Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

A może oprócz moich typów Toyo Snowprox S 943(171zł) i Nokian WR D3(184zł) ktoś może polecić inne fajne opony w granicach 200zł? Rozmiar 195/65/15 91T do Golf IV 1.8t

 

Goodyear UG 9 195/65/15 bardzo pozytywnie oceniam na razie - jeśli wytrzymasz 217 za szt. plus montaż, to znając markę - warto. Kupiłem po pozytywnych doświadczeniach z G UG 7+. Już założyłem i w stosunku do letnich Uniroyal Rainexpert są cichsze i oszczędniejsze.

Pozytywne wrażenia też po Fulda Kristall Montero 3, na rozm. 205/55/16 i 175/70/14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rodzinnym wozie miałem zmieniać w sobotę, ale walcże z choróbskiem i w tygodniu zmieniam.

 

Wolę się nie martwić później kolejkami/stawkami +50%/ niepotrzebnym stresem czy się żona z dzieciakami w aucie nie ślizga po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał do czynienia z oponami

 

 

Riken MAYSTORM2 B2 225/55R16 na lato

 

Ja mam Rikeny na 18" 225/40, wczesniej jezdzilem na Vredsteinach. Rikeny sa troche glosniejsze. Jak jedziesz bez radia to na dluzsza mete troche wkurzajace w porownaniu do Vredsteinow ktorych wogole nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał do czynienia z oponami

 

 

Riken MAYSTORM2 B2 225/55R16 na lato

 

Ja mam Rikeny na 18" 225/40, wczesniej jezdzilem na Vredsteinach. Rikeny sa troche glosniejsze. Jak jedziesz bez radia to na dluzsza mete troche wkurzajace w porownaniu do Vredsteinow ktorych wogole nie slyszalem.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu wracam do Nokianow, tym razem Hakkapeliitta R2 w wersji na skandynawie ale bez kolcow.

Po Nokianach WR i Goodyear UG oraz Conti, ktore sie nie sprawdzaja w Norwegii trzeba poprostu zainwestowac w swoje zycie.. Nigdy wiecej opon zimowych kupowanych w PL do jazdy po Norwegii. Mieszanka gumy jest inna i tego jestem pewien na 100%. Wiadomo ze w zimowkach zalezy od terenu po jakim sie jezdzi, predkosc, naped itp ale nawet moja mama w PL uwaza ze nigdy jej sie tak dobrze nie jezdzilo zima jak teraz na zimowkach kupionych w Norwegii. Jezdzi od ponad 40lat wiec cos tam juz przezyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec zeszlej zimy do 508ki zalozylem wlasnie Nokian WR D3 i jak na razie to chyba najlepsza opona zimowa na jakiej jezdzilem. Cicha, trzymanie boczne ekstra, pomimo ze to kierunkowa, na sniegu daje rade.

 

Jezdzilem na Fuldzie, Dunlopie 3D, Michelin Alpin... Jak dla mnie Nokian jest top. Az zaluje ze do C5tki dostalem nowe Nexeny. Tez daja rade, tylko na mokrym bez szalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, Pierwszy Continental ContiWinterContact TS 850, drugie miejsce ex equo Nokian WR D3 i Uniroyal MS plus 77.

Nokian najlepszy na suchym i na śniegu. Continental najlepszy na deszcz. Test był na oponach 195/65 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc też na inne testy i na cenę - najlepszym wyborem wydają się Nokiany WR D3.

 

to może teraz inaczej

 

- Yokohama W-DRIVE z 2013 roku

 

czy

 

- Nokian WR D3 z 2014 roku

 

cena dokładnie taka sama...

 

Yokohamy V903 są o wiele tańsze niż Nokiany WR D3. Według testów są też dużo gorsze na każdej nawierzchni.

Byłem bardzo zawiedziony ich wynikiem, bowiem do tej pory byłem zwolennikiem tej Japońskiej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie w C5, przejezdzilem jeden sezon na nich (ok 15 tys km) i jak dla mnie sa OK. Szału nie ma tylko na mokrym, na suchym dają radę, są w miarę ciche i nie widać jeszcze oznak zuzycia. Na sniegu nie testowałem, bo nie było za bardzo zeszłej zimy. W tej cenie to chyba nienajgorszy wybor, w moim rozmiarze ok 150 zl / sztuka tansze niz 'markowe'. Osobiscie bym dolozyl i kupil cos lepszego, ale dostalem takie do auta i w sumie nie narzekam.

 

Mam rozmiar 225/60/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema,

ma ktoś z Was Nokiany Wrd3? :?:

Ja mam od ubieglej zimy i moge polecic :good: Wyjatkowo ciche i komfortowe,zadnych problemow na mokrym,tylko na sniegu nie mialem okazji wyprobowac ale ponoc to jest ich najmocniejsza strona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.