Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę swoją opinię. Przez 3 lata użytkowałem Michelin Alpin. Według mnie były ciche (rozmiar 175/70 r13). Co do zachowania w śniegu, to nie pamiętam żeby kiedykolwiek mnie ktoś wypychał (a wjeżdżałem w wyjątkowo głęboki śnieg). Obecnie kupiłem nowy model Nokiana WR A3. Mogę śmiało powiedzieć, że są cichsze od letnich (jednak letnie opony to nie był najlepszy komplet). W wielu testach (Oponeo, Motor, AUTOmoto) Nokian był w czołówce. Do tego dochodzi niska cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda też niedawno założyłem Micheliny i uważam ze jak na razie ok ... ciche i na mokrej jezdni całkiem dobrze się sprawują ... śniegu nie miałem więc ten element nie zbadany jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem na lato 2012 Michelin Pilot Super Sport 3 205/55R16 91V na oponach zrobiłem jakieś 22tyś km zero szumu oponki naprawde godne polecenia na mokrych jak i na sychych nawierzchniach i do tego dostałem asisstance jak mi braknie paliwa złapie kapcia czy zatrzasne kluczyki przyjezdżają i wykonują wszystko za free.. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem Vredestein Ultrac Sessanta w 19 i w 20 ,,, scierają się baaardzo szybko, ale mają fajny wygląd, teraz śmigam na zime na nokianach a loto yokohama, świetne opony nokiany na zime są po prostu mistrzostwo na śniegu, a yokohamy advan sport letnie w 20 - również, ciche i tzymają się jak na kleju, i baardzo mała śceralność - tanie nie są ...ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HoodY, napisz jak wygląda zużycie opony po tych 22tyś km, bo jestem ciekaw.

 

 

Za duzo nie zjezdziłem nowa ma ok 7.60 po przejechaniu 10tyś km przełozyłem przód na tył przód mam 6.25mm tył 5.72mm ale z tego jakieś 18tyś km mam po autostradach tygodniowo robiłem 3.5tyś km czasami 2 razy w tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś doświadczenie z oponkami Vredestein Ultrac Sessanta? Zastanawiam się nad takimi w rozmiarze 19".

 

Ja miałem w takim rozmiarze te oponki. Przód jeden sezon, tył 2 sezony i łyse ;)

 

A ile km w sezonie robiłeś? Jazda agresywna czy raczej normalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już rozglądam się za oponami letnimi czy ktoś miał może do czynienia z chińskimi, tajwańskimi lub koreańskimi: ovation, federal lub nexen?

Interesują mnie konkretnie modele VI-388, 595SS EVO, N8000.

Przebieg roczny do 5tyś, 90% miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.