Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

632520 Z rozmiaru 195/65/15 letnie w cenie do ~180/szt. co byście polecali? Audi A4.

 

Mogę Ci śmiało polecić Fulda EcoControl HP. Jeżdżę już 4 sezon przebieg około 40 kkm, teraz przerzuciłem tył na przód jeszcze mają "jeżyki"

Ciche, komfortowe, ładnie trzymają na suchym i mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fulde EcoControl HP i że jest wytrzymała i dobrze trzyma to się zgodzę, ale że jest cicha to tak średnio w porównaniu do Dunlop Sport Maxx rt, które mam w drugim aucie. No ale w tej cenie to chyba nie ma się co oglądać tylko brać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompakcie miałem Energy Saver bez plusa, w takim właśnie rozmiarze, zjechałem komplet praktycznie do TWI. Bieżnik "z plusem" nie różni się chyba zbytnio od starszego.

 

Na plus: trwałość, trwałość i jeszcze raz trwałość; no i fakt, że niezbyt głośne.

Na minus: prowadzenie na mokrym. Wystarczy, że asfalt bardziej wilgotny i mocniejsze hamowanie przypomina zabawę "traf w jezdnię". Zakręty oczywiście trzeba brać też wolniej, bo trzymanie boczne słabnie.

 

Ogólnie opona co najmniej poprawna/dobra, na suchym sprawuje się ok. Niezły wybór, jeśli ma to być do spokojnej jazdy z dużymi rocznymi przebiegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na energy saver ludzie narzekają z tego co ja czytałem. Własnie na mokrym ona jest do bani, wogóle sie nie trzyma drogi. ja bym tego nie kupił, co z tego że sie wolniej zużywa skoro ma złą przyzcepność. (kolega miał w BMW i jakiejs kosmicznej różnicy nie widzial w zuzyciu, może w lżejszych autach jest inaczej) ostatnio dobre opinie zbiera hankook ventus prime 3 albo coś z continentala/goodyeara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Auto audi a4 fwd kombi. Szukam opon 205/50/16 Wybrałem Barum Bravuris 3HM 91 Y i Sportiva Performace 97 W. Które będą lepsze i bardziej komfortowe w okolicach 140km/h? ale głownie przy jeździe max 100km/h bo autostrady robię rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sottozero3 indeks oznaczał też głośność i inne opory toczenia, warto to sprawdzać :) A tak na marginesie W się w sumie przydaje. W Sciro kupiłem H, bo przecież zima to się wolny jeździ. YHYM :kox:

Potwierdzam... Juz wiem po co opcja w liczniku do ustawienia gonga "opony zimowe" :)

Na lato biorę najtwardsze jakie są.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Nokian ZLine 225/45/17, wahałem się między nimi a hankockami i w sumie nie wiem czemu ale akurat wybrałem Finów, i po pierwszych tygodniach mogę powiedzieć, że nigdy nie miałem tak fajnych opon, w sumie ciche są, trzymają jak złe i na mokrym też czuje różnicę między nimi a poprzednimi nexenami jakie miałem.

:song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypróbuję teraz Continental EcoContact 5 rocznik 2016r.

Narazie zauwazylem ze sa ciechsze niz fulda czy uniroyal. Na mokrej nawierzchni bardzo fajnie odprowadzaja wode mimo ze to nie kierunkowy bieżnik.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem na nich około 12 tys. km, teraz zaczynam drugi sezon. Ciche, dobrze trzymają na suchym i mokrym. Komplet 205/55r16 kupiłem w zeszłym roku za 850 zł - w tej cenie nic lepszego nie było, tak mi się wtedy wydawało. Zadecydowanie kupiłbym ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.