Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

LED:

 

cMvsFd7.jpg

 

ByQgNYz.jpg

 

 

STANDARDOWA ŻARÓWKA:

 

UbXgQlM.jpg

 

WDRq4mD.jpg

 

"W reflektorze z soczewką dioda LED spisała się znacznie gorzej od standardowych żarówek. Choć emitowane przez nią światło wydaje się o wiele jaskrawsze od halogenowego, to jest go po prostu mniej. Zastosowanie LED-ów oznacza olśnienie o wiele niższe, niż miałoby to miejsce w przypadku tego samego reflektora wyposażonego w dobre żarówki. Zestaw okazuje się więc zupełnie bezpieczny dla innych uczestników ruchu. Przez to, że światło jest jaskrawe, a obszar przed autem – jasno rozświetlony, kierowcy może się wydawać, że ma lepsze światła. To jednak tylko pozory." - dobitny komentarz i zdjęcia z testu:

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... tel/je5vbp

 

 

Tym, którym wydaje się, że rzeźbione LEDy świecą lepiej od standardowych żarówek oraz dlaczego to tylko pozory, proponuję przeczytać jak wygląda prawidłowy pomiar i ocena oświetlenia samochodowego - bo na pewno nie na podstawie oświetlonej drogi czy ściany tuż przed samochodem - na stronie Instytutu Transportu Samochodowego.

 

Zdjęcie i cytat pochodzą właśnie z ich strony.

 

F4GtCqF.jpg

 

 

"Na chwilę obecną nie ma łatwo dostępnych metod wszechstronnej oceny oświetlenia. Kierowcy mogą zaufać pośrednim informacjom takim jak reklama producenta samochodu albo opinia mechanika lub diagnosty. Jednak nie zawsze polegają na tych opiniach. W pewnej mierze słusznie, ponieważ diagności dysponują jedynie przyrządami do optycznego ustawiania świateł, a jakości wiązki świetlnej nie maja czym ocenić. Więc oceniają jedynie ustawienie i ew. ewidentne problemy z granicą światła i cienia. Chcąc wyrobić sobie zdanie na temat świateł kierowcy próbują je ocenić patrząc w nocy na oświetloną drogę. Ponieważ plamę świetlną widać na powierzchni drogi można starać się na podstawie tego widoku ocenić jakie światła ma pojazd. Jest to jednak mylące. Światło jest widoczne na powierzchni drogi stosunkowo blisko pojazdu. Natomiast odległości oświetlanych obiektów istotnych dla bezpieczeństwa to od ok. 40m do nawet ponad 150m. W takiej odległości na drodze prawie nie widać plamy światła i to niezależnie jak "silne" będą światła pojazdu. Jasna plama na drodze może być widoczna w znacznie bliższej odległości od ok. 5m do ok. 30m. Paradoksalnie światła ustawione za nisko mogą dać dają taki "jasny" efekt. Natomiast zauważenie przeszkody w bliskiej odległości w ostatniej chwili nie daje żadnych szans na zatrzymanie auta czy jej ominiecie. Dlatego porównywanie światła reflektorów widocznego na powierzchni drogi nie ma większego sensu, chociaż różnice pomiędzy pojazdami są łatwo dostrzegalne."

http://www.its.waw.pl/cms/domena_its/An ... 127,1.html

 

Pozdrawiam

- Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy tych świateł LED-owych.

(1) z diodami CREE, (2) z diodami Phillips/Philip Chip.

 

CREE świecą gorzej od zwykłej żarówki H7, dają mniej światła przed autem i jest ono bardziej niebieskie.

Phillips/Philip Chip świecą znacznie lepiej od H7, światło jest białe jak w HID-ach (takie mamy KRD i ja u siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy tych świateł LED-owych.

(1) z diodami CREE, (2) z diodami Phillips/Philip Chip.

 

CREE świecą gorzej od zwykłej żarówki H7, dają mniej światła przed autem i jest ono bardziej niebieskie.

Phillips/Philip Chip świecą znacznie lepiej od H7, światło jest białe jak w HID-ach (takie mamy KRD i ja u siebie).

 

Moglbys zapodać link które Ledy zamówić.Proboealem juz wiele H7 i w soczewce słabo dają rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phillips/Philip Chip świecą znacznie lepiej od H7, światło jest białe jak w HID-ach (takie mamy KRD i ja u siebie).

Jestem po testach tych świateł i momentalnie je zamówiłem!

 

Wylądują w soczewce H7 Octavii 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phillips/Philip Chip świecą znacznie lepiej od H7, światło jest białe jak w HID-ach (takie mamy KRD i ja u siebie).

Jestem po testach tych świateł i momentalnie je zamówiłem!

 

Wylądują w soczewce H7 Octavii 2.

 

Które zamówiłeś,tez mam octavię 2 FL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(takie mamy KRD i ja u siebie).

Macie, ale chińskie zestawy ledo-zenonów z Aliexpress.

 

Phillips/Philip Chip świecą znacznie lepiej od H7, światło jest białe jak w HID-ach

Te same, czyli wasze - według Ciebie te lepsze - testował auto-świat, według nich są gorsze od tradycyjnych żarówek, i co najważniejsze - tego testu nie robili na oko.

 

świecą znacznie lepiej

Według auto-świat - na podstawie przeprowadzonego testu - tylko stwarzają pozory, w praktyce - z lepszym światłem nie mają nic wspólnego.

 

Instytut Transportu Samochodowego stwierdza wprost - wzrokowa ocena jest tak złudna - pomimo łatwo dostrzegalnych różnic - że jakiekolwiek próby oceny/porównywania światła reflektorów - w nocy na drodze czy na ścianie - nie mają najmniejszego sensu, dlatego do ich oceny wykorzystuje się specjalistyczne i zaawansowane urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Maluchu zwykłe żarówki Valeo po 7 zł. Diagnosta na przeglądzie powiedział, że tak dobrze świecących świateł w Maluchu jeszcze nie widział, ustawił mi reflektory i rzeczywiście - świecą doskonale. I okazuje się, że to nie jest wcale złudne wrażenie, bo w teście Auto Świata dostały świetną ocenę. :) Ze swojej strony polecam. Skoro rzeczywiście nie warto przepłacać, to po co to robić? I pamiętać trzeba (a masa ludzi o tym zapomina), że ustawienie i stan reflektorów mają o wiele większy wpływ na jakość światła niż żarówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]luke[/ref], przecież Auto Świat to dla wielu wyrocznia jeśli chodzi o testy motoryzacyjne :D.

do tego jeszcze kwestia modelu

 

mam doświadczenie z tymi które zamawiałem z aliexpress - sprzedawca polecony przez krd

oraz drugi komplet który zamówiłem z hurtowni w Polsce - te z PL święcą marnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolego,

masz swoje zdanie... ja mam swoje. Nie jeździłeś, nie montowałeś, nie wiesz jak jest.

 

I to według Ciebie jest argument - nie montowałem, nie wiem jak jest?

 

Tylko TYLE masz do powiedzenia?

 

[ref]luke[/ref], przecież Auto Świat to dla wielu wyrocznia jeśli chodzi o testy motoryzacyjne :D.

 

Kolejny sebiks, który świecił na wrota stodoły i wydaje mu się, że - świeci lepiej?

 

Skoro auto-świat to wyrocznia, to ITS to kto?

 

komplet który zamówiłem z hurtowni w Polsce - te z PL święcą marnie

 

Zgadza się, tak samo jak to, że Ariel i Persil z Niemiec dopierają lepiej i pachną zdecydowanie dłużej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]ARTurde[/ref], reflektory w mojej Fabii są bardzo słabe. Testowałem wiele różnych żarówek. Konkluzja była taka, że na żadnych nie świeciło zadowalająco w zupełnych ciemnościach. Stwierdziłem, że skoro i tak w sumie nie jeżdżę w nocy to założę żarówki z bardziej białą barwą (xenon-look) aby to chociaż jakoś wyglądało. Było ok, poza tym, że raz na rok wymieniałem żarówki - w dzień jeżdżę na dziennych więc miały przepracowane bardzo mało godzin, a mimo to padały jak zaprogramowane :D

Zobaczyłem pierwsze ledy na H7, popatrzyłem na zdjęcia w internecie i zaryzykowałem. I nie żałuję. W mojej ocenie emitują zauważalnie więcej światła i w ciemnościach biała barwa lepiej rozjaśnia. Minusem jest jazda w deszczu, tutaj rzeczywiście zwykłe, żółte żarówki mocniej oświetlały drogę. Ale i tak w sumie ostatnio więcej samochód stoi jak jeździ więc nie przeszkadza mi to.

Co do samych ledów, nie wiem o co chodzi, ale luke zamawiał niby takie same, a jak stanęliśmy samochodami obok siebie to była mega różnica na korzyść moich. Być może tu wychodzi chińska precyzja - jest bardzo duży rozrzut jakościowy pomiędzy sztukami. Stąd też mogłaby wynikać gorsza ocena w Auto Świecie. Nie wiem, nie znam się.

W każdym razie widzę co mam przed samochodem i testy w magazynach nie zmienią mojego zdania.

Poza tym, opony też testowali - wielkie niemiecki firmy... i co wyszło? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiał niby takie same, a jak stanęliśmy samochodami obok siebie to była mega różnica na korzyść moich - jest bardzo duży rozrzut jakościowy pomiędzy sztukami.

 

I według Ciebie to jest okej?

W temacie o swojej skodzie piszesz o bezpieczeństwie - Twoim i pozostałych uczestników ruchu - a tu taka loteria?

 

Testowałem wiele różnych żarówek. Konkluzja była taka, że na żadnych nie świeciło zadowalająco

 

Tqij8q1.jpg

 

Dziwisz się, bo ja nie - trzeba było w ogóle je zakleić/zamalować.

 

Niby - tylko pozornie - zależy Wam - instalującym chińskie wynalazki: ledy/zenony - na:

istotne jest to bym dobrze widział rzeczy na drodze. Te żarówki zwiększają moje bezpieczeństwo

 

bo mimo że np. Instytut Transportu Samochodowego stwierdza:

 

"Na rynku oferowane są też zestawy z lampami ksenonowymi w miejsce żarówek halogenowych. Pomijając, że takie "zamienniki" są nielegalne, czasem diagnosta ma problem ze stwierdzeniem czy taki "zamiennik" nie został założony. Wynik pomiaru za pomocą ANALIZATORA ŚWIATEŁ jednoznacznie pokazuje czy takie światła świecą "lepiej" czy tylko silniej oślepiają. Wynik badania może zniechęcić do takiego niebezpiecznego "tuningowania" reflektorów pokazując niezbicie jakie są tego skutki."

 

nadal uważacie, że:

W mojej ocenie emitują zauważalnie więcej światła i w ciemnościach biała barwa lepiej rozjaśnia.

 

BO TAK NAPRAWDĘ LICZY SIĘ DLA WAS WYŁĄCZNIE:

(xenon-look) aby to chociaż jakoś wyglądało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyzywaj od Sebixów, bo szykujesz się na bana na tym forum czepialski kolego.

 

Jeśli widzisz folię na lampach krd, to chyba jesteś ślepy.

 

Dla mnie dyskusja z Tobą się właśnie skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.