Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 3% różnicy w średnicy koła. Ogólnie nie poleca się odchyłki większej niż 2%. Nic sie pewnie nie stanie jak zamontujesz pomijając jeszcze większe przekłamania licznika i to, ze auto będzie ciut niżej jednak ja bym nie kombinował. Ewentualnie 185/60R15 odchyłka ok 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybór padł na KLEBER Krisalp Hp33 w rozmiarze 205/60 R16. Cena za szt 270zł - 1080zł kpl.

Oponie opona zbiera bardzo dobre. Cena do jakości też ok :) zobaczymy jak będzie się sprawować tej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nie kupiłem zimówek :/ Całe szczęście producent auta zawęził wybór tylko do dwóch rozmiarów czyli 225/40R18 i 235/40R18 wiec chociaż tutaj decyzja będzie łatwiejsza :lol:

Wczoraj z przed nosa ktoś mi ściągnął Dunlopy Winter Sport 5 który były po 1600zł komplet czyli mega tanio jak za ten rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SylPio napisał:

Jaka fiesta, jaki siknik ?

Mozesz sobie spokojnie zobaczyc zamienniki... Nawet 14 wchodza w gre i pewnie beda jeszcze tansze. Fiesta mk7 ? Fabryka dawala 195/50 na 15 w normalnej wersji.

Fiesta mk7 siilnik 1.25 No własnie znalazłem że fabrycznie wychodziły 195/55/15 - i takie własnie teraz mam założone letnie i się zastanawiam czy takie same brać czy 195/50/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze ja mam rowniez fieste mk7 z silnikiem 1.25. Na slupku sa oznaczenia rozmiarow opon. Ja fabrycznie mialem 195/50 r15. Natomiast zimowki brane byly po przeliczeniu przez odpowiednie kalkulatory oraz informacje z ksiazki serwisowej, instrukcji. Zimowki mam na alufelgach 14, 175/65.
14 wygladaja zle w przypadku moich alusow anzio light ale poki co nie bede zmienial. Przeliczeniowo srednica praktycznie identyczna. IMG_20171031_145510.jpg

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie które oponki wybrać mam do wyboru 165/70 r13:

Barum Polaris 3 2017r 508zł

Debica Frigo 2 2017r 540zł

Nokian wr d3 z 2016r. 550zł gość kupił zły rozmiar i tak mu  rok przeleżały produkcja rosyjska

Laufenn I Fit 2017r. 516zł

Które waszym zdaniem są godne i najlepiej na zimowe warunki, jazda miejska woj. Świetokrzyskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, wilk30 napisał:

Barum Polaris 3

Mam takie kupilem 3 lata temu i teraz beda 3 zime jezdzic. Nie mam co do nich nic do zarzucenia  :P jazda 70% miasto.  W sniegu dobrze sie kopia i zawsze wychodzilem bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jagmar napisał:

Fiesta mk7 siilnik 1.25 No własnie znalazłem że fabrycznie wychodziły 195/55/15 - i takie własnie teraz mam założone letnie i się zastanawiam czy takie same brać czy 195/50/15

Bierz 185/60r15. Miałem ten sam problem z V40, letnie drogie 195/55r15, a na zimę tańsze jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie które oponki wybrać mam do wyboru 165/70 r13:
Barum Polaris 3 2017r 508zł
Debica Frigo 2 2017r 540zł
Nokian wr d3 z 2016r. 550zł gość kupił zły rozmiar i tak mu  rok przeleżały produkcja rosyjska
Laufenn I Fit 2017r. 516zł
Które waszym zdaniem są godne i najlepiej na zimowe warunki, jazda miejska woj. Świetokrzyskie
Nokian to najlepsza opona z tych które podałeś. Fakt faktem wyprodukowane w Rosji aczkolwiek firma jest fińska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem 150km na nowych oponach i już mogę powiedzieć, że są bardzo ciche. Warunki chłodno-mokre

 

Mowa a Goodyear Ultragrip 9  165/90/R15

W stosunku do letnich GoodYear Efficent Grip 205/45 R16 to są chyba nawet cichsze ( a te miały być bardzo ciche jak na letnie )

Jestem bardzo miło zaskoczony niską emisją hałasu ale najważniejsze przed nimi. Póki co wiem też, że na mokrym w temperaturze +/- 5 stopni trzymają się doskonale trasy. Czuć wręcz tą silną przyczepność. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do dyskusji z poprzednich stron odnośnie tego gdzie kupować opony. To właśnie zamówiłem na allegro komplet Dunlop Winter Sport 5 w rozmiarze 225/40R18 jakieś 600zł taniej niż na największym oponiarskim portalu na O ;) Do końca tygodnia powinny dojść wiec dam znać czy wszystko z nimi ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, ze zoszczedzic mozna rowniez na tanich oponach. Kolega kupowal do auta pracownika letnie opony kormorana i zaoszczedzil 200 zl ( na komolecie)kupujac dokladnie to samo (rowniez rocznikowo) w jednym z serwisow aukcyjnych wzgledem znanego sklepu o...eo.

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop będzie dobrze kleił. Moim zdaniem Dunlopy są niedoceniane. To są opony w typie Nokianów - mokro i śnieg bardzo dobrze, a na dodatek ciche. Zresztą dziwnym trafem koncern-matka zarówno Dunlopa, jak i Dębicy, upodobnił ostatni hit spod znaku Dębicy do Dunlopów, a nie Goodyearów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany kupiłem nówki letnie :D . Dawno nie jeździłem na Continentalu, ale dostałem bardzo duży upust na ContiEcoContact 5, 215/60/17 tyle że poczekają do wiosny. Ma ktoś może doświadczenie z tą oponą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał126 napisał:

Dunlop będzie dobrze kleił. Moim zdaniem Dunlopy są niedoceniane. To są opony w typie Nokianów - mokro i śnieg bardzo dobrze, a na dodatek ciche. Zresztą dziwnym trafem koncern-matka zarówno Dunlopa, jak i Dębicy, upodobnił ostatni hit spod znaku Dębicy do Dunlopów, a nie Goodyearów. :D

Zależy przez kogo niedoceniane bo w testach zbierają bardzo dobre noty. Np. w tegorocznym teście w dokładnie tym rozmiarze, który potrzebowałem zajęły drugie miejsce http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-AMS-Performance-18-inch-Winter-Tyre-Test.htm To raczej mi się wydaje, ze właśnie nokian trochę na wyrost doceniany bo gdzie się na forum nie wejdzie to na hasło zimówki z automatu padają odpowiedzi, że Nokian, a ja przewertowałem sporo testów i w większości testów z ostatnich lat są poza podium. Swoją droga ciekawe jak odczucia po przesiadce z Dębicy HP2 czy spora będzie różnica. W końcu Dębica to klasa ekonomiczna, która moim zdaniem spokojnie może aspirować do średniej, a dunlop to już najwyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyborach są niedoceniane. Niespecjalnie popularne, no. Z kolei jak ktoś mówi "premium", to przeważnie pada Continental.

Co do Nokianów. Przedwczoraj się zabrałem za czyszczenie i dressingowanie przed założeniem. Ogólnie to ich nie dressingowałem zeszłej zimy. A tu ciach, ExceDe 1:4, za jednym zamachem wszystko zeszło i kropelkowały praktycznie jak po dressingu. :D Nie wiem czy tyle silikonu na nich jest, czy co, ale chyba tak, bo w ogóle są jakieś takie miękkie w dotyku.

Ja w kwestii Nokian vs. Dunlop mogę powiedzieć tyle, że mam w domu jeden komplet Nokianów (WR D4) i trzy Dunlopów (1x Winter Sport 3D i 2x Winter Sport 4D, w tym jeden na wieczne leżakowanie) i to są opony po jednych pieniądzach. Jeździ się bardzo podobnie, akustycznie też podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.