Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja do tej pory mogę polecić P Zero Nero, dobrze klei na suchym i na mokrym, nie hałasuje, nie jest za twarda - jednym słowem jak dla mnie ideał, oprócz ceny :oops: Teraz przesiadka na Yoko S Drive (195 40 r 17) zobaczymy jak na tym sie będzie jeździć :-] Z pierwszych obserwacji Yoko ma bardzo ładny bieżnik :lol: i nie mówicie że to się nie liczy :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pro rider, Ale trakcja była ?

 

Tak, nawet na mokrym dawały radę.

 

[ Dodano: 26 Luty 2012, 19:16 ]

Ja do tej pory mogę polecić P Zero Nero, dobrze klei na suchym i na mokrym, nie hałasuje, nie jest za twarda - jednym słowem jak dla mnie ideał, oprócz ceny :oops: Teraz przesiadka na Yoko S Drive (195 40 r 17) zobaczymy jak na tym sie będzie jeździć :-] Z pierwszych obserwacji Yoko ma bardzo ładny bieżnik :lol: i nie mówicie że to się nie liczy :song:

 

Potwierdzam P Zero Nero nie hałasuje :)

dsc03050o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTRy też wychodziły na nich.

 

Co do zimówek, SottozeroII polecam, ale jeśli ktoś mało jeździ. Po 6kkm przód ma zauważalnie mniej bieżnika, muszę po sezonie pomierzyć ile tego ubyło. Trakcja na mokrym, jak i na śniegu bardzo dobra, z kopnego śniegu zawsze mnie wyciągały :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na takich "naleśnikach" dobrze Wam się jeździ? Profile 30-35-40 na nasze drogi? Ja mam 55 i na 50 na pewno nie zejdę. Fakt na autostradzie fajnie się leci, ale w miastach tyle łatanych odcinków, że hoho

 

1. Ja się przymierzam do Firestone TZ300, Falken ZE912 lub Kleber Dynaxer HP3. Które z tych 3 polecacie?

 

2. Z jakich sklepów interetowych korzystacie oprócz opony.pl, oponeo.pl i netcar? Chodzi mi o sprawdzone i godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na takich "naleśnikach" dobrze Wam się jeździ? Profile 30-35-40 na nasze drogi?

 

Od 4lat profilu powyżej 45 nie miałem na aucie, ostatnio 30 i zero problemów - tylko jedną skuchę miałem ///M w poboczu była wyrwa nie zauważyłem w porę mijając się z tirem przy 180km/h - wynik : dwie felgi pogięte i dwie opony szrot :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na takich "naleśnikach" dobrze Wam się jeździ? Profile 30-35-40 na nasze drogi? Ja mam 55 i na 50 na pewno nie zejdę. Fakt na autostradzie fajnie się leci, ale w miastach tyle łatanych odcinków, że hoho

 

1. Ja się przymierzam do Firestone TZ300, Falken ZE912 lub Kleber Dynaxer HP3. Które z tych 3 polecacie?

 

2. Z jakich sklepów interetowych korzystacie oprócz opony.pl, oponeo.pl i netcar? Chodzi mi o sprawdzone i godne polecenia.

 

U mnie na profilu 40 przy oponie 225 jeździło się dobrze, u mnie jeszcze jednym elementem pogarszającym komfort jest gwint KW który do miękkich nie należy :mrgreen: Wiadomo, na takich gumach trzeba uważać bo nie jest to balon typu 195/65/15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze 2 sezon na Barum Bravuris 2 i polecam :good:

 

Ja już mam kolejny komplet i muszę powiedzieć że stosunek jakość/cena bardzo dobry. Jak dla mnie tania i dobra opona zimowa. I dobrze się spisuje na mokrym i na śniegu.

 

A co do profili to panowie co kto lubi. Jedni mają skręcony gwint na maksa i profile 35 (znam taka osobę, opona 185 35 17). Ja osobiście lubię mieć twardo i nisko, wozić dwie osoby bo przy większej ilości zawsze coś obciera. Wybierać drogę na około bo gdzieś są progi zwalniające przez które nie da sie przejechać. Ale to trzeba lubić. Tego nie da się zrozumieć.

 

Osobiście kilka lat jeździłem na 205/40/17 i na gwinicie, nigdy żadnej felgi nie udało mi się skrzywić więc chyba się da, nawet w tej dziurawej Polsce :-]

 

Po za tym profil opony to procent szerokości więc nie ma co porównywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze 2 sezon na Barum Bravuris 2 i polecam :good:

 

Ja już mam kolejny komplet i muszę powiedzieć że stosunek jakość/cena bardzo dobry. Jak dla mnie tania i dobra opona zimowa. I dobrze się spisuje na mokrym i na śniegu.

 

A co do profili to panowie co kto lubi. Jedni mają skręcony gwint na maksa i profile 35 (znam taka osobę, opona 185 35 17). Ja osobiście lubię mieć twardo i nisko, wozić dwie osoby bo przy większej ilości zawsze coś obciera. Wybierać drogę na około bo gdzieś są progi zwalniające przez które nie da sie przejechać. Ale to trzeba lubić. Tego nie da się zrozumieć.

 

Osobiście kilka lat jeździłem na 205/40/17 i na gwinicie, nigdy żadnej felgi nie udało mi się skrzywić więc chyba się da, nawet w tej dziurawej Polsce :-]

 

Po za tym profil opony to procent szerokości więc nie ma co porównywać ;)

 

Lubię to :mrgreen::mrgreen:

 

Ja poprzedni sezon letni przejeździłem na oponach Dunlop Sp Sport 9000, jestem z nich zadowolony. Zimą użytkuje Falkeny HS439 i złego słowa również nie mogę powiedzieć, duża zasługa to pewnie napęd Quattro który mega pomoga :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na profilu 40 przy oponie 225 jeździło się dobrze

 

dla mnie ten rozmiar jest idealny przy prawie 9". chciałbym 215/40, żeby zejść niżej, ale szkoda mi felg, za dużo tych krawężników :<

 

co do opon to bardzo polecam michelin pilot sport :song:

świetnie mi się na nich jeździ 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.