Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Już nie jeden raz wyszło na jaw jak się robi testy i inne rankingi. Ale czymś trzeba się kierować, przecież nie będziemy wszystkich opon testować sami :D

Inna sprawa, że "opinie" w sieci to też jest niezły interes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliony much nie mogą się mylić :D

 

Akurat Continental ładuje sporo kasy w marketing i to nie jest nowinka. ADAC, niemiecka marka - no cóż... nie twierdzę, że test jest zupełnie kupiony, ale rzuca to podejrzenie pewnej niemiarodajności. Jednak Continental ogólnie robi dobre opony, więc trudno podejrzewać, żeby wypuścił badziew. Inna sprawa, czy TS850 są lepsze od WR D4, Alpin A5 czy Winter Sport 5. Prawda taka, że najlepiej się samemu przekonać. Ale czy z kosmetykami samochodowymi jest inaczej? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]kepa416[/ref], Michelin Cross Climate propozycją dla Ciebie. :)

Nie nie to ani cena ani zastosowanie nie dla mnie. W takiej cenie to ja wole kupić normalna oponę zimowa i normalna letnia. Nie szukam zamiennika opon tylko czegoś taniego jeśli będzie trochę chociaż przypominało zimowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę w tym prawdy auto w ciągu roku robi kolo 10kkm a w zimie może z 1000 maksymalnie. Jednak jak słońce będzie i ładna pogoda i pojadę na dłuższy wypad a na powrocie będzie śnieg to nie chce płakać. Zwłaszcza że nie chce też opony która zmęczy mnie na suchym. Więc sam nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę w tym prawdy auto w ciągu roku robi kolo 10kkm a w zimie może z 1000 maksymalnie. Jednak jak słońce będzie i ładna pogoda i pojadę na dłuższy wypad a na powrocie będzie śnieg to nie chce płakać. Zwłaszcza że nie chce też opony która zmęczy mnie na suchym. Więc sam nie wiem..

 

 

jak mało jezdzisz to jak raz kupisz nowe to ci starczą na 5 lat, ewentualnie nie raz można trafić na allegro używki 2 letnie np w niezłej kasie z tym że trzeba uważać na rok produkcji i stan bieżnika bo połowa opon jest nie równo zużyta albo łatana itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

671501 Michelin Cross Climate propozycją dla Ciebie

 

Wrzuciłem na wiosnę, około 10k km temu, na suchym i mokrym radzą sobie idealnie, ciche, trzymają Tourana na zakrętach jak dzikie, rozmiar standard: 205/55/16.

Przede mną zima i właśnie na nią czekam, bieżnik sprawia wrażenie niebojącego się śniegu, czas pokaże.

Do tanich nie należą, swoje kupiłem na alle w ratach 0%, więc po kieszeni nie poczułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wybieram między Conti Nokianem a Michelin i ciężko znaleźć opinie o wersjach Nokiana z A bo w większosci ludzie kupują D. Jeździ ktoś i powie jak się sprawują? Interesuje mnie bardziej jazda w trasie w górach raczej z całej zimy to uzbieram z 3-4 tygodnie jazdy :-)

 

Wybór padł na Conti ts860 bo maja rant ochronny na felge i roznica na komplecie do nokiana byla 100 wiec tyle co nic..

W rozmiarze 205/55/91h R16 FR zaplacone 1250 zl mega cena :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ponad dwie paki na komplecie, czyli już coś :) No cóż, Jacek (i Łukasz, który chwalił się zakupem na poprzedniej stronie) - czekamy na śnieg, błoto pośniegowe itp. przyjemności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

671501 Michelin Cross Climate propozycją dla Ciebie

 

Wrzuciłem na wiosnę, około 10k km temu, na suchym i mokrym radzą sobie idealnie, ciche, trzymają Tourana na zakrętach jak dzikie, rozmiar standard: 205/55/16.

Przede mną zima i właśnie na nią czekam, bieżnik sprawia wrażenie niebojącego się śniegu, czas pokaże.

Do tanich nie należą, swoje kupiłem na alle w ratach 0%, więc po kieszeni nie poczułem.

 

Mam ważne dla mnie pytanie, gdzie masz wyprodukowane swoje Cross Climaty? Też zamierzam je sobie zakupić na moje zregenerowane felgi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dojechały Continentale TS860 FR 91H zamówione w oponafelga.pl (taniej w rozmiarze 205/55/R16 nie znalazłem w internetach). Zamówienie złożone we wtorek po południu, dziś rano na miejscu, więc expresowo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.