Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzeba mi gum !!!! nie mogę się zdecydować co kupić w rozsądnej cenie

 

Zimowe prawdopodobnie 17 bądź 18 225/45 - tutaj pytanie jakiego producenta za przyzwoitą cenę ? chciałbym coś do 1700-1800 zł może taniej jak się da, oczywiście nie żadne bieznikowane tylko normalne opony na alledrogo jest bardzo dużo różnych producentów :E co widzę 1 raz

 

 

http://allegro.pl/4x...6471225340.html - firma Hankook znana cena też dobra

 

http://allegro.pl/4-...6343482886.html - tutaj Dębica coś tanio mi się wydaje dlaczego ?

 

 

Goodyear oraz Dunlopy to przedział +1900 zł

 

Jakie mam wymagania :) mają się nie ślizgać mają dobrze trzymać drogi oraz zakrętów aby nie było problemu jakbym się zakopał :E

 

Auto na gwincie nie wiem czy ma coś to wspólnego z oponami na zime ;) dodam że zastanawiam się nad 17 oraz 18 z jednej strony wygląd samochodu a z drugiej na jakim rozmiarze się lepiej jeździ w zimie i dlaczego ? ( mniejsza opona łatwiej z nadkoli śnieg wygrzebie) jak to się ma jednak względem przyczepności ? A4 B8 Kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedrogich miałem zimówki Klebera Krisalp HP2. Myśle, że w budżecie się zmieścisz, a opony całkiem przyzwoite.

 

Ja natomiast szukam czegoś na lato, chcę przez zimę kupić coś w rozmiarze 225/45 R17. Aktualnie jeżdżę na Michelinach Primacy HP. Sporo jeżdżę po niemieckich autobahnach i raczej zależy mi by opony nie były jakość mega głośnie. Preferuje raczej twardsze opony, kosztem komfortu. Fajnie jakby wytrzymały z dwa sezony letnie po ok. 15kkm. Rozważam:

-Micheliny PilotSport 4

-Goodyear Eagle F1 A3

Chyba, że w cenie do 400-450 za oponę coś godnego polecenia znajdę.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w AMGu Sottozero3 235/35/19, co ważne w indeksie do 270 (W). Mega cicha, mega stabilna, mega klejąca. Rewelacja na suchym i mokrym, polecam :good::good::good:

 

Thx :) Już zapytanie wysłałem jaką cenę dostanę na te oponki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedrogich miałem zimówki Klebera Krisalp HP2. Myśle, że w budżecie się zmieścisz, a opony całkiem przyzwoite.

 

Ja natomiast szukam czegoś na lato, chcę przez zimę kupić coś w rozmiarze 225/45 R17. Aktualnie jeżdżę na Michelinach Primacy HP. Sporo jeżdżę po niemieckich autobahnach i raczej zależy mi by opony nie były jakość mega głośnie. Preferuje raczej twardsze opony, kosztem komfortu. Fajnie jakby wytrzymały z dwa sezony letnie po ok. 15kkm. Rozważam:

-Micheliny PilotSport 4

-Goodyear Eagle F1 A3

Chyba, że w cenie do 400-450 za oponę coś godnego polecenia znajdę.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

conti sport 5 nie brałeś pod uwage ? są mega ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedrogich miałem zimówki Klebera Krisalp HP2. Myśle, że w budżecie się zmieścisz, a opony całkiem przyzwoite.

 

Ja natomiast szukam czegoś na lato, chcę przez zimę kupić coś w rozmiarze 225/45 R17. Aktualnie jeżdżę na Michelinach Primacy HP. Sporo jeżdżę po niemieckich autobahnach i raczej zależy mi by opony nie były jakość mega głośnie. Preferuje raczej twardsze opony, kosztem komfortu. Fajnie jakby wytrzymały z dwa sezony letnie po ok. 15kkm. Rozważam:

-Micheliny PilotSport 4

-Goodyear Eagle F1 A3

Chyba, że w cenie do 400-450 za oponę coś godnego polecenia znajdę.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

conti sport 5 nie brałeś pod uwage ? są mega ciche

 

Conti mam zimówki i są spoko. Miałem kiedyś ContiPremiumContact i średnio z nich byłem zadowolony, były dość głośne i miękkie. Fakt, że CSC5 wszędzie praktycznie wygrywają testy i maja dobre opinie, ale jakoś nie do końca jestem przekonany co do ich trwałości

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w AMGu Sottozero3 235/35/19, co ważne w indeksie do 270 (W). Mega cicha, mega stabilna, mega klejąca. Rewelacja na suchym i mokrym, polecam :good::good::good:

 

Thx :) Już zapytanie wysłałem jaką cenę dostanę na te oponki ;)

 

Tylko pamiętaj o indeksie, bo te z V są dużo głośniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzeba mi gum !!!! nie mogę się zdecydować co kupić w rozsądnej cenie

 

Zimowe prawdopodobnie 17 bądź 18 225/45 - tutaj pytanie jakiego producenta za przyzwoitą cenę ? chciałbym coś do 1700-1800 zł może taniej jak się da, oczywiście nie żadne bieznikowane tylko normalne opony na alledrogo jest bardzo dużo różnych producentów :E co widzę 1 raz

 

 

http://allegro.pl/4x...6471225340.html - firma Hankook znana cena też dobra

 

http://allegro.pl/4-...6343482886.html - tutaj Dębica coś tanio mi się wydaje dlaczego ?

 

 

Goodyear oraz Dunlopy to przedział +1900 zł

 

Jakie mam wymagania :) mają się nie ślizgać mają dobrze trzymać drogi oraz zakrętów aby nie było problemu jakbym się zakopał :E

 

Auto na gwincie nie wiem czy ma coś to wspólnego z oponami na zime ;) dodam że zastanawiam się nad 17 oraz 18 z jednej strony wygląd samochodu a z drugiej na jakim rozmiarze się lepiej jeździ w zimie i dlaczego ? ( mniejsza opona łatwiej z nadkoli śnieg wygrzebie) jak to się ma jednak względem przyczepności ? A4 B8 Kombi

Uniroyal MS Plus 77 ;) Przy niskim profilu za miękkie nie będą, a trzymanie na śniegu i przede wszystkim na mokrym - rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal MS Plus 77 ;) Przy niskim profilu za miękkie nie będą, a trzymanie na śniegu i przede wszystkim na mokrym - rewelka.

 

Cena bardzo dobra tylko Uniroyal troche mnie zraża względem rainsport 3, które nie wytrzymują dobrych 2 sezonów bo sie po prostu zdzierają szybko :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z MS Plusami dopiero pierwszy sezon, po którym zużycie było minimalne. Jeżeli chodzi o letnie, to dwa komplety RainExpertów (jeden pierwszy sezon i jeden drugi) także nie dostarczają niepokojących spostrzeżeń, ale wszystkie te opony eksploatowane są w słabych autach - przyznaję. O szybkim zużywaniu się RainSportów słyszałem, jednak nie przekładałbym tego tak bezpośrednio na inne modele. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mętlik z wyborem zimówek w rozmiarze 205/50/16 w kwocie do 1300 złotych za komplet, niestety Nokiany, Micheliny i inne marki premium w tym rozmiarze mają ceny z kosmosu. Myślałem nad Falken HS 449 i Nankang Snow Viva 2, jeżdżę głównie w dość głębokim śniegu i często po oblodzonych drogach, jednak w internecie jak na lekarstwo jakiś normalnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz dac 205/55 ? będa troche wyższe ale zima to lepiej, w dodatku ceny są mniejsze, za 1200 zł kupujesz spokojnie opony premium

 

O tym samym pomyślałem. Różnica 3,24% na średnicy, więc nie ma tragedii wielkiej :)

 

sZPOjsJ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny i ustawiony w najwyższym położeniu. Tak, tak wiem, że nie na nasze drogi, a jednak od założenia zrobiłem 30 tysięcy bez problemów. Raczej się zdecyduje na Nankanga z letnich jestem zadowolony.

 

Bez%20nazwy%201_zpsslmfz5vr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.