Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

saddam, Falkeny to dziwna historia, w necie jak i u osób mi znanych albo je bardzo polecają albo strasznie na nie narzekają, opinie bardzo zróżnicowane, te o które pytasz to ich nowy wypust, więc warto sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam i polecam Vredesteiny

 

Ojciec u siebie ma Ultrac Cento, a u mnie Ultrac Sessanta, po za tym że mają bajeczne bieżniki, super się prowadzą na mokrym, wcześniej miałem continental CPC2 i szczerze odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie jest środek lata, więc najwyższy czas pomyśleć o ... oponach zimowych :dontknow:

Muszę kupić dwa komplety w rozmiarach 195/55/16 i 185/65/15. Mają to być opony w klasie raczej budżetowej. Co możecie polecić ?? Myślałem nad Sava Eskimo. Kiedyś jeździłem na na letnich Savach i nie było większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayton DW510 (grupa Bridgestone) Parę lat do tyłu miałem i do spokojnej jazdy po mieście i bez szaleństwa po za dawały radę.

 

Sawa ze stajni GoodYear nie wiem nie jeździłem ale aktualnie mam GY Ultra Grip 8 i jest bajka zimą.

 

Barum Polaris też ponoć dają radę ale to znam tylko z oipnii znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam bardzo opony Toyo Proxes CF1 ,już dawno na smigalem na tak rewelacyjnych oponach ,a wspomnę że przerabialem vikingi,debice,pirelli,godyear,yokohama,BFGoodrich,michelin i teraz wybór padł na Toyo i naprawdę bajka,przyczepność na suchym u na mokrym rewelacja,są ciche,a co najważniejsze super odprowadzają wodę,przy wiechaniu w większą kałuże z większą prędkością wogóle tego nie czuc ,polecam i to bardzo

 

Na zimę goodyear UG lecz teraz zmieniam bo moje UG są z 00r a radzą sobie bdb,głośne jak pierun :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek bardzo często do aut flotowych u mnie biorą Savy ze względu na cenę i dobre właściwości jezdne w tej cenie. Są godne polecenia do rozmiaru 16". Powyżej można znaleźć coś ciekawszego.

 

piszesz o oponach zimowych ?? bo właśnie te "eskimosy" chodzą mi po głowie, a i cena też przystępna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek bardzo często do aut flotowych u mnie biorą Savy ze względu na cenę i dobre właściwości jezdne w tej cenie. Są godne polecenia do rozmiaru 16". Powyżej można znaleźć coś ciekawszego
u mnie seat z salonu na Savach wyjechal, ja nie wiem jak na zimówkach ale na letnich jak popada trakcji nie ma żadnej kompletnie...plus że mało się ścieraja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mogę w ciemno polecić Dayton DW510, mega fajne zimówki, kupiłem komplet nowych dla siebie a później jeszcze zamawiałem dla ojca :) Choć najlepsze zimy jak dla mnie to goodyear ultra grip, prywatnie numer jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zapowiada się zmiana ogumienia w tym roku. Dotychczas cały czas jeździłem na Good Year UltraGrip 7 i byłem bardzo zadowolony :)

Zastanawiam się czy iść dalej i kupić UG8 czy na przykład nie przeskoczyć na Pirelli SottoZero 2 ?

Ktoś miał/ma/używał/używa? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zapowiada się zmiana ogumienia w tym roku. Dotychczas cały czas jeździłem na Good Year UltraGrip 7 i byłem bardzo zadowolony :)

Zastanawiam się czy iść dalej i kupić UG8 czy na przykład nie przeskoczyć na Pirelli SottoZero 2 ?

Ktoś miał/ma/używał/używa? 8-)

Geno chyba.

Zastanów się nad Dunlop-ami 3D lub 4D,ogólnie klasa :song:

2komplety już zjeżdżone,tak więc nie jest to opinia na bazie,,kupiłem opony,przejechałem 5km od szwagra,bo mu łyżki do opon zostali jak jelczem jeździł,lepszych w życiu nie miałem" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad Dunlop-ami 3D lub 4D,ogólnie klasa

 

:good:

Także polecam, 3 zimy przejeździłem na 15" Dunlop 3D, brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Teraz szukam 16" i wybór też chyba padnie na Dunlopy

 

[ Dodano: 31 Lipiec 2013, 12:33 ]

Zastanów się nad Dunlop-ami 3D lub 4D,ogólnie klasa

 

:good:

Także polecam, 3 zimy przejeździłem na 15" Dunlop 3D, brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Teraz szukam 16" i wybór też chyba padnie na Dunlopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz szukam 16" i wybór też chyba padnie na Dunlopy

 

Ja ostatnio kupiłem Dunlop BlueResponse 205/55 R16 i na lato idealne. Przede wszystkim cichutkie tylko 69dB i bardzo dobrze odprowadzają wodę. Zobaczymy jak z trwałością

 

Co do zimy, to polecam Continental ContiWinterContact TS 850 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Dunlop BlueResponse 205/55 R16 i na lato idealne. Przede wszystkim cichutkie tylko 69dB i bardzo dobrze odprowadzają wodę. Zobaczymy jak z trwałością

 

Ja przeleciałem około 6 kkm od maja na Dunlop Blueresponse 195/65/15 i i nie mam zastrzeżeń ;) wszystko na + ale najbardziej to cicha praca.

Co do zimowych w dwóch autach Dębica Frigo 2 do miejskiego pomykania jak najbardziej - w błocie i śniegu jak traktorem, głośniejsze gdy jest cieplej niż +3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę pod uwagę więc też te Dunlopy. :)

Alpiny chyba 2 lata temu przeglądałem i z tego co pamiętam to cena była dość odrzucająca. :o

Tylko pamiętaj,że na Michelin zrobisz co najmniej sezon więcej jak na konkurencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.