Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak może odbiegnę od nowych, ale mam możliwość zakupu opon Pirelli Sottozero 215/65/16 z 21 tyg 2011roku przednie maja 6 mm a tylne 7 mm bieżnika, wraz z felgami alu firmy ATT i ile coś takiego można wycenić bo gość chce sprzedać ale nie wie za ile, a ja chce zakupić?

To może inaczej jak zaproponuję 700pln nawet dla samych felg aluminiowych to będzie chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum SnoVanis 2

 

A latają zimo na takim Berlingo. Ciężko wyczuć moment kiedy "pod" zaczyna przechodzić w "nad"sterowność i nie do końca odpowiada mi praca bieżnika na mokrej nawierzchni. Da się wyczuć niepewność w szybko pokonywanych łukach. Poza tym świetna, niedroga opona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Michelin Pilot Sport 3,bo była promocja i w sumie nie wiem czy coś lepszego w tej kasie bym znalazł :o

Dużo km nie zrobiłem,ale kleją naprawdę ok,a jak jest dobrze teraz,to latem będzie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOYO Proxes CF2 205/55 R16 91H

205/55R16 Uniroyal RainSport 3

Pirelli P7 Cinturato 205/55R16

205/55 R16 DUNLOP SP SPORT BLURESPONSE

a coś takiego?

myślę nad dunlopami jedynie ze doradzicie cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Latitude Sport 3 255/50 R19 107 V XL

Michelin_zps9255e06e.jpg

 

Czy?

 

Nokian Z SUV 255/50 R19 107 W XL

 

nokian_zps35f7e239.jpg

 

Micheliny niby lepsze na mokrym i niby cichsze...no właśnie, czy oby na pewno? O Nokianach same ochy i achy, o Michelinach jedynie trzy opinie na oponeo, w tym dwie, że huczą :idea: Różnicę w cenie pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pavlik, jeżdżę na tych oponach (też `19) od czasu do czasu, kolegi GLK - tylko trasy, raczej większe prędkości. Opona spisuje się dobrze i na pewno nie hałasuje jakoś specjalnie.

 

Co do różnicy w ilości komentarzy to oczywiście znaczenie ma cena ale też rozmiarówka.

Nokiany są robiony od r15, czyli czytasz opinie właścicieli Dacii Duster i tym podobnych do których wiadomo jak należy podchodzić ;)

Michałki zaczynają się od r17 więc i klientela inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pavlik, nie pomogę bo nie mam porównania z Nokianami. Na te Latitudy kolegi zwróciłem uwagę tylko dlatego ze to nie często występujące "w przyrodzie" opony.

Gwoli ścisłości to opony nie hałasują w tym GLK tak do ok 140km, powyżej robi się już trochę głośno. Nie wiem tylko czy to wina opony czy auta, które jak na moje oko to jest dość przeciętnie (wewnątrz) wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop SP Sport Blueresponse (195/65/15) są przede wszystkim ciche, niskie opory toczenia, oszczędne, brak zużycia po około 25 kkm. Pewność prowadzenia i hamowania na mokrym i suchym. Trochę sztywnieją w temperaturach poniżej 15 stopni.

 

Uniroyal Rainexpert (195/60/15) - pewne na wodzie i suchym, trochę za głośno ze względu na bieżnik, podobnie jak wyżej - brak zużycia po około 20 kkm.

 

Dębica Frigo 2 (195/65/15 i 185/65/15) - idealne traktory na zimową zimę, im niższe temperatury tym lepiej, powyżej +3 bardzo głośne, bardzo dobre na błoto, głęboki, sypki i ubity śnieg. Raczej do jazdy miejskiej z niedługimi trasami. Brak zużycia po około 20 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Czy brak śladów zużycia po przejechaniu 25 tyś km w letnich oponach to oby na pewno pozytywna cecha? O czym to świadczy?

 

Czy te cechy:

- niskie opory toczenia

- oszczędne

- brak zużycia po około 25 kkm

- pewność hamowania na mokrym i suchym

Nie wykluczają się nawzajem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, :good: zgadza się nie można mieć wszystkiego na raz więc ? :mrgreen: może na zapasowym była ta opona :D

 

a btw bo nie zmierzyłem ile ma mm taka nowa Dunlop Sport Maxx RT 225/45/17 ? 7mm? to napisze ile zjechało gumy po 8tyś km bo nowe zakładałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.