Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

To akurat nie byl real tylko biedronka 😂 Na moim miejscu raczej byś nie byl bo ktos z takim podejsciem raczej kupuje dizelki bo mniej palą, a nie sportowe auta bo do jazdy tez daje w koncu rade 😉 Chociaz jak bym zobaczyl auto o tych osiagach na jakis budzetowkach tanich to nie wiedzial bym czy sie smiac czy jednak płakać 😉 Kończę bo rozmowa z niektórymi to jak dyskusja ze slepym o kolorach. Ty o jednym on o drugi. Chcialem tylko zobrazować jak niemiarodajne sa opinie internetowych speców i jak zawszę najwiecej sie produkują miłośnicy budzetowek i wielosezonowek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak  dobrze zrozumialem ? Twierdzisz ze nie dobiera sie opony do mocy samochodu? Spoko rozumiem. Ale dla mnie przyczepnosc to przyczepnosc ale ja tutaj nie o tym. Ale zawsze paietajmy ze sprawny uklad hamulcowy jest NAJWAZNIEJSZY. I argument ze  w twojej wypasionej furze RS ( megane ) hamulce sa sprawne kolejnosci I tak nie zmienia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jesty temat o oponach czy o hamulcach? Bo już sie pogubiłem. Ktos pyta o opony to teraz zanim odpiszemy kup takie i takie to bedzie musiał podać jakie ma tarcze, klocki i czy plyn wymienia co dwa lata bo jak nie wymienil to nie ma sensu brac nowych opon. I tak moc dla mnie nie ma znaczenie przy wyborze klasy opony, a jedynie rozmiaru i parametrow jak nosnosc i indeks predkosci. Majac meganke z 1.2 pewnie kupil bym te same opony tylko w innym rozmiarze bo w wersji która mam nie moge stosowac mniejszych niz 18". Ale może zrobimy jakas tabele i spece z tego tematu okresla, ze wielosezonowki tylko do aut o mocy takiej i takiej. Klasa budżetowa do max mocy X, srednia do max mocy Y, a premium tylko jak masz Z KM?  Nie ma dla mnie czegos takiego jak priotytet waznosci w kwesti sprawności technicznej auta. Tak samo wazne jest zawieszenie, uklad hamulcowy, kierowniczy i tak samo wazne te 4 kawalki gumy bo to jedyne co łączy Ciebie i 1,5t zelastwa z podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak  nie chce bys zle mnie odebral. Temat o oponach I nikt.z nas nie ma tyle doswiadczenia by stwierdzac "dla mnie". Kazdy ma swoje kryteria I kazda opona ma swoje kryteria...

Kwestia na tyle indywidulana co twoje auto vs moc kogos auta. Chodzi mi o to ze mozemy dyskutowac na temat opon I tylko dyskutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pływak napisał:

Na moim miejscu raczej byś nie byl bo ktos z takim podejsciem raczej kupuje dizelki bo mniej palą, a nie sportowe auta bo do jazdy tez daje w koncu rade 😉 Chociaz jak bym zobaczyl auto o tych osiagach na jakis budzetowkach tanich to nie wiedzial bym czy sie smiac czy jednak płakać

Wolę diesla w vanie i mieć pakowny wóz niż śmieszne Megane, gdzie dostaje baty od Golfa R czy Audi S3 xD .

 

I trochę pokory człowieku- zachowujesz się jak dzieciak. Nie każdy ma do wydania tyle kapusty na opony co ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomas22 napisał:

@Pływak  nie chce bys zle mnie odebral. Temat o oponach I nikt.z nas nie ma tyle doswiadczenia by stwierdzac "dla mnie". Kazdy ma swoje kryteria I kazda opona ma swoje kryteria...

Kwestia na tyle indywidulana co twoje auto vs moc kogos auta. Chodzi mi o to ze mozemy dyskutowac na temat opon I tylko dyskutowac.

Zauważ dwa fakty, nie ja pierwszy wspomniałem o mocy swojego auta w kontekście opon i nie ja wspomniałem pierwszy o sprawnym układzie hamulcowym ;] Ponadto właśnie dlatego, że każdy ma indywidualne kryteria to napisałem na poprzedniej stronie, ze opieranie się na opinii anonimowych internetowych użytkowników jest bez sensu co zostało potwierdzone jeszcze szybciej niż przypuszczałem bo zaraz padły dwie kompletnie różne opinie na temat tej samej opony i która z tych opinii jest bardziej obiektywna?

10 minut temu, czarekcw napisał:

I trochę pokory człowieku- zachowujesz się jak dzieciak. Nie każdy ma do wydania tyle kapusty na opony co ty.

Wiesz co jest najgorsze? Jak się komuś coś wydaje... Jak być uważnie śledził temat to byś zauważył, że aktualnie mam opony, które cenowo zaklasyfikowane są do klasy średniej natomiast w wielu testów wynika, że parametrowo nie odstaja od topowych opon no ale tak to jest jak ktoś się wtrąci do dyskusji, a tak naprawdę nie ma się nic konstruktywnego do dodania.

 

10 minut temu, czarekcw napisał:

Wolę diesla w vanie i mieć pakowny wóz niż śmieszne Megane, gdzie dostaje baty od Golfa R czy Audi S3 xD .

Mógłbym napisać, ze golf R dostaje baty od Porsche bo mniej więcej taka sama przepaść cenowa dzieli Megane 3 RS od Golfa 7R co golfa 7R od Porsche ale pewnie i tak nie zrozumiesz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Golf R jest sportowym autem czy hot hatchem jak Megane RS? Nie wiedziałem, że Golfa można porównać do Porsche zamiast do właśnie A3, Megane, Civic. Właśnie widzę, jak możemy dyskutować o motoryzacji 😄 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, ze Chińczyk zrobi dokładnie to za co mu się zapłaci. Jak duży koncern dostarczy im technologie i odpowiednio zapłaci to produkt nie będzie odbiegał standardem od produktów Europejskich. Gorzej jak Chińczycy sami muszą zadbać o technologię i chcą jeszcze zrobić to po kosztach. Osobiście marki nie znam zupełnie tak rzuciłem okiem na ceny i trudno mi uwierzyć, ze opona która w rozmiarze 18" kosztuje 200zł może być dobra 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.07.2018 o 19:10, Pływak napisał:

Frigo HP2 to zupełnie inna seria do Frigo 2 obie są nadal produkowane równolegle i Frigo 2 nigdy nie było poprzednikiem serii HP. Ludzie często mylą Frigo HP2 ze zwykłym Frigo 2.

I tu jest dylemat co wybrać,  Nokian WR D4 czy Frigo HP2. Potrzebuję 2szt opon, Frigo HP2 wychodzą 200zł taniej za 2 szt niż Nokian WR D4 . Czy warto dopłacić do Nokianów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę na frigo 2 ( nie hp 2) i starcza. Są głośne to na pewno ale jak posypie trochę śnieg to też nie ma co się bać :D Nokiany bardzo dobre opony ale z tego co pamiętam wr d3/d4 były robione typowo na warunki jak w Finlandii czyli śnieg śnieg i śnieg. A nokiany wr a4 to bardziej oponki szosowe. Proszę mnie poprawić jeśli mówię herezję ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.