Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, coś przystępne cenowo w rozmiarze 205/45 lub 215/40 r17? Oczywiście na lato

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Ja z wlasnego doswiadczenia jesli chce zeby bylo tanio a nie badziewie to tylko NEXEN :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ubywało Ci za szybko mięsa z tych RainSportów? :) Uniroyal jest super, ale nie pod tym względem - ja w przednich RainExpertach po dwóch mało intensywnych sezonach w, hm, średnio mocnym (ale nie mułowatym!) aucie (C3 1.4i) już widzę wyraźnie zużycie, abstrahując od tego, że zużyte są nierówno po ustawieniu zbieżności przez jednego partacza.

 

Ubywało jak w każdej gumie o miękkiej mieszance w dodatku były w miarę głośnie przy szerokości 225 ale P Zero są pod tym względem mocno zbliżone. Jak opona jest cicha i wolno się zużywa to przeważnie jest z twardej mieszanki, a wtedy przyczepność na mokrym jest słaba. Miałem też kiedyś Nankang NS-2 ponoć jeden z lepszych chińczyków mnóstwo wiary w necie zachwalało. Jego jedynymi zaletami była właśnie cisza i trwałość, a jak popadało to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś przystępne cenowo w rozmiarze 205/45 lub 215/40 r17? Oczywiście na lato

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Ja z wlasnego doswiadczenia jesli chce zeby bylo tanio a nie badziewie to tylko NEXEN :good:

Dzięki ale tutaj nie patrze na tanio... Jeżdżąc kolo 40-50tys rocznie ciężko oszczędzać na takich rzeczach jak opony, hamulce czy olej :)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chinczykach własnie najgorzej jest na mokrym. I to na każdych. Dlatego to shit którego sie nie powinno kupować. Samm mam Premium Contacty i zrobiłem na nich 25 000 i jeszcze zrobie drugie tyle spokojnie. Ale premium to nie sport, może sie róznią mieszanką, no i spokojnie jezdze. Niestety sportów w moim rozmiarze nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest torsen, więc ciężko zerwać przyczepność, a i opony zużywają się równomiernie ;)

Ale dzięki za chęć pomocy :good:

Samego mnie temat ciekawi :D Powiem tak: z mojego życiowego doświadczenia wynika, że najwolniej zużywające się opony to Micheliny. To w sumie jest zasada - próba zawiera samochodowe Primacy HP (dwa komplety), Primacy 3 i motocyklowe Pilot Sporty, Pilot Streety i Pilot Powery. Na Pilot Sporty przelatałem 24 tys., aż je dojechałem do znaczników, kiedy w tych samych sprzętach montowane również fabrycznie Pirelli Sport Demony kończyły się przy 15-16 tys. Nie chodzi mi jednak o wartości nominalne, tylko o pewną zasadę.

 

Dlatego samochodowymi Pilot Sportami bym się zainteresował. Ale pytaj dalej. To luźna propozycja.

 

na chinczykach własnie najgorzej jest na mokrym. I to na każdych. Dlatego to shit którego sie nie powinno kupować. Samm mam Premium Contacty i zrobiłem na nich 25 000 i jeszcze zrobie drugie tyle spokojnie. Ale premium to nie sport, może sie róznią mieszanką, no i spokojnie jezdze. Niestety sportów w moim rozmiarze nie było

Jak na każdych dziadowskich oponach. Trzymać na suchym to nie sztuka. Na Dębicy Frigo 2 też na suchym jeździ się normalnie (oprócz tego że huczy jak w pociągu), na śniegu gryzie z racji rzeźby bieżnika, a na lekko mokrym można się zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chinczykach własnie najgorzej jest na mokrym. I to na każdych. Dlatego to shit którego sie nie powinno kupować. Samm mam Premium Contacty i zrobiłem na nich 25 000 i jeszcze zrobie drugie tyle spokojnie. Ale premium to nie sport, może sie róznią mieszanką, no i spokojnie jezdze. Niestety sportów w moim rozmiarze nie było
NEXEN to nie Chinska tylko Koreanska firma a to spora roznica :acute: Montuja je na pierwszy montaz tacy producenci jak KIA a nawet Renault w niektorych modelach,a wiec to nie ten segment
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś przystępne cenowo w rozmiarze 205/45 lub 215/40 r17? Oczywiście na lato

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Ja z wlasnego doswiadczenia jesli chce zeby bylo tanio a nie badziewie to tylko NEXEN :good:

Dzięki ale tutaj nie patrze na tanio... Jeżdżąc kolo 40-50tys rocznie ciężko oszczędzać na takich rzeczach jak opony, hamulce czy olej :)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Napisales cos przystepne cenowo :o Bo jesli ciezko oszczedzac na takich rzeczach to bierz renomowane marki jak Continental,michelin,bridgestone,pirelli....i napewno bedziesz zadowolony :good:

 

Dodane po 2 minutach 51 sekundach:

I Skoda we Fabii i Octavii, ale tylko w biedawersjach. ;) Tak samo Kumho.
Dokladnie :) renomowani producenci nie daja na pierwszy montaz chinskiego badziewia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zaklinać rzeczywistości, że opona za połowę ceny tych z najwyższej półki będzie porównywalna, ale rzeczywiście, nie są to chińskie gumy, a np. smartfona z Korei to ma pewnie połowa społeczeństwa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
691399 Montuja je na pierwszy montaz tacy producenci jak KIA a nawet Renault w niektorych modelach,a wiec to nie ten segment

To, że jacyś producenci montują te opony to wcale nie znaczy, że są och i ach :P Raczej znaczy to tyle, że dostali na nie bardzo dobrą cenę :P

 

[ref]daniel87[/ref], przy tym rozmiarze raczej każda opona z segmentu "premium" będzie miała podobną cenę :) Ja bym poszedł w ContiSportContact 5. Już chyba nie kupię nigdy innych gum do samochodu, chyba, że nie będzie w rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

691399 Montuja je na pierwszy montaz tacy producenci jak KIA a nawet Renault w niektorych modelach,a wiec to nie ten segment

To, że jacyś producenci montują te opony to wcale nie znaczy, że są och i ach :P Raczej znaczy to tyle, że dostali na nie bardzo dobrą cenę :P

To dlaczego skądinąd moderator forum KA polecał swojego czasu dalekowschodnie (ale z tego gorszego Dalekiego Wschodu) wyroby marki Imperial, skoro potencjalnie byłyby jeszcze tańsze? :-]

 

To, że takie firmy jak Nexen, Kumho, czy - żeby daleko nie szukać - Filtron coś dostarczają na pierwszy montaż, oznacza tylko tyle, że to coś musi sobą reprezentować jakąś wartość, przynajmniej w wersji dla podmiotu montującego. :)

 

Co byście polecili do C3 Picasso w rozmiarze 205/45/17 :?: Rocznie ~18kkm raczej spokojnej jazdy. Citroen na wlepce poleca Michelin pilot exalto 2, ale cena za szt. lekko z kosmosu jak do HDI 90KM :D

Pirelli P7, powinny być tańsze, fajne gumy, jeżeli ktoś ich nie używa do upalania mocnych aut w zastępstwie np. miększych Pilot Sportów. :) Trwałość bardzo na plus, tak w poprzedniej wersji, jak teraz jako Cinturato P7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

691399 Montuja je na pierwszy montaz tacy producenci jak KIA a nawet Renault w niektorych modelach,a wiec to nie ten segment

To, że jacyś producenci montują te opony to wcale nie znaczy, że są och i ach :P Raczej znaczy to tyle, że dostali na nie bardzo dobrą cenę :P

 

[ref]daniel87[/ref], przy tym rozmiarze raczej każda opona z segmentu "premium" będzie miała podobną cenę :)

och i ach może nie,ale napewno są solidne.Żaden producent nie będzie na pierwszy montaz dawać jakiejś chinszczyzny o niewiadomej jakości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie, nigdzie nie napisałem, że te konkretne opony marki Nexen to dno. Po prostu mam oczy i widzę, że duże korporacje, a takimi są koncerny samochodowe oszczędzają na czym i kiedy tylko mogą. A montaż opon Nexen zamiast Dunlop, Bridgestone, Continental w Europejskich markach o tym dobitnie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref], nie wiem kto i co polecał. Osobiście nie oszczędzam na oponach i nie dla mnie produkty z tego segmentu.

Pajko zimówki Imperial, twierdząc nawet, że są lepsze od markowych (bodajże Michelin). Moja praktyka każe mi poddać pod wątpliwość taki osąd. Chciałem w ten sposób po prostu wykluczyć występowanie zjawiska montowania do samochodów w fabryce przypadkowych komponentów. Ja też nie oszczędzam na oponach, zwłaszcza motocyklowych, chociaż i w samochodach (swoich i nie) się rozbestwiam i np. na rzecz ciszy jestem w stanie mając dwa produkty o jednakowych walorach trakcyjnych wybrać ten droższy, a lepszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]Michał126[/ref], oczywiście jestem powiedzmy w na tyle komfortowej sytuacji, że stać mnie na zmianę opon we właściwym rozmiarze raz na parę lat. Domyślam się, że jakby moja sytuacja materialna była znacznie inna to kombinowałbym by zaoszczędzić na wszystkim co się da. Na oponach zapewne też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklepopon.com - bezpieczny wybór?

Nie wiem, ale luknij do oficjalnego sklepu Allegro, jeżeli masz jakiś popularny rozmiar. Ja tam kupiłem 175/65 R14 za bodajże 185 zł/szt. 4 października. Przesyłka darmo i pojutrze miałem je u siebie. :)

 

Co do samych opon - jeżdżę już dwa miesiące, akurat mamy dość śnieżną zimę i naprawdę trudno mi wskazać jakiś konkretny mankament, który by mnie wkurzał. Może opory toczenia trzeba potraktować z przymrużeniem oka, bo średnie na komputerze wzrosło w porównaniu z ~wrześniem o około litr, ale też jest zimno, auto jeździ dłużej niezagrzane, et cetera. Na suchym jak to na suchym, na mokrym jak na zimówkę wypas, ale to na śniegu idą jak złe - grzebią się ekstra, a auto małe, lekkie, bez quattro, bez kontroli trakcji i tego typu przyjemności. Nie żałuję, że dołożyłem stówę w porównaniu do Dębicy Frigo 2. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.