Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

to po co pytasz o nowy model który wyszedł w sierpniu i nikt na tym zimą nie mógł jeszcze jezdzić ? nikt ci opinii o nowej dębicy nie napisze bo nikt na tym zimą nie latał jeszcze.

Tak samo jak na ContiWinterContact TS860 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który już testy wygrywał w tamtym roku :E

 

Ale jeździł po mokrym, o czym najwięcej spiny w temacie Dębicy było. I jest dobrze a napewno dużo lepiej niż w starym Frigo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że Auto Bild już okrzyknął ją królową zimy, bo podobno nawet wywieźli je do Nowej Zelandii i sprawdzili. :D

 

Przy całym moim sceptycyźmie do Dębicy, to jest jednak Good Year, więc jakieś know-how w tym musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674669

Przy całym moim sceptycyźmie do Dębicy, to jest jednak Good Year, więc jakieś know-how w tym musi być.

 

Dokładnie. Duże koncerny przejęły rodzime marki , i tak w grupie Continentala mamy np. Barum, Matador , Uniroyal , Semperit . W grupie Michelin Kleber, BF Goodrich, Riken, Taurus, Kormoran. A u Goodyera np. Dunlop, Dębica, Fulda, Sava. Czasami producent pozycjonuje je wyżej lub niżej od swojej, ale jakieś standardy i jakość muszą być trzymane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania bieżnika i konstrukcji samej opony pewnie tak, ale materiały tutaj grają kluczową rolę. Więc pewnie w niżej klasyfikowanych submarkach idą jakieś mieszanki gumy pogarszające właściwości jezdne. Mam opony Rikena Maystorm 2b2 ponoć z bieżnikiem Michelin sprzed kilku lat, ale prowadzenie auta na mokrym na tej oponie jest lekko mówiąc tragiczne, pomimo wielu opinii i ocen na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Dębice Frigo HP2 w tym sezonie na zimę, założone już teraz bo na moich letnich Chińczykach (czy tam oponach z Serbii - w rodowód zaglądałem, ale nie pamietam) nie dało się jeździć.

 

Śniegu jeszcze nie było, ale na mokrym zachowują sie bardzo dobrze, są stosunkowo ciche (przy 130 delikatnie "zagwizdają" ale potem o dziwo wracają do normalnego poziomu głośności).

 

Powiem tak - zależy ile i gdzie kto jeździ, ale komplet 16" w okolicach 900 zł to naprawdę dobra kasa za te opony. Sam zastanawiałem się nad Nokianem, ale po recenzjach i cenie padło na HP2. Jak narazie - 100% zadowolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była tu też kiedyś polemiza nt. kupna opon przed sezonem a ich cena, tak z ciekawości sobie zerknąłem (wydaje mi się, że to odpowiedni czas na kupno zimówek, przez co ceny mogą rosnąć)

 

oponafelga.pl, Nokian WRD4 205/55/16:

28.07 - 1120zł

28.10 - 1172zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki masz rozmiar konkretnie ale 205/55/16 Nokiana kosztuje 1150 zł więc nie wiele więcej. Więc czy ta dębica to taka okazja cenowa to bym nie powiedział.

Ja bym nie powiedział że Nokian to taka okazja ale nie wiem dlaczego na polskim podwórku panuje przekonanie o mega jayebistości tych opon. Bo ze Skandynawii :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675037 nie wiem dlaczego na polskim podwórku panuje przekonanie o mega jayebistości tych opon. Bo ze Skandynawii

 

czymś sugerować się trzeba (nie wnikam kupione testy, czy nie kupione), ale oprócz tego widziałem jeszcze jeden test gdzie Nokian był wysoko..

 

W Auto MOTO nr 11/2016 jest test opon zimowych w rozmiarze 205/55 R16

 

1. Continental WinterContact TS 860 - 412 pkt

2. Nokian Wr D4 - 387 pkt

3. Pirelli Cinturato Winter - 378 pkt

4. Goodyear UltraGrip 9 - 376 pkt

4. Michelin CrossClimate - 376 pkt - opona całoroczna

4. Michelin Alpin 5 - 376 pkt

7. Dunlop WInter Sport 5 - 367 pkt

8. Hankook Winter i cept RS2 - 363 pkt

9. Nexen WinGuard SnowG WH2 - 341 pkt

9. Bridgeatone Blizzak LM001 - 341 pkt

11. Kumho WinterCraft WP71 - 309 pkt

12. Vredestein Wintrac Xtreme S - 307 pkt

13. GT Radial Champiro WinterPro HP - 305 pkt

14. Westlake SW618 - 249 pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział że Nokian to taka okazja ale nie wiem dlaczego na polskim podwórku panuje przekonanie o mega jayebistości tych opon. Bo ze Skandynawii :kox:

Panuje przekonanie że jeden konkretny model zimówek WR D4 jest zajebisty, ponieważ w praktyce, na drodze jest zajebisty czy Ci się to podoba, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zluzujcie, bo takiego przekonania nikt tu nie wyartykułował. :) Jest sporo przyzwoitych opon i te są jednymi z nich. A że są trochę tańsze od Continentali czy Dunlopów, to się sprzedają. Tyle. Minus oczywiście, że ruskie. No chyba, że te kpiny mają posłużyć do zrelatywizowania powszechnie panującego hejtu w stosunku do wyrobów z Państwa Środka, które z jakiegoś powodu też mają swoich zwolenników (czy wręcz fanów) - wtedy ja nie podejmuję się dyskusji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ruskie tylko fińskie. To że są produkowane np w Rosji ma średnie znaczenie bo one są produkowane wg okreslonych norm i technologii. Continentale niektóre sa np robione w Portugalii. Markowe ciuchy są szyte np w Wietnamie jak i najtansze ciuchy z bazaru. Które są lepsze jakościowo nie musze mówić mimo że robione w tym samym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.