Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Za oknem nagle jakoś tak jesiennie, więc kurier już wiezie do mnie marne 16-calowe koła na zimę i czas pomyśleć o oponach do e46.

 

Celuję w 205/55 r16 no i wersja budżetowa niestety. Opon używanych już nie chcę, bo za 6mm używki zapłacę po 20zl mniej na sztuce. Więc głupota. Dębica? Może jakieś Nexeny? Zeetexy?

 

Sezon przejeździłem kiedyś na nowych nalewkach i to na prawdę świetne opony ALE tylko do jeżdżenia po wsi lub zaśnieżonym mieście. Żadna trasa nie wchodzi w grę, a teraz dojeżdżam codziennie ekspresówką więc co bym oszczędził na gumach to stracę na czasie jadąc 80kph :thumbdown:

 

Jakieś inne tanie opcje

 

Ja mam i na lato i na zimę Barumy. Tanie a jednocześnie sprawdzają się bardzo dobrze zarówno w deszczu ( w sezonie letnik) jak i w śniegu. Aczkolwiek mój styl jazy zazwyczaj należy do spokojnych.

 

Jedne i drugie kupowałem jako nowe. Następnym razem nie będę szukał innej marki.

 

Ta jest wg mnie wery :good:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja poproszę o pomoc. Sprzedałem felgi z oponami i muszę teraz kupić komplet 225/45/17. Na początku tego sezonu kupiłem P7 Cinturato i generalnie byłem zadowolony, choć potrafiły zgubić przyczepność przy ostrzejszej jeździe.

 

Chciałbym się zmieścić w ok. 1400 zł, co trochę ogranicza, moje typy to:

- Pirelli P7 Cinturato;

- Falken Azenis FK 453;

- Uniroyal Rainsport 3;

- Vredestein ultrac sessanta.

 

Chciałbym zachować kompromis cena/jakość/wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puch, osobiście poszedłbym w Rainsporty, poprzednie wersje zbierały bardzo dobre recenzje więc teraz raczej lipy też nie ma.

Natomiast Pirelli P7 (nie Cinturato) to jakaś pomyłka na mokrej nawierzchni :thumbdown: mam w Polo rozmiar 195/45/15 i jak popada jest jazda bez trzymanki, nawet budżetowe Bravurisy były lepsze, nie mówiąc o Sportcontactach 2. Najpozytywniej wspominam Dunlopy sport maxx RT, które były zamontowane w Leonie jak kupiłem (właśnie 225/45/17). Obecne Bridże Potenza S0001 są bardziej hałaśliwe i twarde no i bardzo wrażliwe na spadki temperatury poniżej ok 10st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainsporty podobno zbyt miękkie i potrafią pływać.

 

Miałem rainexpert2 w rozmiarze 195/65/15 i faktycznie pływały, szczególnie biorąc pod uwagę że jeździły w zafirze. Jednak zaryzykowałem i kupiłem Reinexpert 3 w rozmiarze 225/45/17 - i tu jest super. Nie widzę żadnego "pływania". Wydaje się że rozmiar jednak ma znaczenie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo Allo.

 

Użytkuję Seicento Abartha już 3 lata i przydałoby się wkońcu wymienić w nim opony.

Oryginalne felgi 14 cali a na nich siedzą opony Pirelli P7000 175/50 R14, niestety koszt 1 opony w takim rozmiarze to koszt ~400zł. :|

 

I mam pytanie czy warto bieżnikować te opony?

-a może kupić jakieś "no name" w takim rozmiarze jeśli oczywiście są?

-a może zmienić rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup felgi 13 cali a na to 155/65r13

 

Zakup nowych felg nie wchodzi w grę :-]

 

piotr13 zmiana szerokości w dół? chude to będzie :D

a i btw. Abarth jest obniżony o 40mm i i czy zmiana profilu w górę 50+ nie spowoduje obcierania o nadkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolandinho

Nie znam się na Sejtku i nie wiem co tam można pakować w sensie jakie rozmiary, ale tutaj masz coś takiego :)

http://www.polkasteam.pl/przydaski/przelicznik_opon.html

Wychodzi z tego, że możesz zastąpić swój rozmiar 165/55r14 bez większej różnicy w obwodzie koła, a tu już lepiej z oponami ;)

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/osobowe/r=1/165-55-r14

Albo tu masz jedne w swoim rozmiarze

http://www.oponeo.pl/dane-opony/sonar-sx608-175-50-r14-74-h#70816587

Ale co to jest, to nie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że większość myśli już o zimówkach,ale ja muszę kupić letnie do e28,bo mam tylko felgi a zimą i tak nie będę wyjeżdżał :mrgreen:

205/55/16 i tak patrzyłem po internetach,że w super kasie są Micheliny Pilot Sport 3, ktoś coś powie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.