Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

biznes365, nie żeby coś ale zimówki podobno tracą swoje właściwości po 5-6latach ;)

Nie tylko zimówki, każda opona się starzeje, jedne szybciej inne wolniej, dobre wytrzymają i 10lat(zależy od przebiegu), jeśli mocno są spękane to lepiej wymienić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o tym.Aby opona zimowa szybciej się starzała niż letnia.Częściej poruszany jest temat wysokości bieżnika.A wiek to przeważnie do 10lat.

 

Niestety zimowe szybciej tracą swoje właściwości tak jak koledzy wyżej pisali.

 

Zimówka jest miekka i ma dodatki krzemu. Gdy jest nowa jest świetna ale po ~5 latach nawet gdy ją oszczedzaliśmy i ma nadal sporo bieznika będzie bardzo kiepska bo twardnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o tym.Aby opona zimowa szybciej się starzała niż letnia.Częściej poruszany jest temat wysokości bieżnika.A wiek to przeważnie do 10lat.

 

Niestety zimowe szybciej tracą swoje właściwości tak jak koledzy wyżej pisali.

 

Zimówka jest miekka i ma dodatki krzemu. Gdy jest nowa jest świetna ale po ~5 latach nawet gdy ją oszczedzaliśmy i ma nadal sporo bieznika będzie bardzo kiepska bo twardnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ~5 latach nawet gdy ją oszczedzaliśmy i ma nadal sporo bieznika będzie bardzo kiepska bo twardnieje.

Miałem okazję przekonać się o tym na 6-letnich gumach (chyba Pirelli Winter 210 SnowSport) z około 6mm bieżnika. O ile w mieście przy prędkościach "jak nakazują znaki" były OK, to na lekko i bardziej zaśnieżonych drogach samochód prowadził się bardzo niepewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ~5 latach nawet gdy ją oszczedzaliśmy i ma nadal sporo bieznika będzie bardzo kiepska bo twardnieje.

Miałem okazję przekonać się o tym na 6-letnich gumach (chyba Pirelli Winter 210 SnowSport) z około 6mm bieżnika. O ile w mieście przy prędkościach "jak nakazują znaki" były OK, to na lekko i bardziej zaśnieżonych drogach samochód prowadził się bardzo niepewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jako że szukam do dupowozu opon zimowych w oko wpadły mi sava eskimo S3+ za 185zł, chyba że możecie polecić coś podobnego, auto bd jeździło głownie w mieście.

 

ja kupiłem eskimosy, w tym wątku nawet polecane :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Uniroyal'ach MS Sport 6 165/70/13?

Do skody takie na drugi miesiąc planuję kupić. Warto? :)

 

Ja polecam Uniroyale mam już 3 rok zimówki i jestem zadowolony. Są cichsze o letnich michelinek, Ale to ich koniec w tym sezonie na nastepny bede kupował "Rain expert" oczywiscie też uniroyale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecicie w rozmiarze 165/70 R14? Ewentualnie 185/65 R14. Cena nie gra roli, ma być najlepsza zimówka jaka jest. Moja druga połówka dojeżdża przed 6 rano do pracy 40 km przez wiochy, więc sami rozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecicie w rozmiarze 165/70 R14? Ewentualnie 185/65 R14. Cena nie gra roli, ma być najlepsza zimówka jaka jest. Moja druga połówka dojeżdża przed 6 rano do pracy 40 km przez wiochy, więc sami rozumiecie.

 

Continental TS850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednie opony toyo proxses t1r - super mega zajebiste, trzymanie na zakrętach aż głowa boli, nie ma szans poślizgu na suchym oczywiście, jedyny minus, tracą się w oczach, drugi komplet vredestein ultras sesanta, ciekawy bieżnik, asymetryczne, nie co głośne, porównywalne do toyo może lepszy odciąg wody. testowane w 200 konnym moim maleństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopy są koty,bo jako tako na suchym się zachowują ;)

Wziąć pod uwagę performance/zużycie/cena,jedna z najlepszych propozycji na rynku ;)

W miejskim aucie mam dębice,ale to auto praktycznie nie przekracza 100km/h i w takich warunkach dębice frigo 2 dają radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.