Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

 

17 godzin temu, BiałyGTi napisał:

@wifi944 no ja raczej wole 4300 ta fota to drogowe czy mijania ?

mijania uprzedzam twoje pytanie nie oślepia nikt nie mruga i ori xenon :)

17 godzin temu, KapselK napisał:

To 6000k nie oślepia za bardzo? Mi przy 4300 czasem mrugają kierowcy, a światła mam ustawione dobrze. 

chyba nie oślepia skoro ani razu nikt mi nie mrugał czy coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, jak będę zmieniał u siebie to myślałem właśnie nad 6000k, bo teraz mam 4300k. ;) Mam wrażenie, że niektórych kierowców xenon po prostu oślepia bo jest mocniejszy niż zwykłe żarówki, stąd to mruganie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprawne ksenony to układ samopoziomowania i idealne odcięcie soczewki (w większości) załatwiają sprawę. U mnie w s-maxie, ksenony wytrzymały 6 lat i 170 tys kilometrów, oczywiście łączone z ledami dziennym. Wymieniłem na te same osram, które ford wkłada na pierwszy montaż i jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

U mnie xenon od nowosci wiec 253 tys juz najechane i swieca dobrze . W dzien sa swiatla dzienne. Wiec przebiegu maja duzo duzo mniej. Chce kupic na zapal bo lubie miec niz potem czekac badz szukac na gwalt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najpierw jedno zrobiło się różowe i było tak przez tydzień (oczywiście światła nadal lepiej świeciły niż u 3/4 użytkowników dróg) i jak odstawiałem na wymianę, to w garażu zauważyłem, że już drugie przysiadło i było różowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej kontynuują ten proceder i ładują 25watowe xenony? Myślałem, że przestali już. Czytałem na wielu forach, że wielu Januszy odłącza układ samopoziomowania bo ich "denerwuje", albo pewnie zaczął szwankować, to zamiast naprawić, to odłączają. I pewnie jeszcze w pozycji jak lampa świeci za wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie je polecić dla kogoś kto szuka najlepszej opcji z H7 55W ? Standardowo ma być jak najwięcej, jak najbielszego i jak najlepszej jakości światła bez żadnych udawanych "efektów XENON" w halogenowych żarówkach, typu jebitne poświaty czy niebieskawe światło przez które mało co widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując z Cool Blue Intense, które wcześniej miałem to jest lepiej ale jeszcze to nie jest to. Ja byłem zadowolony ale każdy ma inne wymagania

W wolnym czasie zamontuje jedna Blue Intense I jedną Ring Xenon Ultima i wrzucę fotki. Tutaj mam fotkę jak świeci Ringb329f76b5cdc86f86c985c6fa042f86d.jpg

 

 

Co myślicie o takim zestawie, pełna homologacja:

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7015098484

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, RafalB napisał:

Co myślicie o takim zestawie, pełna homologacja:

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7015098484

Nie ma mowy żeby to miało pełną homologację. Spytaj zresztą sprzedawcy. :D

Poza tym i tak lampa w samochodzie nie ma homologacji do żarówek ledowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o homologację do zastosowania w instalacji samochodowej, a nie homologację dopuszczenia do ruchu drogowego w Polsce. Pojawia się słowo homologacja to wstawiają w tytuł aukcji, lecz są różne homologację

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2017 o 03:28, StreamHD napisał:

Jesteś w stanie je polecić dla kogoś kto szuka najlepszej opcji z H7 55W ? Standardowo ma być jak najwięcej, jak najbielszego i jak najlepszej jakości światła bez żadnych udawanych "efektów XENON" w halogenowych żarówkach, typu jebitne poświaty czy niebieskawe światło przez które mało co widać.

 

Xtreme Vision +130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal  Jutro sobie zamówię RING XENON ULTIMA + 120%  

Z tego co poczytałem to totalna czołówka i nie raz zwycięzca testów.   W lewej lampie mam Philips White Vision, zobaczymy jak prawą obsadzę Ringami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jedną padła po 14 stu miesiącach.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Padła i druga. Nie zdążyłem zrobić porównania z Blue Intense, chyba zamówię drugi zestaw Ring Xenon Ultima albo poczekam na te Magneti Marelli White 4200K.
Obecnie zamontowałem stare Blue Intense.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem, wrzucę fotkę Ring Ultima XENON +120%   vs   PHILIPS WHITE VISION jak zamontuje.  Może się uda dostać do piątku towar. 

 

EDIT: żarówki jutro będą, więc do końca tygodnia napewno wstawie. 

 

EDIT2: żarówki już mam, z super ciekawością przystąpiłem do procesu wymiany czyli wyciągamy cały układ filtra powietrza, rurę dolotową, kilka przewodów, zaślepki, kabelki, śrubki, pierdołki, a na końcu widzimy, że kostka i oprawka są osmolone, a kabelki stopione i w sumie był to ostatni moment przed zwarciem.  Zamówiłem już oprawkę i kostkę, dostanę po sylwestrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo w którym temacie to ugryźć.
Teściu po stłuczce kupił lampy z Intercarsu, pojechał ustawić światła i na stacji diagnostycznej powiedzieli mu, że są to angielskie lampy. Zna ktoś się na oznaczeniach?
Z góry dzięki za pomoc.
.ed60b5b10516e596076f5bafb3ec10e0.jpg

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.