Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zakupić zimowe opony. I teraz pytanie - jakie polecacie do max 350zł/szt, w rozmiarze 205/55/16?

 

Znalazłem Pirelli Sottozero 2 oraz Yokohama W.drive V902A.

 

Czy ktoś miał z nimi do czynienia? A może zaproponujecie jakieś inne markowe (nie chinole)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że dużo osób poleca te Nokiany, ale obawiam się trochę czy nie za bardzo będzie to zalatywać chińszczyzną. Chcę opony na kilka sezonów, które nie będą się szybko ścierać.

 

 

no to właśnie Nokiany będą spełniać te wymogi.. mam już drugi komplet i polecam.. zarówno letnie jak i zimowe. te opony są zawsze w ścisłej czołówce w testach, przeważnie w pierwszej 3 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zakupić zimowe opony. I teraz pytanie - jakie polecacie do max 350zł/szt, w rozmiarze 205/55/16?

 

Znalazłem Pirelli Sottozero 2 oraz Yokohama W.drive V902A.

 

Czy ktoś miał z nimi do czynienia? A może zaproponujecie jakieś inne markowe (nie chinole)?

 

Ja jeżdżę na tych Pirelli w Touranie już 8 sezon (drugi komplet) i bardzo sobie chwalę, nigdy nie było żadnych problemów z jazdą czy ruszaniem.

Co do Yokohamy to miałem okazję zaliczyć na nich tylko jednorazową trase 1740 km z PL do Włoch i no cóż zimy brak więc i nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, po prostu się jechało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli Sottozero 2 mam u siebie i jest dramat z trakcją. Mielą co chwilę, zwłaszcza jak jest powyżej 2 stopni i mokro.
Ja mam Sottozero2 i to samo, ale myślałem że to wina 410 benzynoniuta :D

O proszę, to jednak nie tylko moje sottozero II są wyjątkiem, mam je od nowości i od nowości mnie irytują, trakcji zero, objeżdzają mnie ze świateł matizy a ja mielę w miejscu. Suchy zimny asfalt opony również trakcji nie mają. Przynajmniej teraz jestem już pewien, że dobrze zrobiłem kupując nowe gumy Uniroyal Ms Plus 77.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie ma rozmiar i przeznaczenie. Mama ma u siebie sottozero2 i ogólnie fura idzie po śniegu, po mokrym, suchym jak czołg. Zero uślizgu, zero niepewności, poleca zdecydowanie. Widocznie Pirelli nie radzą sobie z ośką, kiedy maja przenieść trochę więcej na asfalt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stanąłem przed wyborem nowych oponek na lato.

 

Generalnie biorę pod uwagę 2 modele.

 

Rozmiar: 225/40R18

 

1. Goodyear F1 Asymmetric 2 92 Y

 

2. Vredestein Ultrac Sessanta 92 Y

 

 

Przez ostatnie 4 lata jeździłem na Asymmetricach 1 i byłem bardzo zadowolony, świetna opona zarówno na suchym jak i mokrym no i też dobre resorowanie na czym mi zależy bo z racji dużej felgi nie chcę już sztywnej opony :D

Vredestein Ultrac Sessanta też raczej należy do "wygodnych" opon, ma dobre opinie, ale też skrajnie negatywne, w testach wypada gorzej od Goodyeara, ale ma jedną zaletę - wygląda obłędnie! :D

Za Fredziem przemawia cena - 413 zł/szt, natomiast Goodyear 480 zł/szt.

 

Co byście wybrali, ewentualnie coś innego w zbliżonych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.