Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Weż tam popytaj na VAG ovners group czy całoroczna będzie kleić w felce przy 170 km/h na łuku pod Pruszowem. Tam sami eksperci na forach to może coś poradzą.
jest to chyba najbardziej absurdalny wątek od czasów szukania GTRa za 100k

You made my day :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, do Felicii Dayton DW510 EVO 165/70 R13 79 T

Jeździłem na starszym modelu Lanosem 1.4 z 75KM pełen golas, opona dawała radę zimą na śniegu, mokrym i błocie.

Do Skody też bym nie brał nic większego tylko to co producent zaleca i jeździł, 524zł i święty spokój na kilka sezonów o ile Skodzinka przeżyje.

 

170km/h to bym raczej się bał tym latać :D ale każdy lubi co innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, znajdz drabinę, znajdz żabę. Zorientuj się że jakiś kretyn robiąc tylne hamulce dowalil koło udarem... jedz to zjechać by odkrecil. Po odkreceniu śrub pomacaj syf na nadkolach z myślą "a może nadkola kiedyś umyje? ". Sprawdz zasięg rdzy. Dwa razy. Zmień koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, znajdz drabinę, znajdz żabę. Zorientuj się że jakiś kretyn robiąc tylne hamulce dowalil koło udarem... jedz to zjechać by odkrecil. Po odkreceniu śrub pomacaj syf na nadkolach z myślą "a może nadkola kiedyś umyje? ". Sprawdz zasięg rdzy. Dwa razy. Zmień koła.

 

:good: ja wysłałem żonę do zakładu na zmianę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170km/h to bym raczej się bał tym latać :D ale każdy lubi co innego :D

 

A to się do tylu w ogóle rozpędza ? :shock:

 

 

Na holu z górki pewnie poleci :-]

 

rozpędza się spokojnie, ale już mnie denerwują te komentarze, a bo skoda to pewnie nie daje rady, to samo było wcześniej w komentarzach z fabią.

Zarówno Fabia jak i Tolek spokojnie jadą te 180 - 190 km/h a felka 170 km/h oczywiście tylko w trasach i to czasami a nie przez cały drogę.

Jeśli według Was jest inaczej to chyba jeździliście jakimiś szrotami a nie zadbanymi autami mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jeździliście jakimiś szrotami a nie zadbanymi autami mechanicznie.

 

:good:

 

Justyna, nie denerwuj się, wiem że masz rację, a Panowie wyżej "się znają"........

 

Ja teraz jeżdżę wolno, bo lata poleciały jak ceny Mazd Szóstek na OLX, ale niewielu wie, że za młodu, jako starszy salesman w różnych korpo, no to hehe... się działo. Taki np Seicento Van 1.1, Radzymin- Wyszków, jak jescze nie było dwupasmówki, no to ekhmm... środkiem, na lewym kierunku i paczke siedem tylko cykał - wcale nie było z górki.

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170km/h to bym raczej się bał tym latać :D ale każdy lubi co innego :D

 

A to się do tylu w ogóle rozpędza ? :shock:

 

 

Na holu z górki pewnie poleci :-]

 

rozpędza się spokojnie, ale już mnie denerwują te komentarze

 

Justyna nie denerwuj się, pytanie było bez cienia złośliwości. Nie wiedziałem jaką prędkość osiąga, zwracam honor. Chill. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, nie miałem zamiaru się naśmiewać, wiem jak się jeździ takimi autami po 180 i nie jest to przyjemna jazda.

7 lat w Lanosie 75KM bez dodatków, pierwotnie wyposażonym, do 180 szło ale bezpieczne na pewno nie było, dlatego na dzień dzisiejszy tego już bym nie robił i nikomu tego nie polecam.

 

Wracając do opon to Dayton w sam raz, tani, dobry i w miarę bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru 2 opcje na zimę...Bridgestone Blizzak LM-32 i Dunlop Sp Winter Response 2...R15 195/65. Może ktoś z Was miał z nimi styczność, użytkował mógłby coś powiedzieć :) Jazda po mieście, ale w większości na trasie która "powinna być" odśnieżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dunlop Sp Winter Response 2 i polecam :good: Bardziej ciche niż Conti TS830. Bardzo dobrze na nich hamuje się na śniegu, bo bieżnik ma inne ułożenie niż w pozostałych zimówkach. Bridgestone Blizzak LM-32 pewnie produkowany w Polsce, a Dunlop w Niemczech przynajmniej ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.