Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

645066

Wiesz jak to jest... za spalenie Małego Wersalu w Świerklańcu czy wyrżnięcie połowy mojej rodzinnej dzielnicy trudno żebym z entuzjazmem dawał im pracę.

 

 

Też miałem takie teorie, ale opony wyśmienite. Conti też kraj wroga. Nokian to opony fińskie. Chcesz być patriotą, kup Dębice Frigo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie teorie, ale opony wyśmienite. Conti też kraj wroga. Nokian to opony fińskie. Chcesz być patriotą, kup Dębice Frigo...

Dębice? Znaczy amerykańskiego Goodyeara? :D

 

Nokian to firma fińska, ale opony... różnie bywa. ;) Pewnie droższe Hakkapeliitty są produkowane w Finlandii, ale ja najprędzej będę kupował opony w rozmiarze 175/65 R14, które przy tym modelu występują tylko z indeksem prędkości R (do 170 km/h) i w wersji XL (indeks nośności 86), którego nie potrzebuję. Więc jeśli chodzi o Nokiana, to tylko WR D3/WR D4.

 

No ale do zimy jeszcze daleko. :D Póki co w tym samochodzie cieszę się prowadzeniem jak po sznurku nawet w deszczu na oponach Uniroyal. :)

 

P.S., ale to już zupełny OT, akurat mój region był długo w rękach tego drugiego wroga i nie był pod zaborami, więc patrząc cały czas z perspektywy lokalnego patrioty, nie ma w Conti nic złego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym Uniroyal jest gorszy od Hankooka? Tylko konkret.

 

Ventus Prime niby złe nie są, ale ten producent ma jeszcze w ofercie taki badziew jak Optimo. Między Rainexpertami a Rainsportami takiej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Nokiany WRD 4. Ja mam wyprodukowane w Rosji i nic złego z nimi się nie dzieje. Idealnie się wyważyły, są bardzo komfortowe, ciche, super się trzymają na śniegu, błocie jak i na suchym. Fabryka Nokian w Rosji jest nowocześniejsza jak w Finlandii z tego co wiem. Kupiłem opony w zeszłą zimę i wiem, że jak zimówki to tylko Nokian.

Zdecydowanie WR D4, pod względem chociażby tego jak kleją na wodzie, są nie do pobicia. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym Uniroyal jest gorszy od Hankooka? Tylko konkret.

 

Ventus Prime niby złe nie są, ale ten producent ma jeszcze w ofercie taki badziew jak Optimo. Między Rainexpertami a Rainsportami takiej różnicy nie ma.

 

 

ale kto tu pisze o optimo i kto każe komu to kupować ? każdy producent ma modele lepsze i gorsze, być może to optimo jest jeszcze kilka sezonów wstecz projektowane gdzie wtedy hankook nie robił takich opon jak teraz. Continental robi kiepskie eco contact ale premium i sporty są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że Uniroyal jest generalnie lepszą firmą od Hankooka, bo wypuszcza przyzwoite opony we wszystkich klasach, a hankookowe Optimo takimi nie są - strasznie twarda mieszanka, łatwo dać po pichach 120-konnym autem na suchej nawierzchni, przeżyłem też hamowanie awaryjne na mokrym autem z takimi oponami i uczucie pulsującego pedału hamulca w perspektywie zderzenia z TIRem, który mi wymusił pierwszeństwo, nie było fajne.

 

Ale co do samych opon, wiem o generalnie ponadprzeciętnych walorach Rainsportów 3 w tej klasie cenowej, a na Ventus Prime 3 nie jeździłem, a bardzo byłbym ciekaw, jak by się to zachowało. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tropem uniroyal jest lepsza firmą od continentala bo ma w ofercie Eco contact oraz od goodyeara który wypuścił kiedyś NCT5 które były kiepskie do bólu. Uniroyal ma dwa modele letnie na krzyż w ofercie więc oni jak dla mnie opony robią jednej klasie a nie wszystkich, to że hankook miał optimo w ofercie nie znaczy że to zła firma. Kolega miał Uniroyale rainexpert to były głośne, kiepski komfort, na suchym bez żadnej rewelacji, na dodatek sie nie równo zużywały i z dwiema były problemy przy wyważaniu. Jedeny plus że dobrze wode odprowadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tropem uniroyal jest lepsza firmą od continentala bo ma w ofercie Eco contact oraz od goodyeara który wypuścił kiedyś NCT5 które były kiepskie do bólu. Uniroyal ma dwa modele letnie na krzyż w ofercie więc oni jak dla mnie opony robią jednej klasie a nie wszystkich, to że hankook miał optimo w ofercie nie znaczy że to zła firma. Kolega miał Uniroyale rainexpert to były głośne, kiepski komfort, na suchym bez żadnej rewelacji, na dodatek sie nie równo zużywały i z dwiema były problemy przy wyważaniu. Jedeny plus że dobrze wode odprowadzają

No dobra, niech będzie. W każdym razie obecnie Uniroyal ma w ofercie tylko modele przyzwoite, Rainexpert 3 już nie jest głośny (ponad normę) ani nieprzyczepny na suchym. Ja mam styczność z Rainexpertami w dwóch autach, kupione jako nowe zeszłej i tej wiosny i problemów przy wyważaniu też nie było i nie ma.

 

SKLEPOPON.COM

duży wybór, dobre ceny i świeże DOT'y - mój 4915! POLECAM!

 

Pozdrawiam

- Artur

To jest świeży DOT? :D

 

***

 

Btw., w Tesco przecena -50% na zimówki, które tam były absurdalnie drogie. Np. Kleber Krisalp HP2 175/65 R14 po 119,90. Może i bym się nawet skusił, jakby były normalnie przechowywane, a nie jedna na drugiej, przez co wydają się mieć wybrzuszone boki (tak mi się przynajmniej wydaje, normalnie to nie wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest świeży DOT? :D

 

Opony z grudnia, kupione czwartego maja, wg Ciebie są stare?

Stare oczywiście że nie, ale nie jakoś szczególnie świeże. Zdarzyło mi się kupić w internecie opony wyprodukowane zaledwie trzy tygodnie wcześniej.

 

MsMajor, jak dla mnie (tzn. przeze mnie) sprawdzone jest Oponeo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się...

No właśnie - zdarzyło się...

 

"W naszym kraju istnieje Polska Norma PN-C-94300-7:1997 "Ogumienie - pakowanie, przechowywanie i transport”, zgodnie z którą zaleca się, aby nie sprzedawać opon starszych niż 36 miesiące od daty produkcji. Jeśli opony są starsze, klient powinien być o tym poinformowany i do niego należy decyzja czy zechce je kupić. Norma ta nie jest obligatoryjna i należy ją traktować jako zalecenie. Jest to jednak dokument, który reguluje to zagadnienie."

 

Ponadto, jeśli porównujesz chodliwość - czternasto czy piętnasto calowych opon z dziewiętnasto calowymi, to niestety, ale nie widzę sensu w kontynuacji tej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, jeśli porównujesz chodliwość - czternasto czy piętnasto calowych opon z dziewiętnasto calowymi, to niestety, ale nie widzę sensu w kontynuacji tej rozmowy.

Ale dlaczego się tak zżymasz? To było bardzo luźne spostrzeżenie z mojej strony. Ja doskonale wiem, że właściwie przechowywane opony nie tracą swoich właściwości przez co najmniej trzy lata od daty produkcji i że Twoje zasadniczo nie różnią się od wyprodukowanych wczoraj. Ot, napomknąłem. ;)

 

Niech służą jak najlepiej, bez gwoździ, kawałków blachy i tym podobnych historii :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewną wątpliwość. Kupiłem ostatnio do swojego Golfa 1,6 felgi 18 cali na 7,5 cala. Mam trochę problem jaki rozmiar opon do nich dobrać, ori rozmiar to 225/40/18 i tu jest najwięcej opon do wyboru w sensownych pieniądzach (Hankook Ventus Prime 3, Vredestein Ultrac Sesanta, Nokian Zline). W węższych rozmiarach tj. 215 i 205 ceny opon już znacznie idą w górę (w cenie wcześniej wymienionych sa Nankangi, Federale i Nexeny). Jeżdżę głownie po mieście i raczej rzadko w trasie, zawieszenie jest na razie standardowe, ale w przyszłości być może wpadną sprężyny Eibach Pro-Kit. Teraz moje pytanie jaki rozmiar opon byłby najlepszy, chodzi mi o jako taki komfort, pewne prowadzenie no i o to żeby felgi z tymi oponami nie zamulały aż tak bardzo i tak już mułowatego auta (o ile można coś na to poradzić). Jeżeli chodzi o cenę opon to szukam tak w granicach do 350z za sztukę. Jakby ktoś coś sensownego doradził to byłbym wdzięczny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.