Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rudi0018 napisał:

Moje auto to Honda Accord VII 2.0. Na lato mam felgi 17" o szerokości 7". Do wiosny już bliżej niż dalej, dlatego czas poprosić was o pomoc w wyborze opon letnich. Zależy mi przede wszystkim na najlepszym stosunku ceny do jakości, oraz na jak największych przebiegach na tych oponach.

1. Po pierwsze zastanawiam się na wyborem rozmiaru opon, mam 3 typy 215/50; 225/50; 225/45, jaki Wy rozmiar polecilibyście? Wiem, że przy 7" szerokości felgi zalecany jest 215, ale można też wrzucić 225. Z tego co się orientowałem już cenowo najlepiej wychodzą 225/45. 
2. A drugie pytanie odnośnie jakiego producenta wybrać i jakie model? Wiem, że najlepszym wyborem jest Michelin Primacy 4, czytając różne testy, ale cena za komplet opon mnie powala. Chciałbym kupić coś tańszego, ale również dobrego, aby było bezpiecznie na mokrej nawierzchni. Zależy mi również na jak najdłuższym przebiegach opon, aby nie znikały w oczach, jak już napisałem wcześniej. Widziałem, że w temacie opon były polecane Dębice UHP2, ale nie wiem czy to dobry wybór. Jakie Wy macie dla mnie propozycje i ile kasy trzeba szykować na sensowny, "dobry" komplet opon? 

Bralbym na Twoim miejscu rozmiar 225/45r17. I celowałbym bym w opone Hankook Ventus Prime 3. Taka opona na pewno zrobi więcej kilometrów niż bardziej sportowa Ventus Evo 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudi0018 napisał:

Moje auto to Honda Accord VII 2.0. Na lato mam felgi 17" o szerokości 7". Do wiosny już bliżej niż dalej, dlatego czas poprosić was o pomoc w wyborze opon letnich. Zależy mi przede wszystkim na najlepszym stosunku ceny do jakości, oraz na jak największych przebiegach na tych oponach.

1. Po pierwsze zastanawiam się na wyborem rozmiaru opon, mam 3 typy 215/50; 225/50; 225/45, jaki Wy rozmiar polecilibyście? Wiem, że przy 7" szerokości felgi zalecany jest 215, ale można też wrzucić 225. Z tego co się orientowałem już cenowo najlepiej wychodzą 225/45. 
2. A drugie pytanie odnośnie jakiego producenta wybrać i jakie model? Wiem, że najlepszym wyborem jest Michelin Primacy 4, czytając różne testy, ale cena za komplet opon mnie powala. Chciałbym kupić coś tańszego, ale również dobrego, aby było bezpiecznie na mokrej nawierzchni. Zależy mi również na jak najdłuższym przebiegach opon, aby nie znikały w oczach, jak już napisałem wcześniej. Widziałem, że w temacie opon były polecane Dębice UHP2, ale nie wiem czy to dobry wybór. Jakie Wy macie dla mnie propozycje i ile kasy trzeba szykować na sensowny, "dobry" komplet opon? 

@Tomek1419 @W1Michal To też nie jest jakieś sportowe auto z 300-400 KM pod maską i nie ma potrzeby typowo sportowych gum, tym bardziej, że ja tym autem nie jeżdżę ciągle na czerwonym polu. Dlatego mi zależy na normalnych oponach, które każdy z Was założyłby do codziennie używanego samochodu w różnych warunkach i przy normalnych prędkościach i przyśpieszeniach. Dlatego też zależy mi na super stosunku ceny do jakości, aby był kompromis i w miarę aby sprawowały się na deszczu, a nie wcisnę hamulec a będzie leciał jak po lodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nikt nie pisze a tymbardziej ja o 400 KM czy sportowej jezdzie. Szukasz opon bezpiecznych na mokrym więc celuj w opony markowe. To że opona ma Sport w nazwie nie znaczy że ona jest jakaś Ultra wyczynowa. Jak Dunlop czy Hankook są nqdal za drogie to może sie określ czego szukasz i do jakiej kwoty ale wątpie abys kupił taniej opony ktore są dobre na mokrym. Hankook wypada bardzo dobrze cenowo. Ventus Prime 3 lub S1 Evo 2 obydwie są ok. Tania opona kompletnie sie nie sprawdza na mokrej drodze, cudów nie ma, jak coś jest tanie to jest kiepskie. Rozmiar masz taki jaki masz i opony kosztują. Z drugiej strony kupujesz raz na 3 czy 4 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal Bezpiecznych na mokrym, miałem na myśli to, aby radziły sobie podczas deszczu, tak jak już napisałem wcześniej, aby nie było tak, że hamuje, a auto jedzie jak po lodzie, ale też bez przesady z oponami Michelin w graniach 1800 zł za komplet. 

Ile muszę przeznaczyć na kupienie dobrego kompletu opon z dobrym kompromisem ceny do jakości? 1200 zł będzie mało czy wystarczająco? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rudi0018 napisał:

@W1Michal Bezpiecznych na mokrym, miałem na myśli to, aby radziły sobie podczas deszczu, tak jak już napisałem wcześniej, aby nie było tak, że hamuje, a auto jedzie jak po lodzie, ale też bez przesady z oponami Michelin w graniach 1800 zł za komplet. 

Ile muszę przeznaczyć na kupienie dobrego kompletu opon z dobrym kompromisem ceny do jakości? 1200 zł będzie mało czy wystarczająco? 

Mogę również polecić Vredestein Ultrac Satin. Bardzo fajna opona. Znajomi mają w podobnych autach je założone. Robią trasy co tydzień polska-niemcy i to przy ostrej jezdzie i nikt z nich jeszcze mie narzekał na opony. Wybór jest spory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jakie dystanse roczne robisz. I czy ten Accord ma być na dłużej.
Na tej podstawie ocenisz na ile lat ci te opony mają wystarczyć.
Wtedy dołożenie np. 400 złotych do naprawdę dobrych opon nie powinno chyba stanowić żadnego problemu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rudi0018 napisał:

@W1Michal Bezpiecznych na mokrym, miałem na myśli to, aby radziły sobie podczas deszczu, tak jak już napisałem wcześniej, aby nie było tak, że hamuje, a auto jedzie jak po lodzie, ale też bez przesady z oponami Michelin w graniach 1800 zł za komplet. 

Ile muszę przeznaczyć na kupienie dobrego kompletu opon z dobrym kompromisem ceny do jakości? 1200 zł będzie mało czy wystarczająco? 

Za 1200 zł Szukaj opon Hankooka tak jak pisałem już dwa razy 🙂 lepszych nie znajdziesz

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-ventus-prime3-k125-225-45-r17-94-v-xl-mfs#239865116

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_harry  Plany są, że Accord zostaje u mnie na co najmniej 5 najbliższych lat, nie wykluczone, że dłużej, a co po tym okresie, nie wykluczone, że jeśli dalej będzie się dobrze sprawował to po prostu zostawi go sobie mój tata, lub zostanie w rodzinie. 
Przebiegi roczne to około 12-15k km rocznie, ciężko powiedzieć ile dokładnie, ponieważ jest to moje pierwsze auto na wyłączność, teraz zrobiłem około 6-7k km przez 6 miesięcy, ale jest to w sumie okres jesienno-zimowy gdzie nie jeździłem motocyklem. 

@Michał126  Wiem, niestety to jest u mnie dyskwalifikuje i głównym kryterium jest najwyższy stosunek ceny do jakości, a nie jakieś wybitna jazda na mokrym, na mokrym mają się zachowywać normalnie i przewidywalnie, teraz nie skupiajcie się głównie, na tym mega bezpieczeństwie w deszczu, źle to napisałem. 

@W1Michal Jak z wytrzymałością opon? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem masz idealne warunki do zakupu opon premium.
Komplet akurat na pięć lat, pod względem wieku opony i przebiegu łącznego.
Wychodzi że musiałbyś dołożyć rocznie 100pln do kompletu za 1800/2000 0pn

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam się do zakupu opon w rozmiarze 215/50/17 lub 225/45/17 oczywiście letnich.

@Pływak ma rację rainsporty 3 to dobre opony jak robią przebiegi roczne 6-7 tys. Fajna opona ale szybko ginie. Jeździłem na takich. Zużycie bieżnika mnie osobiście nie przeszkadzało ale ja robię przebiegi ww. czyli 7tys rocznie.

Czyli co piszecie żeby szukać ventus prime 3 ...

Nie określam budżetu bo jest ruchomy. Fajnie jeśli będzie to 1300 ale 1600 też nie będzie problemem. Zastanawiam się tylko czy jest sens skoro 80% tego przebiegu rocznego to jazda po mieście.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie o ventus prime 3. Żona miała w służbowym i po 2 sezonach opona nadawała się na śmietnik. Kiedyś na deszczu też mnie wyhuśtały... Wolałbym dołożyć do premium albo poszukać coś innego może właśnie uniroyal bądź fulda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SylPio napisał:

Ja również przymierzam się do zakupu opon w rozmiarze 215/50/17 lub 225/45/17 oczywiście letnich.

@Pływak ma rację rainsporty 3 to dobre opony jak robią przebiegi roczne 6-7 tys. Fajna opona ale szybko ginie. Jeździłem na takich. Zużycie bieżnika mnie osobiście nie przeszkadzało ale ja robię przebiegi ww. czyli 7tys rocznie.

Czyli co piszecie żeby szukać ventus prime 3 ...

Nie określam budżetu bo jest ruchomy. Fajnie jeśli będzie to 1300 ale 1600 też nie będzie problemem. Zastanawiam się tylko czy jest sens skoro 80% tego przebiegu rocznego to jazda po mieście.

 

 

Bardzo dobrze napisałeś z tym budżetem, fajnie aby znaleźć najlepszy stosunek ceny do jakości w budżecie do 1200zł, ale jak będzie taka konieczność, bo nic sensownego w tym budżecie, to dołoży się. Ale zawsze można dokładać w nieskończoność, dlatego uważam, że trzeba trzymać się w graniach normy przy wyjściowym budżecie. 😉 

Więc Rainsporty3 odpadają, wiele osób wypowiada się, że znikają szybko. 

To samo co z kosmetykami ile ludzi tyle opinii 😄 Tylko najgorsze jest to, że ceny opon a ceny kosmetyków to spora różnica i w oponach ciężko mieć kilkanaście luźnych stówek na testy 😄 

Jeszce polecano mi 
Falken Azenis FK510, co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie że ludzie nie przychodzą na forum po radę.
Wpisują się i gniotą temat całymi dniami do obrzydzenia w nadziei usłyszenia jednogłośnego potwierdzenia swojego dokonanego już wcześniej wyboru.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, _harry napisał:

Czasem mam wrażenie że ludzie nie przychodzą na forum po radę.
Wpisują się i gniotą temat całymi dniami do obrzydzenia w nadziei usłyszenia jednogłośnego potwierdzenia swojego dokonanego już wcześniej wyboru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.