Skocz do zawartości

KochChemie pasty polerskie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam przed sobą pracę przy 20 letnim VW i chciałbym się zabezpieczyc w razie "w" jakąś mocniejszą pastą od FG500, i zastanawiam się nad kupnem Power Cut'a a Schleifpaste Koch'a. Tutaj moje pytanie, która z past jest mocniejsza, ponieważ nie potrafiłem znalezc jakiegoś porównania między tymi pastami. Mógłby ktoś podzielic się swoją wiedzą, na ten temat, z tego co udało mi się wywnioskowac to Power Cut jest silnijesza, i to ku niej bardziej się schylam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedz :) czyli schleifpaste jest najmocniejsza z oferty kocha, tak? Można troszkę opisac różnicę między tymi pastami? Dotychczas pracowałem na menzernie, i chciałbym spróbowac też czegoś nowego. Moje pytania wynikają z tego, że zdania na początku tego tematu były podzielone, i niektórzy porównywali moc pasty do farecli a jeszcze inni mówili, że fg500 jest silniejsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może porównać Kocha Antihologram do Menzerny? Mam w arsenale 3000 i 4000. Z reguły trafiają mi się twarde lakiery np. Audi. Czy jest sens kupienia Kocha jeśli posiadam ww. pasty?

Na forum jedynie co wyczytałem to AH jest polecany do miękkich lakierów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli chodzi o efekt pracy, to wątpie żebyś zobaczył różnice. To w czym AH ma przewagę, to zdecydowanie dużo większa łatwość wycierania z lakieru. Dlatego poleca się go do miękkich lakierów, bo mniejsze prawdopodobieństwo że porobimy rysy przy spolerowaniu pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Jak się ma do Antiholograma? Daje lepsze wykończenie bo podobno ma jakieś śladowe ilości politury wosku itp.

do rzeczy

parametry ze strony producenta wskazują

Antihologram :

Szlifowanie stopni: 2,5

Połysk: 9,0

 

A microcut finish :

Szlifowanie stopni: 2,5

Połysk: 9.5

 

co daje większy połysk przez to że ma w sobie pewną zawartość wosku Carnauba oraz nielotne silikony.

 

Antilogram mają w dziale ścieranie.

a Micro cut w dziale pasty.

 

Ja nawet mam KC lack polish gruun który daje chyba jeszcze nieco większy stopień

i jest nieco deliktaniejszy a widać po nim większą głębie koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlCapone88, dzięki za opinie. Chodzi mi właśnie o opinie od osób, które używały tej pasty (i Antiholograma)i mogą coś powiedzieć z praktyki. ;)

Zastanawiam się, czy ta pasta ma jakąś znaczącą przewagę nad antihologramem w kwestii wykończenia, bo ten dodatek carnauby chyba przełomem nie jest :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy ta pasta ma jakąś znaczącą przewagę nad antihologramem w kwestii wykończenia, bo ten dodatek carnauby chyba przełomem nie jest :kox:

 

Przewagą jest tylko to, że używasz tej pasty jako finish i zabezpieczenie w jednym kroku.

Po Antihologramie musisz działać dalej z LSP.

 

Czasem robi się szybkie prace polerskie, gdzie nie ma czasu, ani klient nie płaci dodatkowo za zabezpieczenie woskiem, to micro cut & finish przychodzi z pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem 3m polega na tym, ze posiada jedynie duze butelki po 1kg, osobiście gdybym miał wiele aut do roboty wybrąłbym 3m. Antihologram szybko wypracujesz,szczególnie na miękkim lakierze jest łatwiejszy do skończenia, natomiast powiem szczerze lepiej przypadł mi do gustu finisz po ultrafinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.