Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

A Dębica jak cenowo? Bo jednak na mokrym lepiej także jeżeli cenowo to samo to chyba poszedłbym w nią.

Kapkę taniej ale nie wiem czemu nie wierzę w Dębicę, parę lat temu po jednym wjechaniu na krawężnik wybulwiła się opona, i podobna sytuacja miała miejsce w aucie firmowym w pracy i przez te dwa przypadki po prostu sam nie lubię dębicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

szybkie pytanie o opony w rozmiarze '15. Waham się pomiędzy Hankook Kinergy Eco lub Vredestein Sportrac 5. Tyle, że HK ma profil 65, a Vred 50 i boje się, że to będzie trochę za mało do Focusa jak na ten rozmiar koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak odpuszczę klase ekonomiczną opon i dołożę trochę do klasy średniej, widziałem jakiś test gdzie porównywali np. Savy z dobrymi oponami i gdy np. opona Continentala się zatrzymała to opony chińskie i Kormorany miały jeszcze od 30 do aż ponad 40km/h prędkość, a jeśli różnica między Barumami(czyli dobrymi oponami z klasy budżet) a np Uniroyalem RS3 lub Fuldą sportcontrol, Falkenem ZIEX czy vredestein ultrac cento lub HankookS1 Evo2 (które w wielu testach jest w pierwszej piątce) czyli nie drogimi oponami z klasy średniej wynosi ok 180-200zł to jednak dopłacę bo i na testach te opony lepiej wypadają i opory toczenia mniejsze mają i są cichsze oraz na deszczu wg. etykiet też lepiej się zachowują:)

A jednak silnik dwu i pół litrowy oraz napęd na tył czasem potrafią spłatać figla, szkoda ryzykować dla takiej kwoty ;)

A chyba które z tych się kupi to już bez różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jeżdże już na lecie i mogę coś napisać bardziej rzetelnego. Przód GY asymettric 3 225/45/17 94Y XL ,tył dunlop sport maxx rt roczny.

GY w kazdym apekcie przebija dunlopa! W zeszłym roku dunlop nie zrobił na mnie wrażenia, a GY tak.

Ciszej niż na zimie, trzymanie na suchym w zakrętach,przy przyśpieszaniu(na 2 o wiele ciężej zerwać przyczepność) i mokrym lepsze, wydają się być sztywniejsze. Mówimy tutaj o obydwu opona HP, także obydwie sa dobre, ale mają bezpośrednie porównanie, stwierdzam że GY jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem kto to stwierdził. Oczywiście temp zew mamy jakie mamy, ale jak nawet je trochę rozgrzałem to się trzymały. może to wynika tez z tego, że są 94Y XL, także cała opona jest na pewno sztywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie oryginalnie mam 205-55-16 91 indeks a teraz założyłem 18 205-40 z indeksem nośności 86 i teraz pytanie może się coś stać czy coś ?jak wiadomo dużo aut tuningowych ma zmieniane koła i często indeksy SA mniejsze większe od oryginalnych, jak to się ma do bezpieczeństwa ? :) czy coś ogólnie nic się nie dzieje jak jeżdżę i jeszcze nie zapakowany tylko 2 osoby czy coś, mój kolega w innym aucie tak samo mial 91 a potem takie jak ja mam teraz i nic sie nie działo ale chce posłuchać co wy gadacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

631570 może się coś stać czy coś ?

Nic nie stanie się. Tam się różnią indeksem prędkości czy pewnie dopuszczalnym ciężarem jaki zniosą. Jednak jak nei używasz auta ekstremalnie to nie masz czym zaprzątać sobie głowy ;) A raczej nie jeździsz codziennie 240km/h czy nie ładujesz 400 kilo cementu do bagaja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rantem ochronnym śmiało mogę polecić oponki Vredestein Sportrac 5 właśnie w rozmiarze 205/55/16. Tłukę je drugi sezon - robiłem na nich trasę nad Bałtyk i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

631570 może się coś stać czy coś ?

Nic nie stanie się. Tam się różnią indeksem prędkości czy pewnie dopuszczalnym ciężarem jaki zniosą. Jednak jak nei używasz auta ekstremalnie to nie masz czym zaprzątać sobie głowy ;) A raczej nie jeździsz codziennie 240km/h czy nie ładujesz 400 kilo cementu do bagaja :P

dokładnie ja nawet tras nie robię tylko dookoła komina :P i średnio ja i pasażer jeździ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.