Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wracając jeszcze na moment do cen opon letnich i niektórych teorii że teraz opłaca się najbardziej kupować - cytat sklepu z oponami na innym forum :

 

Na ten moment polecam się wstrzymać, bo rok do roku ceny spadły i dobrze byłoby z zakupem poczekać do ok. połowy marca - wówczas już rynek w pełni zdyskontuje spadki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na moment do cen opon letnich i niektórych teorii że teraz opłaca się najbardziej kupować - cytat sklepu z oponami na innym forum :

 

Na ten moment polecam się wstrzymać, bo rok do roku ceny spadły i dobrze byłoby z zakupem poczekać do ok. połowy marca - wówczas już rynek w pełni zdyskontuje spadki..

 

Swoje letnie opony kupiłem w połowie grudnia i później było tylko drożej.

Zimówki kupiłem w lipcu, reszta to samo co wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Do tej pory miałem założone Dunlop SP Sport 01 i na nowy sezon chcę kupić nowe opony, koniecznie z ochronnym rantem. W oko wpadły mi SportMaxxy RT, ale może macie inne propozycje (co czytam to każdy narzeka na szybkie zużycie :dontknow: )

 

Osiągi może nie powalające (150KM/210Nm) ale szukam opon, które poradzą sobie podczas dynamicznej jazdy. Rozmiar 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin pilot sport 3, Goodyear EfficientGrip Performance, Continental niestety nie robi "sportów" w tym rozmiarze, jest za to Premium Contact 5. Wg mnie 3 komplety jedne z lepszych wogóle

 

Szukam, ale nie mogę znaleźć informacji czy te opony posiadają rant ochronny, ale chyba tylko Continentale spełniają to kryterium.

 

Czyli zostałyby do porównania

-Dunlop SP SportMaxx RT

-Continental ContiPremiumContact 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio pytałem się o opony zimowe. Poleciliście mi Nokiany A3, które zakupiłem i nie żałuję tej decyzji - sprawdzają się bardzo dobrze. Choć nie było jeszcze wielkich zamieci, a tylko trochę śniegu, to przy hamowaniu przed rondem nie włączał się ABS jak było na poprzednich starociach. Przy ruszaniu również nie ma takich uślizgów jak poprzednio. Przejechałem na nich dopiero trochę ponad 700km ale jestem zadowolony.

 

Teraz przyszedł czas na letnie opony. Nie wiem dokładnie jaki rozmiar będę brał, ale zastanawiam się nad 205/40/17 lub 205/45/17. Opony koniecznie asymetryczne. Nie chcę żadnych chińczyków. W dobrej cenie (do 300zł) udało mi się znaleźć Falkeny ZE914. Miał ktoś z Was z tym do czynienia?

 

Znacie może jakieś sklepy gdzie można trafić dobre ceny opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falkeny ZE914. Miał ktoś z Was z tym do czynienia?

 

Znacie może jakieś sklepy gdzie można trafić dobre ceny opon?

 

1. Ja kupilem ojcu takie opony do 508ki (rozmiar 215/55/16 XL) i sprawuja sie super, moim zdaniem nie ustepuja markom premium, a jezdzilem na Michelin i Continetal w autach o podobnej mocy.

 

2. Ja kupuje na www.motoabc.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę kupić nowe letnie opony i myślę nad Hankook Ventus Prime2 K115 205/55 R16 91 H MFS w cenie 234zł/szt czy znajdę coś lepszego w tej cenie?

A gdybym powiedział, że możesz za 250zł mieć topowy model Yokohama (Advan V105) to co powiesz? Zakup bezpośredni z ITR (Yokohama na Polskę i wschód), wysyłka gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam opony Federal 595 Evo. Bardzo dobrze trzymają na suchym, są dość ciche a na mokrym też nie ma żadnych problemów :)

 

PS. Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż komplet takich opon po jednym sezonie w rozmiarach 205/40/17. Sprzedaje tylko dlatego, bo musze mieć teraz inne szerokości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero szału? Jeździłeś na nich?

Swoją opinię napisałem bo tak uważam. Dobra opona za dobrą cenę. Po co przepłacać za markę skoro można mieć dobry produkt w niskiej cenie? Polecam poczytać też oponie w internecie o tych oponach. Mnie do zakupu tych opon zachęciła rekomendacja dwóch znajomych: Slovaka, który jest również na tym forum i Bartolo z AGC. Bartolo na tych oponach się ścigał z tego co wiem, a miał bodajże coś ponad 300 KM i opony te nigdy go nie zawiodły.

Proszę również tych opon nie porównywać z Nankangami, bo z tego co widzę to Nankangi nadają się tylko do aut na zloty, a nie do jeżdżenia na codzień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem i nie porwala mnie ta guma, na suchym jest przyznaje bardzo dobra, ale na mokrym niestety sredniawka. Mnie tez skusila cena, bo do tego jeszcze to w jakims grupowym zakupie bralem czy tam inny rabat byl uzyskany.

 

to mi sie w miare miarodajne wydaje, moze dalbym jej ciut wyzsze noty

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Federal/595EVO.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.