Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

No tak jest niestety, prawie 300zł drożej od 225/45 :roll:

Ale te 225 chyba jednak za szerokie na moje felgi.

Na jesień czeka mnie jeszcze zakup zimówek i już się zastanawiam jakie wybrać i czy felga stal czy alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak Hankook w BMW to jakaś porażka, choćby przez sławetny niemiecki patriotyzm gospodarczy powinien być Continental...

 

Student a wierzy w stereotypy :o

 

Kolego jakiegokolwiek typu patriotyzm kończy się, gdy zaczynają się rozlicznenia.

Prawdziwe BMW skończyło się, gdy emki zaczęto zrzucać z taśmy.

W przypadku piątek oznacza to, że był tylko jeden model :lol:

 

A później jest kwas z poduchami i kto wzywa samochody na akcję :lol: fiat i bmw

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o stereotypy, po prostu w krajach niemieckojęzycznych, a zwłaszcza w Niemczech, istnieje dość osobliwy patriotyzm gospodarczy, który każe niektórym zapłacić więcej za gorsze, ale za to rodzime. ;) Chociaż dotyczy głównie klientów detalicznych, fakt. No i oczywiście przedsiębiorstw państwowych - vide: przeboje Pesy z Linkami dla Deutsche Bahn.

 

Ja wiem, że premium w przypadku BMW widać aktualnie najwyraźniej w cenniku, ale jednak pozory warto stwarzać i się nie poniżać Hankookiem, Filtronem czy innymi podwykonawcami z półki ekonomicznej. ;) Jeszcze trochę i jakie będą tam wkładać opony? Dębice? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Polsce wybrałbym D4 dlatego, że jest dużo lepsza na mokrym niż A4, która ma lepszą charakterystykę na śniegu. Mam porównanie tych opon na samochodach 2 róznych klas i o dużej róznicy mocy ale fajniej na mokrym zachowuje się D4. A w PL zima/okres zimowy to w zasadzie przez większość czasu jazda po mokrym a nie po śniegu. Chyba, że mieszkasz w takim regionie polski, że zimą rzeczywiście jest caly czas biało to wtedy wolałbym A4 a tak na serio to zamiasta A4 szukałbym Hakappelity, która jest wybitnie śniegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce wybrałbym D4 dlatego, że jest dużo lepsza na mokrym niż A4, która ma lepszą charakterystykę na śniegu. Mam porównanie tych opon na samochodach 2 róznych klas i o dużej róznicy mocy ale fajniej na mokrym zachowuje się D4. A w PL zima/okres zimowy to w zasadzie przez większość czasu jazda po mokrym a nie po śniegu. Chyba, że mieszkasz w takim regionie polski, że zimą rzeczywiście jest caly czas biało to wtedy wolałbym A4 a tak na serio to zamiasta A4 szukałbym Hakappelity, która jest wybitnie śniegowa.

 

 

i wybitnie słaba na suchym i mokrym, ona sie nie nadaje do naszych warunków chyba że ktoś faktycznie ma zima cały czas śnieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale skąd Ty bierzesz takie informacje? :roll:

 

Ja nie wiem ale czasami odnosze wrażenie, że tutaj rozmawiają kierowcy rajdowi o oponach na nowy sezon do conajmniej wielkich pętli w Alpach ??

 

Przejeździłem na Hakka dwie zimy w E39 i w jakim sensie one by miały być słabe na suchym czy mokrym?

 

Jedyne co mogę stwierdzić to na wysokim profilu to opony wydają się w zakrętach luźne przy dodatnich temperaturach. Poza tym komfort dobry, jechałem nimi zimą z Oslo na prom i Niemcami do Krakowa. Jak dla mnie poziomem hałasu biją Ultra Grip 8 o 4 długości.

 

Natomiast to czy opony można powiedzieć są śniegowe? Jak napada świeży puch i będzie go wystarczająco dużo to od zera będzie chyba na każdej zimówce ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega W1Michal z tego co się orientuję miał kiedyś Nokiany w wydaniu letnim. Pewnie były podjechane i się zraził, a to że ma opony Conti to inne marki dla niego są do d... Ogólnie na nokiana jedzie hejtem :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma czas to polecam się zaczaic i wypatrywac wyprzedaży. Ostatnio kupiłem 4 letnie Pirelli 235/45/17 za 280zl szt z zaufanego sklepu internetowego. U mnie i tak po sezonie idą na śmietnik a wolę taką opcję niż chińczyki.

 

Wysłane z 1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym złego że opony są produkowane w Rosji?

Bo Putin. :D

Obecnie cała produkcja jest przeniesiona do Rosji.

:good: Szczególnie ze wr d4 od początku tylko tam robią i opony nic z tego tytułu nie tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega W1Michal z tego co się orientuję miał kiedyś Nokiany w wydaniu letnim. Pewnie były podjechane i się zraził, a to że ma opony Conti to inne marki dla niego są do d... Ogólnie na nokiana jedzie hejtem :P;)

 

 

mylisz sie, zacytuj może gdzie hejtuje tego nokiana, bo nigdzie nie pisałem że są nie dobre, wrecz przeciwnie pisałem o D4 że są ok. Nokiany miałem nowe i jedziło sie na nich nie najgorzej. Mi tam ryba czy sobie ktoś kupi nokiana Conti czy co innego, nie mam interesu żeby cokolwiek hejtować itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zdecydowałem się na Nokiana WR D4, tyle że nie z polskihurtopon, a z oponafelga.pl (cena ta sama za komplet - 1112zł za 205/55/16).. zobaczymy co z tego będzie :D

 

tak nawiasem, jak myślicie zakładać/wyważać je i na auto wrzucić sprawdzić od razu? czy przy wyważaniu wyjdą ewentualne wady fabryczne które mogły by prowadzić do reklamacji produktu? bo jeśli nie to pewnie dopiero koło października je bym sprawdził :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zdecydowałem się na Nokiana WR D4, tyle że nie z polskihurtopon, a z oponafelga.pl (cena ta sama za komplet - 1112zł za 205/55/16).. zobaczymy co z tego będzie :D

 

Dokładnie takie same opony zamówiłem i w tym samy miejscu. Dzisiaj przyjechały - 3szt DOT 0216 i 1szt 1516

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.