Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Rainsporty mogą być dobrym wyborem dla tych którzy jeżdżą spokojnie max 5 tyś rocznie. Po roku (~15 tyś letnie) przód mniej niż 3mm, tył 5,5 ale wyząbkowane okrutnie, generalnie śmietnik i patrzę że nie tylko ja do takiego wniosku doszedłem bo kilka razy widziałem komplet na olxie 1-2 letnich opon poniżej 200zł przy cenie 1000zł za nowe w moim rozmiarze, a wysokość bieżnika w miarę świeżych opon na autach spotkanych na parkingu też jest przeważnie mizerna. 

Jest miękka i do ~5mm można powiedzieć że "dobrze" się spisuje na mokrym, innych plusów brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PROPER napisał:

W uniroyalach weźcie też pod uwagę że mimo że są sklasyfikowane jako opona sportowa to maja bardzo miekkie ściany boczne. Jest to wyczuwalne. Może Extra Load trochę pomoże.

Przy profilu 45-40 nie odczuwa się tak bardzo tego.Nie przesadzajmy z tym znikaniem Uniroyal robię rocznie około 30-35 tys rocznie po dwóch sezonach są ok.No chyba że ktoś z pod każdych świateł ogień to wszystko będzie znikało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rudi0018 napisał:

@xMarcin95x  Myślę, że rozwiałeś wszelkie wątpliwości 😉 jedno pytanie, a jak z hałasem w ventus prime 3 o wiele głośniej, czy do wytrzymania?
@Pływak  Ok, już wracam się kilka stron wstecz i czytam o fk510. 😉 

Przekonałem się nie raz, że nie warto ślepo kierowac się indeksem na etykiecie, bo to zależy od auta. Osobiście nie odczuwam jakiejkolwiek różnicy związanej z poziomem hałasu między jazdą na Uni a na hankookach. Dodam,, że jeżdżę na rozmiarze 205/55/16 91V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was pytanie, jak podchodzicie do "leciwości" opon zwłaszcza zimowych. Bo gdzieś się utarło, że żywotność zimówki to 5 lat. Czy warto zainwestować w nowe skoro na 5 letniej oponie jest 6mm bieżnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PROPER Ja kupiłem na tamten sezon letni do służbowego. Złego słowa nie mogę powiedzieć. Na razie bardzo spoko ale ja głównie smigam nim w mieście. Dressing i też ładnie siadają😂. Chodź na poprzednikach Nexenach ładniej😂😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Piszesz o Uniroyalach czy Ventus Prime 3? Uniroyala nie biorę, zastanawiam się jeszcze między VENTUSEM PRIME 3 a Good Year Efficient Grip Performance. Podobno ceny jeszcze trochę spadną także jeszcze poczekam. Z tym dressingiem też istotny argument 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was pytanie, jak podchodzicie do "leciwości" opon zwłaszcza zimowych. Bo gdzieś się utarło, że żywotność zimówki to 5 lat. Czy warto zainwestować w nowe skoro na 5 letniej oponie jest 6mm bieżnika?

Ja mam na jednym aucie dot 2011 i bieżnika 5,5mm. Teraz jeżdżę ostatnia zimę na nich. Patrze bardziej na to czy nie sa wyzobkowane, równo starte i czy nie sparciały. Jak opona dobrze wyglada to śmiało bym w niej jeździł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer ja stosuję zasadę 5 lat. Ostatnio jeździłem autem dziewczyny która miała 6letnie zimówki, poszły na śmietnik z względu na wjechanie do dziury, niby nie były tragiczne w jeździe po śniegu itp. 

Ale różnice odczułem jak założyłem jej ten sam model tylko świeży, auto stało się jakieś pewniejsze, ABS nie reagował tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja też na zimówce czuję różnicę. Myślę że trzeba liczyć tak 5 lat ale od daty założenia, bo dobrze przechowywane opony max. 24 miesiące +- w suchym magazynie (nie w blaszaku gdzie latem jest +60stopni) też są ok. Chociaż ja kupując staram się brać bieżacy DOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym teście masz prognozowane zużycie wiec można porównać do innych opon http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-15-inch-Summer-Tyre-Test.htm

Użytkowników bym nie pytał z prostej przyczyny, różne auta rożne style jazdy. Tak jak z Unioroyalem jednym idą w mgnieniu oka inni ponoć latami jeżdżą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak Dzięki za link. Trochę dziwi mnie przewaga Hankooka praktycznie w każdej kategorii. Albo jakiś "lobbing" był grany, albo rzeczywiście zainwestowali sporo i chcą wypromowac firmę mocno bardzo dobrym produktem.

Dodatkowo widzę że GoodYear ma 73dB a na etykiecie jest 68 i 69 w wersji XL. Hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2019 o 00:45, PROPER napisał:

Czy ktoś miał Goodyear efficientgrip performance? Jak z trwałością ? 

 

Ja mam z serii Goodyear Efficientgrip bez dopisku performance. 

Jak zrobią 30 000 to będzie cud. Auto 100 konne, 95% jazdy to trasa z prędkościami 90 - 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nie lada zagadkę jakie opony wybrać, z racji rozmiaru dość nietypowego szukam opon budżetowych.

Rozmiar to 205/50R16

Moje typy to: Barum Bravuris 3HM, oraz Kormoran Road Performance. Co sądzicie o tych oponach? Może macie jakieś swoje typy? 

Moc samochodu nieduża, ale jazda często na granicy przyczepności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, StreamHD napisał:

 

Ja mam z serii Goodyear Efficientgrip bez dopisku performance. 

Jak zrobią 30 000 to będzie cud. Auto 100 konne, 95% jazdy to trasa z prędkościami 90 - 140.

To bardzo słaby wynik zwłaszcza ze trasa. To jest starszy model i licze na to że poprawili to. W testach zużycia ten Performance nie odbiega od reszty. 

Miałem kiedyś na osi napędowej goodyeary f1 gsd3. Znikały w oczach ale kleiły jak złe po rozgrzaniu. No ale to inne zastosowanie opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie czy opony Michelin Primacy 4 225/45/17 naprawdę warte są takiej ceny ok. 410 zł za sztukę? Czy do toyoty auris 2 1.6 benzyna jazda raczej spokojna, 70% miasto warto założyć je? Może inne polecacie, chętnie rozważę inne propozycje. Przy zakupie miałem Continentale contipremiumcontact 5 ale już się skończyły i poszukuję czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PROPER napisał:

Biorę Goodyeary. Norauto ma aktualnie dobrą cenę. Wychodzi tak samo jak za Hankooka.

Promocja fajne, szkoda tylko, że Norauto nie podaje daty produkcji, a bez tego moja podejrzliwość bierze zawsze górę i mam wrażenia, że wyprzedają "leżaki magazynowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.