Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze widzę nośnoś 84 - 88 i indeks prędkości H? Do czego to, do Pandy (niczego nie ujmując samochodom i ich posiadaczom)?

 

Porównanie takich opon jest dla mnie całkowicie nieprzydatne i niemiarodajne, najmniejszy indeks, jakiego potrzebuję to 91 V w kompakcie (Golfina piątej degeneracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar opon w teście jest do aut miejskich, tym co mają mniejsze auta test się przyda, tym co maja większe koła nikt nie każe tego czytać. Można wyciągnąć jakieś wnioski i sobie zamówić wiekszy rozmiar danego modelu

 

Nie, bo opony o większym rozmiarze będą się zupełnie inaczej zachowywać.

 

Rozmiaru opon nie widziałem na skanach, stąd moje pytanie. Możesz podać rozmiar tych opon?

Jasne, nikt nie każe czytać, ale bez czytania skąd mam wiedzieć, czy mi się przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/60/15, nie Twój rozmiar to trudno, poszukaj sobie w swoim rozmiarze, bo wyczuwam jakbyś był oburzony że test nie dotyczy twojego rozmiaru. nie wrzucałem tego specjalnie dla Ciebie tylko ogólnie, a Ty piszesz że Ci się to kompletnie nie przyda bo masz inne koła heh :roll: myślisz e to co jest w czołówce stawki w innym rozmiarze bedzie na końcu ? raczej wątpie, w golfie masz pewnie 16 cali więc to nie jest jakaś przepaść rozmiarowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ W1Michal nie wiem czemu się unosisz na funkovala - szerokość opony ma duży wpływ na wyniki testów. Choćby dodanie kolejnego żebra na bieżniku, czy zmiana mieszanki - bo choć bieżnik taki sam, to mniejszy rozmiar masz dla klasy B, a większy już do klasy D. To może zmienić sporo i wyniki testów mogą być całkiem różne jeśli porównasz np: 195/65R15 i 215/45R17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem ale nie moja wina że test jest przeprowadzany w takim a nie innym rozmiarze. Czytam test który ktoś wrzucił ale nie w moim rozmiarze - ok, trudno ale nie będe pisał że jest mi to kompletnie nie przydatne bo mam inne koła, może sie przyda komu innemu. Koniec off topa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby tematu, gdybyś napisał, że test dotyczy opon w rozmiarze xxx/yy/zz, nośność tyle a tyle, w określonych granicach cenowych.

 

Wrzuciłeś to bez kontekstu, chyba nie spodziewałeś się, że nie będzie dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co kupić na lato w rozmiarze 225/60R16. Michelin Primacy będzie dobre? Cena ok. 520 za sztukę. W zakładzie gdzie zmieniam opony pani polecała mi Uniroyal Rainexpert3. Stówka różnicy na sztuce to robi różnicę. Ale chcę by było dobrze i trwale, wiec co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ząbkowanie - owszem, samochody ze skomplikowanym zawieszeniem i napędem na przód mają z tym większy problem ale często przyczynia się do tego również specyfika jazdy danego kierowcy. Jak ktoś rusza z butem, a w zakręty wchodzi sobie "po dziadziowemu", to wyząbkuje każdą oponę, co wynika z tego, że tylne są "ciągnięte" więc bardziej nierównomiernie się ścierają. Wniosek? Mniej hamować przed zakrętami i spokojniej ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile chcesz wydac :) Na allegro można wyrwać nowe Conti PremiumContact2 2012r za 400/szt albo SportContact5 2013 za 500/szt. na pewno będą lepsze od tych evergreen'ów.

 

Przeszukałam całe allegro i nie znalałam tych opon w tym rozmiarze. Proszę o linki. Szukam w cenie do 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/235-50-18-continental-premium-contact-2-nowe-i5236531809.html Tu są za 450/szt. - zadzwoń i spróbuj się potargować to może puści za 400.

 

http://allegro.pl/2szt-opony-nowe-letnie-235-50-18-continental-i5069895058.html Tutaj są Conti SC 5 - 500zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poorsultanpl, mialem dokladnie ten rozmiar w C5 i kupilem sobie Kumho Ecsta KH31 - przelatalem na nich sezon i moim zdaniem byly lepsze od Michelina ktorego mialem wczesniej. Michelin po 2 sezonach byl wyzabkowany i pomimo ze bieznika bylo 5mm to nadawal sie jedynie na smietnik. A Kumho kosztowaly mnie 350 zl za sztuke. Moim zdaniem nie warto przeplacac :)

A Rainexpert 3 znika w oczach - info od sklepu w ktorym kupowalem Kumho (tak, tak, polecili mi tansze opony :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem równo 150km autem kolegi, Passtuch b6 2.0tdi, kombi. Autostrada (30km), kawałek krajówki, na koniec wiejskie drogi. Trochę zakrętów, mała ulewa, błoto z pól. Największe zaskoczenie bylo kiedy zaczęliśmy gadać o oponach i zmianie na letnie, kolega mówi że właśnie zmienił i jadę na....nalewkach. W poprzednim sezonie miał Fuldy, także jeździłem i nie widzę żadnej różnicy. Cena kompletu - niecałe 500zl, 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić Dunlop Sport Maxx RT 205/55/16.

 

Narazie nie przejechałem na nich dużo, ale oponki wysokiej klasy, trzymają się asfaltu jak złe, prowadzenie jest pewne i nie wytwarzają nadmiernej ilości hałasu. Kto jest niezdecydowany, to polecam spróbować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany mam pierwszy raz opony, które nie są klasy premium.

 

Kupione i założone dzisiaj Nexen N'Ferra Su1 235/45/17 97W.

 

Zbierały całkiem pozytywne opinie na forach, w testach wychodzi gdzieś po środku stawki, potestujemy i zobaczymy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.