Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest nankang ns2 i ns20, te pierwsze są beznadziejne, na mokrym jest tragedia, natomiast te drugie to w sumie nowość i ciężko coś powiedzieć.

 

Ma ktoś jakies doświadczenia z oponami nexen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nexen S3000 oponga godna polecenia w dobrych pieniądzach jak na rozmiar 225/45R17 bieznik troche wzblizony do goodyera kierunkowego F1 zrobiłem na nich ok 80tyś z tego 12tyś pod lawetą auto na jakim miałem to Audi A4 2004r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na lato mam 225/45 R17 hmm wiecie może czy mogę założyć 225/50 R17 ? chcę trochę wyższy profil żeby zawieszenie nie dostawało tak po du.. czy różnica będzie zbyt duża ?

 

Będzie około 22mm większa średnica koła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E chyba nie tak tragicznie te o profilu 50 wyższe o 11,25 mm od profilu 45.Na średnicy koła wychodzi dokładnie 22,5 mm biorąc pod uwagę do wyliczeń nowe opony nie zjechane.

 

[ Dodano: 2 Luty 2013, 22:31 ]

Wysokość opony można prosto obliczyć.W tym przypadku:(szerokość opony)225mm x 45% (szerokości opony)=101,25mm(to jest wysokość opony od stopki do konca bieżnika) a o profilu 50 t/j 112.5mm (wysokość opony). :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę mógł pomóc w temacie siedemnastek . Zorientuje się co w trawie piszczy.

 

Arek, jakieś wieści w temacie?

 

 

Przy okazji zapytam, używacie ukrytych wentyli? Warto kupić? Jak to jest z ewentualnym zabrudzeniem wentyla/oblodzeniem, nie ma problemu z pompowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Przy okazji zapytam, używacie ukrytych wentyli? Warto kupić? Jak to jest z ewentualnym zabrudzeniem wentyla/oblodzeniem, nie ma problemu z pompowaniem?

 

Używam od 4 lat jeden komplet przy swoich letnich felgach i polecam :good:

Główna zaleta, że nie psują wyglądu felgi, nic nie wystaje. Z brudzeniem nie ma żadnego problemu, gdyż są chronione przez specjalne nakrętki. Sprawdzanie ciśnienia, uzupełnianie powietrza przez wkręcaną przedłużkę bez kłopotów jak przy zwykłych wentylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dobra Panowie i Panie idzie wiosna :D trzeba szukać opon do mamowego wozidła.

195/65/15 myślę o ContiPremiumCont 5. myślę że du dupo wozu wystarczą :mrgreen:

Conti to pewny produkt :good:

Schodzą dość szybko,poza tym w każdym aspekcie wyższa półka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.