry głównie dwupasmówki i ani razu pokrętło nie trafiało na D ;) są mega zawsze i wszędzie 8-) jedna z najlepszych rzeczy jakie wymyślono do samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, rodzina pewnie szczęśliwa z powodu takiej świątecznej opcji

 

:mrgreen:

 

Nie jest tak źle, robiłem głównie wieczorami/nocami jak większość już spała :P

 

Także w tym wypadku wilk syty i owca cała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nareszcie udało mi się umyć wyglinkować i nawoskować auto :)

 

Na maskę, dach i klape wcześniej użyłem cleanera Prima Amigo, reszta poszła na czysty lakier.

Wosk BH Finis, zużycie 3 gramy co jak na taką temperaturę i zimne blachy wydaje mi się niezłym wynikiem.

 

Finis chyba będzie moim ulubionym woskiem "budżetowym". Łatwo się nakłada, jest bardzo wydajny i bezproblemowo się poleruje. Jedyne czego mu brakuje to jakiś fajny zapach. Jest raczej bezwonny. A wygląd.... wystarczy popatrzeć :)

 

Kilka fotek:

 

lsd4.jpg

 

wqod.jpg

 

llns.jpg

 

qvy5.jpg

 

9ziz.jpg

 

xzrh.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z pogody umyłem autko, które po świątecznych podróżach trochę się przykurzyło ;)

 

 

 

 

1t4d.jpg

 

40hm.jpg

 

mobl.jpg

 

 

Aktywna piana ValetPro Neutral Snow Foam

 

op64.jpg

 

s0ov.jpg

 

 

Felgi po aktywnej

 

td0g.jpg

 

 

Zderzak po aktywnej i myciu na 2 wiadra szamponem Rise and Shine Big Apple. Conieco jeszcze FK1000 się trzyma ;)

 

mbtd.jpg

 

34k8.jpg

 

 

Felga po myciu ValetPro Blue Gel + pędzelek Autoglym

 

as5r.jpg

 

 

Całość na koniec po wysuszeniu + czerwony QD od Megsa

 

nh4z.jpg

 

 

Teraz jestem Happy :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda zimowa łaskawa więc dziś wziąłem się za ogarnięcie auta.

Poszło:

- mycie ręczne na 2 wiadra (szampon Nigrina)

- Auto Glym SRP

- Finish Kare 1000 Hi Temp

- na szyby Rain X

- na opony Meguiars Endurance Gel

- listwy zewnętrzne Shiny Garage Jet Black

Felgi nie były jakoś pieszczone szczególnie gdyż z uwagi na niepewną pogodę (dopiero pod koniec się rozpogodziło) zależało mi na ogarnięciu lakieru.

 

drrx.jpg

 

gctr.jpg

 

evz2.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.