Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Ceneo i Skąpiec "wyrzucają" ostatnio dość często sklep: polskihurtopon.pl

Ceny mają często 10 - 20% niższe niż Oponeo ale opinie w necie są o nich tragiczne.

Czy ktoś z forumowiczów zrobił u nich zakupy? - jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich kupowałem w marcu. Opony doszły po 3 tygodniach od zamówienia, kontakt mailowy praktycznie żaden (nie dostałem odpowiedzi), ale gumy przyszły takie jak zamawiałem i świeże ze stycznia tego roku.

 

Jeśli ktoś nie potrzebuje opon "na już", to myślę, że dobra opcja dla tych, którzy chcą trochę zaoszczędzić.

 

PS. Zauważyłem, że od 1 tygodnia marca opony jeszcze staniały, więc chyba teoria o tańszych oponach przed sezonem nie jest prawdziwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceneo i Skąpiec "wyrzucają" ostatnio dość często sklep: polskihurtopon.pl

Ceny mają często 10 - 20% niższe niż Oponeo ale opinie w necie są o nich tragiczne.

Czy ktoś z forumowiczów zrobił u nich zakupy? - jak wrażenia?

 

Felgi, które sobie upatrzyłem mieli najtańsze w sieci, ale kontakt elektroniczny zerowy dlatego zrezygnowałem.

Ostatecznie zakupy zrobiłem w opon-market :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceneo i Skąpiec "wyrzucają" ostatnio dość często sklep: polskihurtopon.pl

Ceny mają często 10 - 20% niższe niż Oponeo ale opinie w necie są o nich tragiczne.

Czy ktoś z forumowiczów zrobił u nich zakupy? - jak wrażenia?

 

Własnego doświadczenia brak - ale chłopaki na forum pisali, że po zamówieniu opon i przelaniu pieniędzy (jedyna forma płatności) kontaktu i opon brak. Po jakiś 3 tygodniach dostali info, że opony niedostępne, pieniądze jednak zwrócono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceneo i Skąpiec "wyrzucają" ostatnio dość często sklep: polskihurtopon.pl

Ceny mają często 10 - 20% niższe niż Oponeo ale opinie w necie są o nich tragiczne.

Czy ktoś z forumowiczów zrobił u nich zakupy? - jak wrażenia?

 

Wcześniej robiłem zakupy w Oponeo i byłem bardzo zadowolony z ceny, obsługi klienta i terminu przesyłki, jednak ostatnio podnieśli ceny opon i w porównaniu z konkurencją są po prostu drodzy. Sklep polskihurtopon.pl odpuściłem ze względu na złe opinie. Opony kupiłem w sklepopon.com, dobra cena, kontakt i szybka wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem coś o porównywarkach. Oponiarskie kategorie to w marcu/kwietniu i październiku/listopadzie najbardziej dochodowe kategorie w tych firmach. Czy warto z nich korzystać - oczywiście. Ale trzeba być uważnym. Domyślnie sortowanie nie jest po cenie tylko po tym ile porównywarka zarobi na przekliku do sklepu, dlatego zawsze warto się upewnić jak wyniki są posortowane. Jeszcze 12/18 m-cy temu opony najlepiej miał zrobiony nokaut.pl - i tego jestem pewien. Najlepsze filtry, grupy itp. Teraz to się pewnie wyrównało. Najwięcej sklepów i ofert będzie miało ceneo.pl, potem skapiec.pl. ceneo.pl stać by mieć duży budżet na pozycjonowanie, więc często z googla się do nich trafia i można nawet nie być świadomym jakie filtry są aktywne na stronie. Warto sprawdzić w dwóch/trzech porównywarkach ceny ponieważ nie każdy sklep jest dostępny we wszystkich. oponeo.pl nie wspomaga się porównywarkami (chociaż mogę nie być na bieżąco). To by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko, na zimę

BFGodrich G Force Winter czy Fulda Kristall Montero 3 ?

Teraz jest czas na kupno zimówek więc szukam czegoś :)

rozmiar 185/65r15 :)Chyba, że ktoś ma coś innego w tym rozmiarze, cena 800zł za komplet z przesyłką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany mam pierwszy raz opony, które nie są klasy premium.

 

Kupione i założone dzisiaj Nexen N'Ferra Su1 235/45/17 97W.

 

Zbierały całkiem pozytywne opinie na forach, w testach wychodzi gdzieś po środku stawki, potestujemy i zobaczymy. :mrgreen:

 

Użytkuję w rozmiarze 225/45 R18 - jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko, na zimę

BFGodrich G Force Winter czy Fulda Kristall Montero 3 ?

Teraz jest czas na kupno zimówek więc szukam czegoś :)

rozmiar 185/65r15 :)Chyba, że ktoś ma coś innego w tym rozmiarze, cena 800zł za komplet z przesyłką ;)

 

Mialem w tym rozmiarze w 207 Fulde Montero 3, zrobilem na niej trzy zimy (ok 30tkm) i mysle ze jeszcze sezon zrobia. Fajna guma w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepów to polecam Hurtowniaopon.pl. Kupowałem u nich opony w zeszłym miesiącu to sport maxx rt 225/45/17 94y XL mfs 65zl/szt. taniej niż na oponeo. Przesyłka na następny dzień.

Co do opon, to dawno nie miałem tak dobrych.

:)

Nztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolega założył te Vikingi tydzień temu. z tego co mówi na pewno lepsze niż jakieś chińczyki typu Kelly itp, ale do opon marki michelin Continental czy Goodyear to im daleko. Są głośniejsze i mniej komfortowe, na suchym przyczepność może być, na mokrym nie testowane, osobiście nie jestem zwolennikiem oszczędzania na bezpieczeństwie i wolałbym dołożyć do markowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś coś o Viking ProTech HP?

Z tego co się orientuje grupa Continentala, a można je w bardzo dobrej cenie wyrwać.

chodzi dokładnie o 225/45 r17

Ketrab - jak chcesz budżetowo to w tym rozmiarze wybrałbym Sava Intensa UHP, a pólka wyżej Uniroyal Rainsport 3 (takie kupiłem teściowej do Bravo, w takim samym rozmiarze jak twój). Jak skończę swoje RE050A to wpadną albo Rainsporty 3, albo dołożę i wezmę Good Year F1 (też 225/45R17).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany mam pierwszy raz opony, które nie są klasy premium.

 

Kupione i założone dzisiaj Nexen N'Ferra Su1 235/45/17 97W.

 

Zbierały całkiem pozytywne opinie na forach, w testach wychodzi gdzieś po środku stawki, potestujemy i zobaczymy. :mrgreen:

 

Użytkuję w rozmiarze 225/45 R18 - jestem bardzo zadowolony :)

 

Właśnie myślę nad ich kupnem.

szukam czegoś dobrego w 225/45/18 w dobrej cenie.

 

A czy ktoś miał styczność z oponami Atlas Sport Green ??

bardzo ładnie w testach wypadły http://www.autobild.de/artikel/sommerre ... 46593.html i maja branie na alledrogo w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyszła pora na wymianę i jednak obniżam trochę zalecenia producenta z 225/50R17 na 225/45R17 (różnica w cenie 150zł/szt moim zdaniem niczym nie uzasadniona :dontknow: ).

 

Do finałowej konkurencji przeszły:

- Michelin Pilot Sport 3

- Continental ContiSportContact 5

 

Skłaniam się ku Conti - chyba że się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.