Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sklepy oponiarskie możecie polecić? Chciałem zamówić opony na oponeo.pl i stwierdziłem, że Ci "doradcy" to pełna amatorka i byle co, któremu się umyśli to chce wcisnąć. Zdecydowałem się na zakup Nokian WR D4. Dziś jeden pan stwierdził, że opony wycofano bo jakaś wada i nie wiadomo co jeszcze, zdecydowanie odradzał, zadzwoniłem później by dowiedzieć się kiedy będą w sprzedaży i czy w ogóle będą, odebrał inny konsultant i jak gdyby nigdy nic problem już nie istniał. Wydaje mi się, że poprzednik miał na zbyciu inną markę opon na B i usiłował mnie przekonać...

A tak na marginesie to zastanawiam się jeszcze nad Continental TS850, może jakieś sugestie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Standardowo powinno być właśnie 245/40.. Po prostu kupiłem felgi z takimi oponami

Hmm, czyli aktualnie masz założone zupełnie nie takie jak być powinny?. Zresztą, to jakie być powinny wynika z homologacji na Twoje auto i w stosunku do takiego homologowanego rozmiaru powinny być dobierane inne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
U mnie seria 185/60/14..latem jezdze na kolażówce 165/45/17..samochod co prawda nie najnowszy bo 2003 rok ale wszystko sie kreci..wiec z tym idealnym doborem bym sie kłucił..

Ale właśnie masz idealnie dobrane. Różnica w obwodzie to zledwie 0,5% :good:

Trudno, aby w tym przypadku, były jakieś problemy z 'kręceniem'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sklepy oponiarskie możecie polecić? Chciałem zamówić opony na oponeo.pl i stwierdziłem, że Ci "doradcy" to pełna amatorka i byle co, któremu się umyśli to chce wcisnąć. Zdecydowałem się na zakup Nokian WR D4. Dziś jeden pan stwierdził, że opony wycofano bo jakaś wada i nie wiadomo co jeszcze, zdecydowanie odradzał, zadzwoniłem później by dowiedzieć się kiedy będą w sprzedaży i czy w ogóle będą, odebrał inny konsultant i jak gdyby nigdy nic problem już nie istniał. Wydaje mi się, że poprzednik miał na zbyciu inną markę opon na B i usiłował mnie przekonać...

A tak na marginesie to zastanawiam się jeszcze nad Continental TS850, może jakieś sugestie ;) ?

 

Coś więcej już się wyjaśniło z tymi Nokianami ? Też się nad nimi zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z rozmiarem rozwiązany. Teraz pozostało zdecydować co kupić w rozmiarze 245/40/18 w cenie około 600zl.

 

1. Uniroyal Rainsport 3 245/40 R18 97 Y XL, FR 529zl

2. Dunlop SP SportMaxx RT 245/40 R18 97 Y V1 548zl

3. Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 245/40 R18 97 W XL 529zl

4. Bridgestone Turanza T001 245/40 R18 97 Y XL, FR 577zl

5. Goodyear Efficientgrip Performance 245/40 R18 97 W 591zl

6. Continental ContiSportContact 5 245/40 R18 93 Y FR 612zl

 

Ceny z oponeo, skłaniam się ku uniroyal, bo strasznie ludzie chwalą, a cena do jakości jest bardzo dobra. Nie wiem czy warto brać coś innego? Jeździł ktoś na tych rainsportach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z rozmiarem rozwiązany. Teraz pozostało zdecydować co kupić w rozmiarze 245/40/18 w cenie około 600zl.

 

1. Uniroyal Rainsport 3 245/40 R18 97 Y XL, FR 529zl

2. Dunlop SP SportMaxx RT 245/40 R18 97 Y V1 548zl

3. Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 245/40 R18 97 W XL 529zl

4. Bridgestone Turanza T001 245/40 R18 97 Y XL, FR 577zl

5. Goodyear Efficientgrip Performance 245/40 R18 97 W 591zl

6. Continental ContiSportContact 5 245/40 R18 93 Y FR 612zl

 

Ceny z oponeo, skłaniam się ku uniroyal, bo strasznie ludzie chwalą, a cena do jakości jest bardzo dobra. Nie wiem czy warto brać coś innego? Jeździł ktoś na tych rainsportach?

Cokolwiek bys z tych nie wybral bedziesz zadowolony :good: Bo to same oponki z najwyzszej polki,sugeruj sie po prostu cena i wygladem ;) Uniroyale to oponki tzw. deszczowe no i swietnie sie prezentuja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał Uniroyale rainsport, po roku wywalił, ząbkowały (na nowym aucie), głośne, w deszczu ok na suchym bez rewelacji. na ładny bieznik nie ma co patrzeć, kto na to zwraca uwage ? ja bym brał sport contacty 5 ale jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uniroyal rainsport. Głośne bardzo, zwłaszcza na przodzie, wręcz brzeczały. Przełozyłem na tył, czekam aż się zetrą i kupię inne. Nie polecam. W innym aucie też miałem uniroyal i przy 120km/h tak wibrowały że myślałem że osiągam pierwsza prędkość kosmiczną. Cena niska ale jakość podła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mówimy o rainsportach 3? Bo to istotna różnica, to że poprzednie wersje miały takie problemy (głośne, zabkowanie) to wiem, ale podobno w trójkach to poprawili..

 

Dużo dobrego piszą o dunlop sport maxxach i goodyearach.

 

Edit:

Czyli jeździsz na dunlopach? Jak trzymanie w zakrętach, w deszczu, głośność?

 

Skłaniam się ku nim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporty RT mega też szybko znikają, a do tego mają tylko 7.5mm jako nowe.

Teraz mam GY F1 Assymetric, opona fajna ale raczej turystyczna nie sportowa. Jest cicha i komfortowa, wody się nie boi, ale przy ostrzejszej zabawowej jeździe nie daje tego sztywnego bezpośredniego feelingu co np. Potenzy. Acha, nowe mają aż 9mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał Uniroyale rainsport, po roku wywalił, ząbkowały (na nowym aucie), głośne, w deszczu ok na suchym bez rewelacji. na ładny bieznik nie ma co patrzeć, kto na to zwraca uwage ? ja bym brał sport contacty 5 ale jak kto woli
Tesciu od 2 lat jezdzi na tych oponkach i sobie chwali,na necie mozna znalezc cala mase pozytywnych opini na ich temat.Od dawna sledze temat opon i doszlem do wniosku ze na temat kazdej opony nawet uznanej marki znajdzie sie ktos niezadowolony :o Tylko biorac jakies chinskie wynalazki ryzyko jest ogromne,w innych przypadkach ograniczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy ktoś wczesniej jeździł na oponach premium i na porównanie czy nie. jak ktoś założy nowe uniroyale i zdejmie jakieś stare opony budżetowe to bedzie róznica na plus to jasne, ja osobiście bym ich nie kupił bo mam złe doświadczenia i tyle, od lat kupuje tylko Continentale bo zarówno zimowe jak ietnie są bardzo dobre, ciche, komfortowe i nie zużywają się szybko. Na temat uniroyala akurat jest tyle samo pozytywnych jak i negatywnych opinii więc najlepiej na własnej skórze sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam GY F1 Assymetric, opona fajna ale raczej turystyczna nie sportowa. Jest cicha i komfortowa, wody się nie boi, ale przy ostrzejszej zabawowej jeździe nie daje tego sztywnego bezpośredniego feelingu co np. Potenzy. Acha, nowe mają aż 9mm ;)

 

To dziwne, bo z "testów"(nie wiem na ile sponsorowanych i pamietajmy że GY i Dunlop to ten sam koncern z tego co wiem) wychodziło, że GY assymetric 2 miały lepsze parametry na suchym niż RT, dlatego to dziwne co piszesz :) Może przez za małą nośnosć i indeks prędkosci. Ja specjalnie wziałem 94Y XL MFS,żeby były jak najsztywniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy ktoś wczesniej jeździł na oponach premium i na porównanie czy nie. jak ktoś założy nowe uniroyale i zdejmie jakieś stare opony budżetowe to bedzie róznica na plus to jasne, ja osobiście bym ich nie kupił bo mam złe doświadczenia i tyle, od lat kupuje tylko Continentale bo zarówno zimowe jak ietnie są bardzo dobre, ciche, komfortowe i nie zużywają się szybko. Na temat uniroyala akurat jest tyle samo pozytywnych jak i negatywnych opinii więc najlepiej na własnej skórze sprawdzić
Ja przerobilem juz przerozne opony,od tych premium po te budzetowe,tylko chinskich nie sprawdzalem jeszcze ;) I nie widze kolosalnych roznic miedzy nimi ;) Te drozsze sa zazwyczaj trwalsze i dluzej zachowuja pozytywne wlasciwosci ale kosztuja tez wiele wiecej,wiec jeden czort ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.