Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

ten post miał być śmieszny bo nie rozumiem ? co Ci z gwarancji jak nowa opona wybuchnie na zakręcie, życia Ci nie wrócą, jak Ciebie to śmieszy to pozdrawiam :dontknow: nowa czy używana nie masz pewności czy nie ma guza i innych niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten post miał być śmieszny bo nie rozumiem ? co Ci z gwarancji jak nowa opona wybuchnie na zakręcie, życia Ci nie wrócą, jak Ciebie to śmieszy to pozdrawiam :dontknow: nowa czy używana nie masz pewności czy nie ma guza i innych niespodzianek

 

Kurde ty piszesz poważnie :cry:

 

Wybacz ale twoje tłumaczenie że używana opona h...j wie skąd jest lepsza niż nowa bo sprawdzona że nie wybuchnie jest śmieszne.

 

Apropos tego wybuchu nowej opony to napisz mi jeszcze, że masz pewność i wiedzę pozwalającą stwierdzić że: nie było błędu montażu, nie najechał na żaden ostry przedmiot. Masz tę pewność?? Wątpię

 

Oczywiście zdarzają się błędy producentów, bo to są tylko przedmioty wytwarzane przez człowieka, ale nie wmówisz nikomu że używki są bezpieczniejsze.

 

A z gwarancji w przytoczonym przez ciebie przypadku to chociaż by to, że jak zginiesz to twoja rodzina może wytoczyć proces producentowi, nie ma takie możliwości w przypadku opon używanych choć by z tego względu że oficjalnie nie można nimi handlować ani ich zakładać - odsyłam do dziennika ustaw odnośnie warunków dopuszczenia do ruchu (potoczny przegląd na stacji diagnostycznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu te nowe opony robione teraz są jakieś kiczowate takie moje zdanie. Do do tej opony co wybuchła po prostu była to wadliwa sztuka, stało się to na torze więc ostre przedmioty raczej wykluczone. Co do mojej teorii to jest taka jeśli mamy wadliwą oponę i ma ona pęknąć po 2 okrążeniach to pęknie i jej nie ma więc używki już nie kupimy :mrgreen: możemy kupić tylko używkę opony która nie pękła więc jest to jakieś wytłumaczenie jak dalej nie wiesz o czym piszę to po prostu zignoruj ten post ;) Zresztą ja zawszę jak kupuje coś nowego trafię na wadliwe więc mam osobiste uprzedzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie którzy nie potrafią wyciągnąć żadnych wniosków z dyskusji :) Już nie wspomnę o ślepym argumentowaniu.

Przypomnę tylko:

Opony nowe jak i używane są tak samo podatne na przecięcia, błąd montażu oraz inne usterki mechaniczne spowodowane czasem eksploatacyjnym i przedeksploatacyjnym.

Rzeczywiście można przyjąć, że pod pewnym względem używki są już "sprawdzone", bo jesli miała by wybuchnąć jako nowa to by już wybuchła ;) Ale to tylko potwierdza jakość opony kiedy wychodziła od producenta, a nie to w jakich warunkach była eksploatowana. Na to trzeba po prostu uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakie opony polecacie do profilu 225/45/17 lub 215/45/17 ?

 

Styl jazdy spokojny - przebieg roczny ok 12-15 K , pacjent Stilo JTD ( auto na weekendy i trasy Nl - PL , PL - NL )

 

Moje typy to :

 

Uniroyal Rainsport 2 215/45 R17 87 V FR 464 zl

 

Uniroyal Rainsport 2 225/45 R17 91 W FR cena 420 zl

 

Toyo Proxes T1-R 215/45 R17 91 W ZR cena 451 zl

 

Bridgestone RE050A 225/45 R17 91 W MO 473 zl

 

Roznica miedzy profilem UNIROYAL R2 215/45/17 a 225/45/17 to 176 zl - warto zaoszczędzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal Rainsport 2 jeździł ktoś na nich jakie opinie??

 

 

Tak jak już pisałem w tym temacie ogoleni opona jest całkiem spoko. Jedyne co to w stosunku do innych marek uniroyal ma miękkie barki opony i jeśli jest cieplej lepiej podbić sobie ciśnienie w kolach tak o 0.2-0.3 i wtedy wszystko jest ok :)

Co do jazdy w deszczu nie trzeba nic pisać nazwa Uniroyal sama za siebie mówi :D Tam gdzie inni hamują bo się boja aquaplaningu na Uni przelatuje bez zająknięcia.

Zużycie bieżnika mniejsze niż przy ER300, które miałem wcześniej.

 

Z uniroyala w większym profilu mogę tez polecić Rainexperta, nie wiem skąd w testach wychodzi nadmierne zużycie, ale znam kilka osób na nich jeżdżących plus rodzice maja w swoim aucie i nie zauważyłem żeby się nadmiernie scierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystym sercem mogę polecić Nankang NS20 215/45/17 które ujeżdżam w swoim wozidełku. Opona w cenie ok 250zl za sztukę więc stosunek cena-jakość mega na +

 

zrobiłem na nich ponad 1000km w tydzień, zakręty się kleją jak po sznurku, na autostradzie przy 170 żadnych problemów, cichutkie,

 

mokre jeszcze nie było okazji testować ale z tego co słyszałem również super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o całorocznych? Trafiła mi się okazja kupienia kompletu, a akurat będę musiał wymieniać letnie, zimówki wytrzymają jeszcze sezon, nie dłużej...Ale nigdy na całorocznych nie jezdziłem i zastanawiam się, jak sobie radzą w zimowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z tego co widze opinie sa podzielone :

 

Miedzy Uniroyal a Bridgestone ze wzgledu na to ze nie wymagam od opony cudow( ale swoje musi robic ) wybiore Uniroale poniewaz sa tansze o prawie 160 zl za komplet ...

 

Mam tylko nadzieje ze wytrzymaja mi z 3 sezony ... :mrgreen:

 

Dzieki Panowie za porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o całorocznych? Trafiła mi się okazja kupienia kompletu, a akurat będę musiał wymieniać letnie, zimówki wytrzymają jeszcze sezon, nie dłużej...Ale nigdy na całorocznych nie jezdziłem i zastanawiam się, jak sobie radzą w zimowych warunkach.

Ja jeździłem 1 sezon letni i zimowy na 15 calowych GY Vector 4Sesons - były spoko mogę polecić dla osób, które maja w miarę dobre warunki dojazdu do pracy w zimie (ja np 2pasmówką 90%). Gdybym miał auto kompaktowe na np15" kołach i zastanawiał sie nad 2 dobrymi kompletami zima + lato to chyba ponownie wybrałbym jeden całorocznych ale topowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o całorocznych? Trafiła mi się okazja kupienia kompletu, a akurat będę musiał wymieniać letnie, zimówki wytrzymają jeszcze sezon, nie dłużej...Ale nigdy na całorocznych nie jezdziłem i zastanawiam się, jak sobie radzą w zimowych warunkach.

 

Ani to dobre w lato, ani w zime. Jeżeli ''pyrkasz'' sobie spokojnie po mieście to czemu nie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanie - co w rozmiarze 205/55/16 byście wybrali ?

 

Moje typy :

- GoodYear Optigrip

- Pirelli Cinturato P7

- Uniroyal Rainsport 2

 

Zależy mi na relacji osiągi/cena/zużycie.

 

Muszę kupić dwie, jedna para zostanie goodyear excellence - może dokupić dwie excellence po prostu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puch, jest test w jakiejś gazetce motoryzacyjnej teraz . Bodajże w motorze .

 

Pirelki wypadły tam słabo (ale nie wiem czy akurat ten model...)

 

Także GoodYeary albo Uniroyale jesli już, ale polecałbym zajrzeć do testu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem poprzedni sezon na Rainsportach2 , byłem nawet we Włoszech i uważam że jak dla mnie są ok, są to typowe deszczówki i myślę że na taką pogodę są na prawdę dobre, na suchym też dość dobrze trzymają choć czasem podczas gwałtowniejszego ruszania jak chce się gdzieś szybko wbić do ruchu łatwiej je zerwać niż np. starą turanze ER 300 bo takie miałem poprzednio.

Tak wg siebie jak bym mógł ocenić te oponki w skali od 1 do 10 to:

Przyczepność na mokrym 9

Przyczepność na suchym 7,5

Ścieralność 8

No i taki mały minus wg mnie przy moich 225 to trochę za mocno szumią ;-)

Ogólnie pozytyw. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pirelli to uwaga:

 

Pirelli P7

 

pirelli-p7.jpg

 

Pirelli Cinturato P7

 

pirelli_cinturatop7__.jpg

 

Cinturato to jakiś eko-wymysł, natomiast P7 wypadają całkiem dobrze w testach: http://www.autocentrum.pl/opony/test-op ... zdjecia/2/

 

Sam jeżdżę na P7 (tych bez Cinturato) i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.