Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam UG7+ na zimę i nie narzekam 8-)

 

ja na jednym mam UG7 a na drugim UG7+ i rowniez sobie obie chwale.

na jednym z poprzednich aut rowniez je mialem i cenilem je bardziej niz dunlopy ktore mialem pozniej.

 

Rownie dobre zdanie mam tez o Scorpionach Snow&Ice - super trakcje maja, a polaczeniu z 4x4 to jestem krolem wszystkich zasp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4WD waży pod 2t - ale są i takie w ramach kategorii B, które ważą pod

3t, więc może nie napiszę, że mam ciężkie 4WD... ;)

 

moje na pusto wazy ponad 2,5t ;)

 

rozumiem, że odnosisz się do sytuacji gdy napędzane są 4 koła (taką, czy inną technologią)

 

od poczatku mowimy o 4x4, ale dla mnie 4x4 jest tylko jedno ;-)

to o ktorym piszesz Ty to takie FWD+ bo wiecej/czesciej jezdzisz przodem niz 4x4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie mam zamiar kupić opony zimowe. Moje propozycje:

1. Nokian WR A3

2. Goodyear UG8

Rozmiar 205/55/16.

Co wybralibyście? A może coś lepszego w tej cenie?

 

a może Vredestein Snowtrac 3 ?

dla mnie jak najbardziej :good: wcześniej miałem GY UG7 i nie mam się do czego przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest chyba o oponach, ktore polecamy a nie o tym czy bardziej drze mi się przednia oś, tylnia oś bo ładuję na tył dużo grubasów, czy przy napędzie na cztery koła niezależnie od tego czy mam napęd ze szperą, Haldexem, Torsenem, sprzęgłem wielopłytkowym opona mi się gdzieś szybciej kończy, czy dojazd do mojego domu jest ze żwiru, asfaltu z domieszką betonu czy mój asfalt jest dogrzany, niedogrzany, z jakim naciskiem w Niutonach naciskam na pedał hamulca, gazu, etc.

 

Pomijając fakt, że są to Luźne temat zaraz zejdzie na wyższość napędu quattro, nad rozwiazaniem BMW, Subaru czy Mercedesa, po drodze zahaczymy o podśmianie się z VW a skończymy na Smoleńsku i zapiciu żalu, że Polakom i Holendrom na Euro nie poszło. Ludwiku Dorn i Psie Sabo nie idźcie tą drogą :evil:

 

Edit: za byka ortograficznego przepraszam: powinno być "zahaczymy" a nie "zachaczymy". Więcej grzechów nie pamiętam a Ciebie Ojcze duchowny proszę o pokutę i rozgrzeszenie jak to jest praktykowane przy konfesjonale (nie tym z forum Subaru, rzecz jasna) :oops::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie mam zamiar kupić opony zimowe. Moje propozycje:

1. Nokian WR A3

2. Goodyear UG8

Rozmiar 205/55/16.

Co wybralibyście? A może coś lepszego w tej cenie?

 

W ostatnią zimę kupiłem Goodyear'y UG8. Przejeździłem ~3tys km, trochę po śniegu, trochę po mokrym. Opony rewelacyjne i ciężko będzie znaleźć lepsze (chyba, że porównywalne). Można pisać w samych superlatywach o nich więc napisze tylko, że są bardzo ciche.

 

Drugi raz bym ich nie kupił tylko dlatego, że dla porównania wziął bym Micheliny Alpin 4 lub Contrinentale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią zimę kupiłem Goodyear'y UG8. Przejeździłem ~3tys km, trochę po śniegu, trochę po mokrym. Opony rewelacyjne i ciężko będzie znaleźć lepsze (chyba, że porównywalne). Można pisać w samych superlatywach o nich więc napisze tylko, że są bardzo ciche.

 

Drugi raz bym ich nie kupił tylko dlatego, że dla porównania wziął bym Micheliny Alpin 4 lub Contrinentale.

 

Rankingi 2012 obstawiały Continentale ContiWinterContact na przemian z Goodyear UG8. Kupiłem te drugie. Ciężko o lepsze :good:

Zimowe GY są dużooo cichsze od letnich GY eagle, które imo są porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią zimę kupiłem Goodyear'y UG8. Przejeździłem ~3tys km, trochę po śniegu, trochę po mokrym. Opony rewelacyjne i ciężko będzie znaleźć lepsze (chyba, że porównywalne). Można pisać w samych superlatywach o nich więc napisze tylko, że są bardzo ciche.

 

Drugi raz bym ich nie kupił tylko dlatego, że dla porównania wziął bym Micheliny Alpin 4 lub Contrinentale.

 

Rankingi 2012 obstawiały Continentale ContiWinterContact na przemian z Goodyear UG8. Kupiłem te drugie. Ciężko o lepsze :good:

Zimowe GY są dużooo cichsze od letnich GY eagle, które imo są porażką.

 

 

Nie traktuj tego jako obrazy do Twojej osoby :)

 

Ale wiesz jak jest z rankingami? Test robią Niemcy wygrywa niemiecka, Francuzi francuska, Polacy - Dębica jest 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony wymienione :mrgreen: a tak przy okazji zdecydowanie polecam warsztat wulkanizacyjny w Wołominie na ul. Gdyńskiej 39 :shock::good:

Czystość sterylna, prace przy podnoszeniu auta, demontażu kól itd.. - jak przy zgniłym jajku :kox::D

Maszyny, wyważarki etc chyba ze Star Treka... :shock::song:

W sumie tak powinno być wszędzie, ale jak wiemy, bywa inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie opony Goodyear Eagle F1 dogorywają (bieżnik na równo ze znacznikami) więc niestety jestem zmuszony zakupić nowe gumy. Waham się pomiędzy Uniroyal Rainsport 2 a VREDESTEIN SPORTRAC 3 i tutaj pytanie czy Ktoś jeździ na tych gumach lub coś słyszał? Opinie są bardzo pochlebne a w 2011 w teście ADAC w rozmiarze 195/65 R15 zajęły pierwsze miejsce. Dodam tylko, że u siebie mam rozmiar 205/55 R16. Czy ewentualnie polecicie coś innego? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opony Goodyear Eagle F1 dogorywają (bieżnik na równo ze znacznikami) więc niestety jestem zmuszony zakupić nowe gumy. Waham się pomiędzy Uniroyal Rainexpert 2 a VREDESTEIN SPORTRAC 3 i tutaj pytanie czy Ktoś jeździ na tych gumach lub coś słyszał? Opinie są bardzo pochlebne a w 2011 w teście ADAC w rozmiarze 195/65 R15 zajęły pierwsze miejsce. Dodam tylko, że u siebie mam rozmiar 205/55 R16. Czy ewentualnie polecicie coś innego? Pozdrawiam :)

 

Brat w tym roku założył uniroyala, chyba najtańsza z tych markowych, fajnie się na niej jeździ, jeździłem i nie mam nic do zarzucenia zarówno na mokrym jak i na suchym.

 

Z tym, że u siebie jeżdzę na 225/45 r17 a brat ma 195/65 r15 więc ciężko dokładnie porównać, ale moim zdaniem jest jak najbardziej OK :D

 

Zastanawiał się też nad Vredestein ale "gumolep" mówił, że bardzo szybko się zużywają... "znikają w oczach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zmieścić w kwocie do 450 zł za oponę. W Intercarsie te Vredesteiny można wyrwać za 397 więc jest to niezła cena. A Conti to Premium Contact 2 tak?

 

[ Dodano: 21 Sierpień 2012, 21:45 ]

Horas91, brat ma u siebie w A6 na przodzie Uniroyala Rainsport 2 ale dla mnie to jakoś pływa za bardzo. Chciałbym opony na których pojeżdżę trochę dłużej bo na tych F1-nkach niecałe 3 sezony zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.