Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zimówkami i do wyboru wybrałem dwie opcje :

 

felga 16 stalowa + kormoran SNOWPRO B2 ( opony 2015 r produkcji )

felga 16 stalowa + Matador Matador MP92 ( wg. portalu "opony nie starsze niż 24 miesiące )

 

Czy takie opony, które teoretycznie dwa lata leżakują mają parametry zbliżone do nowych ? Brać czy sobie odpuścić i wziąć tańsze ale nowe (kormoran) ? Zależy mi głównie na dobrej przyczepności i na tym, żeby było cicho powyżej 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zależy mi na połączeniu ciszy i przyczepności.

Wg. oponeo najcichsze z całej ekipy są Sport Maxxy, trzymać podobno też trzymają pięknie, jednak kosztem trwałości (prawda to?). Nie mam czym, więc nie szaleję i fajnie byłoby, jakby mi komplet na te 30+k km starczył ;)

 

Właśnie zajechalem drugi komplet tych opon. Starczaja właśnie na ok 30 tys km (150 konny sedan, jazda po mieście, kierowca ciągle spóźniony). Kolejny komplet zamówię tych samych tylko w styczniu bo wtedy są najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga 16 stalowa + Matador Matador MP92 ( wg. portalu "opony nie starsze niż 24 miesiące )

Moja dziewczyna miała w aucie i kiedyś jak ktoś pytał to napisałem, że jak na tą cenę to przyzwoite, ale później stało się coś takiego na autostradzie

 

received_831487210264079.jpg

 

wiec nie polecam ze względu na bezpieczeństwo, bo nie wiadomo dlaczego wybuchła. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem osób, które kupują takie opony tzn. tej klasy. Sam kiedyś użytkowałem opony z klasy budżet, były to Dębice Frigo, nie powiem bo spisywały się w miarę dobrze. W maju odwiedził nas złodziej i je ukradł. Teraz po przeanalizowaniu cen widzę jak niewielka jest różnica pomiędzy klasą budżet, a klasą dajmy na to średnią, a nawet premium, że przy wydatku załóżmy 700 zł to 100 zł raczej nie powinno robić większej różnicy, ale mamy dużo lepszy towar, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

received_831487210264079.jpg

nie wiadomo dlaczego wybuchła. :thumbdown:

 

Ja pierdykam!!! :shock: Od lat czegoś takiego nie widziałem (od czasu pęknięcia bieżnikowanej opony Klienta - auto wtedy dachowało).

Nic się kierowczyni nie stało? Gdzie kupiliście tą oponę? Była nowa? Ile miała lat? Przekroczyliście dopuszczalną prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian, :shock:

 

Generalnie najbardziej zadowolony byłem z goodyear ultra grip. Przerobiłem też dość drogie jak dla mnie michelin alpin oraz bridgestone blizzak. Obydwie opony nie zachwycały w naszych deszczowo-zimowych warunkach.

 

piotrek305, zgadza się, tylko, że ja rzadko jeżdżę w ciężki zimowy teren czy na ośnieżone trasy. Potrzebuję opon,które będą dobrze kleiły głównie na mokrym i byłym ciche, ponieważ ostatnie zimy są raczej deszczowe niż śnieżne.

 

maciek-drummer, To chyba nie do końca tak jest jak piszesz. Owszem, różnice w cenach np. opon 14' czy 15' nie są duże. Ale 16' i więcej już tak.

Pierwszy przykład z brzegu :

 

-komplet stalówka + opona kormoran 16' = 359 zł za sztukę

-komplet stalówka + opona goodyear ultragrip 16'= 509 zł za sztukę.

 

150 zł x 4 = 600 zł różnicy,które można wydać na dobre kosmetyki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się kierowczyni nie stało? Gdzie kupiliście tą oponę? Była nowa? Ile miała lat? Przekroczyliście dopuszczalną prędkość?

Skończyło się na strachu. Dużo szczęścia, bo chwile wcześniej wyprzedziła tira i miała kawałem do następnego. W momencie wybuchu opony z tyłu drugi pas był wolny, a z tego co widziałem na filmiku z kamerki jeżeli jechałoby coś obok to doszłoby do kolizji, bo poszarpało autem po dwóch pasach... Opony były jeżdżone drugi sezon i kupione nówki na wulkanizacji. Rok na oponach taki jak rok zakupu. Przechowywane w odpowiednich warunkach. Nie jechała szybko jak na autostradę, bo około 120km/h, ale był to marzec albo kwiecień i już trochę było na plusie, że ja już jeździłem z 2 tygodnie na letnich. Nie wiem czy to miało wpływ, ale jeżeli tak to widać jaka kiepska jest opona, że bok został wyrwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek-drummer, To chyba nie do końca tak jest jak piszesz. Owszem, różnice w cenach np. opon 14' czy 15' nie są duże. Ale 16' i więcej już tak.

Tak, nie dodałem iż chodzi mi o popularny rozmiar 195/65/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.