Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

ja w hondzie najpierw mialem goodyear excelence potem toyo t1r jak bym mial wybierac to zdecydowanie te pierwsze, teraz do skody czekaja nowki sztuki prosto od Niemcow continentale constisportcontact5 225/40r18 ponoc dobre oponki pozyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toyo t1r
ja założyłem takie na przód ostatnio do mojego. Na mokrym się wcale nie kleją :(

 

poczekaj az bedzie lato ,asfalt i opony rozgrzane i bedziesz chcial posmigac po zakretach

wtedy dopiero bedziesz nazekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cos dziwnie... bo ja 3 sezon jezdze na T1R i czym cieplej to lepiej sie trzymaja ;) Jak mialy 2 sezony to zadna woda im nie straszna byla... teraz moze ciut gorzej bo bieznika mniej :D Kolega tez na nich jezdzi i chwali. Stosunek ceny do jakosci przy tej oponie jest dobry, a jak sie rozgrzeja to i dobrze kleja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fancivi, może za ostro po tych oponach pojechałem, ale biorąc pod uwagę przesiadkę z poprzednich to są na moje gorsze jakościowo. Jednak przy moim rozmiarze 200zł na sztuce zadecydowało to tym, że kupiłem T1R.

Na mokrej nawierzchni przy wciśnięciu, na 3cim biegu się jeszcze ESP świeci, we Vredensteinach w połowie dwójki kontrolka przestawała się świecić. Co prawda ostatnio mam też dziadkowy styl jazdy, i nie dogrzewałem dobrze opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie miałem firmy ,,Firestone'' model Firehawk czy jakoś tak. Twarda guma i wytrzymała na zdarcia itp. ale przy tym niemiłosiernie głośne (jodełka). Czasami aż odechciewało się jeździć :roll: 225/45 R17 kleiło do asfaltu jak głupie.

Teraz mam Fuldy Sport Control i opona jest tak cicha, że prawie nie słychać tarcia. Pewnie też dlatego, że wzór bieżnika asymetryczny. Nic o wytrzymałości nie mogę jeszcze powiedzieć.

Najważniejsze dla mnie, ze jest cicha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie rozpedzalem to na 3 jeszcze przymielilo na t1r, na szybkich zakretach wszystkie 4kola potrafily mi uslizgnac no ale to tez predkosc nie byla zedu 100km/h

ja tyle wiem ze opony fakt tanie sa na mokrym sa ok ale sa glosne i te defekty w postacie uslizgow mnie zniechecily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uzytkowal moze ktos opony firmy VIKING, a konkretnie model Protech II :?: Potrzebuje kupic komplet nowych opon na lato w rozmiarze 225/45/17, jak wiadomo producentow wiele, opinii jeszcze wiecej i rodzi sie metlik w glowie :)

 

Delikatnie rozeznalem temat i Viking nalezy do koncernu Continental, produkcja odbywa sie w Norwegii. I ten argument zupelnie mnie przekonuje. Ale moze ktos wie cos wiecej z praktyki :?:

 

A moze zna ktos jakiegos zaufanego dystrybutora, ktory sprzedaje opony ww rozmiarze w atrakcyjnych cenach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie kupiłem ventus prime 2. Co ciekawe na tych etykietkach maja obydwie wartości B, więc jest dobrze. Kolega mi je polecił bo wcześniej na takich jeździł i był bardzo zadowolony. Cena taniej opony, a jakość dużo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkowal moze ktos opony firmy VIKING, a konkretnie model Protech II :?: Potrzebuje kupic komplet nowych opon na lato w rozmiarze 225/45/17, jak wiadomo producentow wiele, opinii jeszcze wiecej i rodzi sie metlik w glowie :)

 

Delikatnie rozeznalem temat i Viking nalezy do koncernu Continental, produkcja odbywa sie w Norwegii. I ten argument zupelnie mnie przekonuje. Ale moze ktos wie cos wiecej z praktyki :?:

 

A moze zna ktos jakiegos zaufanego dystrybutora, ktory sprzedaje opony ww rozmiarze w atrakcyjnych cenach :?:

 

W Norwegii opony marki Viking kupują tylko pakistańscy mieszkańcy tego kraju, bo są tanie i... tanie. 20 lat temu markę przejął Continental (szwedzkie odłamy fimy przygarnął Vredestein), fabrykę w norweskim Askim zamknięto, a produkcję opon przeniesiono do Hong-Kongu :)

Oczywiście opony mają wytłoczony napis Viking NORWAY, więc każdy kupujący myśli, że ma do czynienia z dobrej jakości skandynawskim produktem. O rozłamach w firmie nikt już nie pamięta, a producent i dystrybutorzy korzystają na zawiłym rodowodzie opon Viking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oceniacie Hankooki ? dokładnie chodzi mi o model Ventus ale zależy mi na opinii samej firmy..

 

W poprzednim sezonie założyłem u siebie S1 Evo i guma bardzo fajna, na suchym klei b.dobrze, na mokrym jest nieźle i jest cicha jak na UHP, tylko bieżnik szybko ginie, ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.