Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz założyłem Osram Unlimited Night Breaker H7 zobaczymy ile wytrzymają.

Tym razem trzymam paragon, gwarancja 2 lata.

 

U mnie padłą wczoraj pierwsza night breaker unlimited h1. Pół roku i 10tkm. Ale ilość światła na drodze napewno na duuży plus.

 

 

jezdzisz na nich na codzień czy masz jakieś do jazdy dziennej ? zastanawiam sie nad tymi żarówkami tylko H7 i 10 000 km w moim przypadku gdzie w dzień sa wyłączone bo mam do jazdy dziennej lampy to starczyły by mi na dosć dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach i przejechanych około 30kkm padła mi jedna Osram allseason.

Wymieniłem komplecik bo jak kupowałem 2 lata temu to kupiłem 2 zestawy :D

Bardzo fajne żarówki na aktualną aurę - miałem wcześniej 'bielsze' (to chyba były Tungsram sportlight bluish) ale jak deszcz ze śniegiem zaczął padać od razu wymieniłem na dające 'cieplejsze' światło Osram. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio jechał za mną VW Caddy z reflektorami świecącymi na taki chirurgiczny biały (prawie wpadający w błękitny) i dziwnie rozszczepiającymi światło na boki. Ni chybi - "żarówki" LED. Zaraz pewnie będę wyprowadzany z "błędu", ale niech będzie przeklęty każdy, kto coś takiego wkłada w reflektory. Być może istnieją "normalne", ale takie to sadyzm i powinno się za to natychmiast zabierać dowód! Niestety nie miałem świateł po drodze, w przeciwnym wypadku powiedziałbym temu kierowcy stojąc na czerwonym co uważam na temat jego świateł, oczywiście w dość prostych słowach.

 

Nie rozumiem - doprawdy - co kieruje ludźmi decydującymi się na coś takiego. Nie dość, że homologacji brak, to efekt bezsensowny i po prostu gówniany. Takie Tungsram Megalight +120% (u mojej dziewczyny już piętnasty miesiąc leci) za całe 40 złotych świecą doskonale (przy reflektorach w normalnej kondycji i dobrze ustawionych) i nikogo nie oślepiają.

 

Aż mnie oczy bolą na samo wspomnienie tego idioty. Ciekawe czy zrozumiał jak włączyłem przeciwmgielne i przestawiałem lusterko (a wnętrze kabiny oświetlił mi wyśmienicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zbliża mi się koniec jednego żarnika D1S ma ktoś coś sprawdzonego i może w godziwej kasie polecić ? Zależy mi na barwie jak najbardziej białej.

Zastanawiam się nad kompletem żarników Bosma. Za wszelkie rady dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zbliża mi się koniec jednego żarnika D1S ma ktoś coś sprawdzonego i może w godziwej kasie polecić ? Zależy mi na barwie jak najbardziej białej.

Zastanawiam się nad kompletem żarników Bosma. Za wszelkie rady dziękuje :)

ja mam bosmy 6000 i jak dla mnie za tą cene sa bardzo dobre przez pierwsze 1.5 miesiaca bardziej taki niebieski był teraz czyste białe jest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zbliża mi się koniec jednego żarnika D1S ma ktoś coś sprawdzonego i może w godziwej kasie polecić ? Zależy mi na barwie jak najbardziej białej.

Zastanawiam się nad kompletem żarników Bosma. Za wszelkie rady dziękuje :)

ja mam bosmy 6000 i jak dla mnie za tą cene sa bardzo dobre przez pierwsze 1.5 miesiaca bardziej taki niebieski był teraz czyste białe jest :shock:

 

Masz może zdjęcie jak to świeci teraz ? Jak ogólnie spisują się w deszczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zbliża mi się koniec jednego żarnika D1S ma ktoś coś sprawdzonego i może w godziwej kasie polecić ? Zależy mi na barwie jak najbardziej białej.

Zastanawiam się nad kompletem żarników Bosma. Za wszelkie rady dziękuje :)

ja mam bosmy 6000 i jak dla mnie za tą cene sa bardzo dobre przez pierwsze 1.5 miesiaca bardziej taki niebieski był teraz czyste białe jest :shock:

 

Masz może zdjęcie jak to świeci teraz ? Jak ogólnie spisują się w deszczu ?

o zdjecie ciezko hmm :D ale sie postaram no w deszczu wiadomo słabiej ale i tak jest dobrze ;)

 

dobra zrobiłem zdj przed chwila tak świecą ;) "

lbiLSl1l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechał za mną VW Caddy z reflektorami świecącymi na taki chirurgiczny biały (prawie wpadający w błękitny) i dziwnie rozszczepiającymi światło na boki. Ni chybi - "żarówki" LED. Zaraz pewnie będę wyprowadzany z "błędu", ale niech będzie przeklęty każdy, kto coś takiego wkłada w reflektory. Być może istnieją "normalne", ale takie to sadyzm i powinno się za to natychmiast zabierać dowód! Niestety nie miałem świateł po drodze, w przeciwnym wypadku powiedziałbym temu kierowcy stojąc na czerwonym co uważam na temat jego świateł, oczywiście w dość prostych słowach.

 

Nie rozumiem - doprawdy - co kieruje ludźmi decydującymi się na coś takiego. Nie dość, że homologacji brak, to efekt bezsensowny i po prostu gówniany. Takie Tungsram Megalight +120% (u mojej dziewczyny już piętnasty miesiąc leci) za całe 40 złotych świecą doskonale (przy reflektorach w normalnej kondycji i dobrze ustawionych) i nikogo nie oślepiają.

 

Aż mnie oczy bolą na samo wspomnienie tego idioty. Ciekawe czy zrozumiał jak włączyłem przeciwmgielne i przestawiałem lusterko (a wnętrze kabiny oświetlił mi wyśmienicie).

 

Zgadzam się zdecydowanie z tobą!

Sam codziennie poruszam się samochodem do pracy, z pracy i w pracy jako kierowca i nieraz się spotykam z bardzo oślepiającym światłem z reflektorów, przeważnie w starszym samochodzie. Nie mam wtedy wątpliwości że ma coś innego włożone zamiast oryginalnych żarówek jakie tam powinny się znajdować tylko ciekawe czy taki kierowca zdaje sobie sprawę jak to jest mijać go z przeciwka czy tez jechać przed nim.

Raz miałem przypadek i zwróciłem uwagę na CB gościowi z Leona bo właśnie miał ala ksenony włożone do czego się przyznał a drugi raz jechał za mną właśnie z takim wynalazkiem świecącym i normalnie zwolniłem żeby mnie wyminą bo jechać się przed nim nie dało!!!

Ale wiesz jak to jest, dowód powiedzmy że mu zabiorą, pojedzie na badanie techniczne tam mu papier podbija że wszystko ok bo ma znajomego albo cos tam załatwi i znowu będzie jeździł tak długo aż go do kontroli nie zatrzymają.

 

Ja jeśli chodzi o żarówki H7 to używałem już kiedyś z 2-3 komplety Philips Bluevision, mogę powiedzieć że fajnie świeciły ale żywotność krótka do 8miesięcy oby dwie spalone;(

Ostatnio używałem tańszych Tungsram Sportlight +50% i one też fajnie świecą. Wytrzymałość podobna ok 8 miesięcy przy codziennej jeździe ok 100 km dziennie i spalone 2szt tylko cena połowa tego co Philipsy.

Ja dużo w nocy się poruszam, codziennie do pracy + jazda w trasy np. Warszawa to tez w nocy ruszam więc te 40zł z wysyłką za Tungsram Sportlight +50% to uważam że można wydać bo warto. W zeszłym roku zrobiłem 40tys km samochodem, swoim prywatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem osram cool blue intense i szczerze ich nie polecam. Światło w soczewce białe, fajnie wyglądało, ale jazda nocą to masakra, bardzo mało światła a w deszczu strach jechać. Po tygodniu zmieniłem na megalighty 120 i teraz nocą można jeździć nawet w deszczu a barwa niewiele gorsza od osrama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#aa0000]AreK[/ref],

 

Kupowałem 2 lata temu od tego użytkownika takie https://www.aliexpress.com/item/2X-T10- ... 0.0.theND4 świecą do tej pory jako pozycyjne bez problemu, szczerze to jak rozpakowałem przesyłkę, to jakość ich wykonania bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Philipsy White Vision i były bardzo dobre, ale też droższe prawie dwukrotnie. Dzisiaj będę miał okazję je przetestować wieczorem. Jak się nie sprawdzą to za miesiąc kupię ponownie te philipsy a te polecą na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.